Fb7 aldım ama kullanmayı bilmiyorum

Aracınız
Civic FB7 2014
Arkadaşlar merhaba,

2 hafta önce Honda civic 2014 eco elegance aldım. Daha önce turbo dizel kullandım lpg ve benzine yabancıyım.

Araç gayet iyi donanım olarak
Ancak bazen çok ses alıyor cam mı açık sunroof mu açık diye kontrol ediyorum. Sunroof tam kapalı konumu nasıl oluyor?

En çok takıldığım konu benzin ve lpg. Araç biraz fazla yakıyor gibi geldi.

Çözemediğim 2 nokta var.
1- Klima
2-Benzin&Lpg

Şimdi gösterge devamlı 22 de ve iç havayı veriyorum aynaları ve camları seçiyorum panelden ışıklar sarı yanıyor. Ama klima açık mı oluyor kapalı mı? Hangi konum açık hangi konum kapalı ?

Yakıt göstergesi yani yol bilgisayarı lpg değerlerini veriyor mu? Yani ortalama yakıt ve menzil lpg değeri mi benzin değeri mi? Aracı devamlı lpgde kullandım. 300 km menzil veriyordu ama şu an 105 km. Yarım depodan 4 dişe düştü 2 haftada. Ve lpg tek dişte brc butonunda.

220 km gidiyor gibi şu an lpg ile.

Ve lpg kullanırken econ açık mı olmalı?

Yardımlarınızı rica ediyorum

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Öncelikle kafanızdaki soru işaretli alanları kullanım kitapçığında incelemenizi tavsiye ediyorum.
http://honda.com.tr/App_Assets/Kilavuzlar/9/141/civic-4k2014-2016.pdf

Klima için kısaca söyleyebileceğim, klimanın ayarı AUTO aktifken ekrandaki sıcaklığı sağlamak için kendi fan hızı ve yönlendirme ayarını yapar. OFF tuşuna bastığınızda kapanır. Hava akım yönünü değiştirdiğinizde biraz manuel moda almış gibi olursunuz ve aslında klima otomatikten dijital klimaya dönmüş olur. Sürekli içeri hava sirkülasyonu aracı ısıtmak için verimli bir yol değildir, motor suyunun sıcaklığından etkin şekilde yararlanamazsınız.

LPG değerleri yol bilgisayarında görünmez, ekrandaki veriler aracın beyninin benzinde yakıt tüketeceği varsayılarak hesapladığı verilerdir.
LPG kullanırken ECON u açma tamamen sizin kullanım tercihinize bağlı, ECON gaz tepkilerini zayıflatarak tüketimi düşürmeye çalışır ama aynı zamanda aracın hızlanma ve performans karakterini de azaltır.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar merhaba,

2 hafta önce Honda civic 2014 eco elegance aldım. Daha önce turbo dizel kullandım lpg ve benzine yabancıyım.

Araç gayet iyi donanım olarak
Ancak bazen çok ses alıyor cam mı açık sunroof mu açık diye kontrol ediyorum. Sunroof tam kapalı konumu nasıl oluyor?

En çok takıldığım konu benzin ve lpg. Araç biraz fazla yakıyor gibi geldi.

Çözemediğim 2 nokta var.
1- Klima
2-Benzin&Lpg

Şimdi gösterge devamlı 22 de ve iç havayı veriyorum aynaları ve camları seçiyorum panelden ışıklar sarı yanıyor. Ama klima açık mı oluyor kapalı mı? Hangi konum açık hangi konum kapalı ?

Yakıt göstergesi yani yol bilgisayarı lpg değerlerini veriyor mu? Yani ortalama yakıt ve menzil lpg değeri mi benzin değeri mi? Aracı devamlı lpgde kullandım. 300 km menzil veriyordu ama şu an 105 km. Yarım depodan 4 dişe düştü 2 haftada. Ve lpg tek dişte brc butonunda.

220 km gidiyor gibi şu an lpg ile.

Ve lpg kullanırken econ açık mı olmalı?

Yardımlarınızı rica ediyorum
Bende de fb7 var..ama ekransız eco premium modeli...A/C ON Klima açık A/C OFF Klima kapalı...i-mid ekranda yazan benzin değerleridir ve araç benzin ORT.şeklinde gösteriyor LPG ile alakası yok....fb7 de gaz göstergesi ve ortalama değerleri yoktur..sadece benzin kapağı yanına LPG dolum yerini koyuyorlar...araç LPG de olsa bile benzin göstergesi düşüyor..bunu da 1.2 ay da bir 50 tl lik benzin aldığınızda gösterge kendine geliyor yada modül takarak çözenlerde gördüm youtube da videoları mevcut..

HONDAŞK 'tır....

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bende de fb7 var..ama ekransız eco premium modeli...A/C ON Klima açık A/C OFF Klima kapalı...i-mid ekranda yazan benzin değerleridir ve araç benzin ORT.şeklinde gösteriyor LPG ile alakası yok....fb7 de gaz göstergesi ve ortalama değerleri yoktur..sadece benzin kapağı yanına LPG dolum yerini koyuyorlar...araç LPG de olsa bile benzin göstergesi düşüyor..bunu da 1.2 ay da bir 50 tl lik benzin aldığınızda gösterge kendine geliyor yada modül takarak çözenlerde gördüm youtube da videoları mevcut..

HONDAŞK 'tır....
Ek bilgi olarak; 2014ten sonraki araçlarda eğer araç ECO versiyon ise LPG modülü takılı halde geliyor diye biliyorum, gelmemişse Honda Türkiye ile görüşüp taktırmak istediğiniz servisi belirtip taktırabiliyordunuz. Ben 2014 sonunda bu şekilde taktırmıştım (y)

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Ek bilgi olarak; 2014ten sonraki araçlarda eğer araç ECO versiyon ise LPG modülü takılı halde geliyor diye biliyorum, gelmemişse Honda Türkiye ile görüşüp taktırmak istediğiniz servisi belirtip taktırabiliyordunuz. Ben 2014 sonunda bu şekilde taktırmıştım (y)
Teşekkürler ek bilgi için....
Klimanın altında bulunan tuşlara gelirsek ; arka cam ve ayna resistans tuşu sarı yananlardan yarı otomatiktir belli bir ısıya geldiğinde kapanır....yanindaki ön cam buğu alma tuşu klimayı açar ön cama verir soğuk havayı buğu kaybolduğunda tekrar tuşa basarsanız klima kapanır eski konumu neyse ona alınır klima açıksa açık kalır kapalı ise fan konumu neyse ona alır...yeşil yanan tuş dış ortamdan temiz hava alma tuşu solundaki sarı yanan iç hava sirkülasyon tuşudur...iyi günler

HONDAŞK 'tır....

Aracınız
Honda Jazz
Arkadaşlar kolay gelsin öncelikle fb7 kasa 2014 model elegans almayı düşünüyorum piyasa 80000- 85000 arası temiz leri ve duble ekran yok bazılarında
1.Aracin orjinalinde duble ekran yok mu en fullun de
2) piyasa bu para verilir mi başka ne alına bilir

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar kolay gelsin öncelikle fb7 kasa 2014 model elegans almayı düşünüyorum piyasa 80000- 85000 arası temiz leri ve duble ekran yok bazılarında
1.Aracin orjinalinde duble ekran yok mu en fullun de
2) piyasa bu para verilir mi başka ne alına bilir

Executive, smart ve edition donanımın da standart ekran var diye biliyorum.

Aracınız
Civic FB7 2014

Teşekkürler bilgi için. Ücretsiz mi yapıyorlar peki ? Bende 2014 eco elegance ama LPG modülü yok.

Öncelikle arabanız hayırlı olsun güle güle kullanın.
Sunroof kısmı için dışarıdan bakın. Arkası Yukarı şekilde kalkık yada açıklık yoksa kapalıdır sunroof düğmesine ileri doğru tek tık yaparsanız otomatik kapatır ayrıca. Basılı tutarsanız belli bir noktaya kadar kapatır ve bıraktığınızda orada kalır.
Klima genellikle açık kalır.
Kapatsanız da arabayı durdurduğunuzda tekrar on konumuna alıyor bendeki. Ama zararı yok aslında çünkü soğuk havalarda soğutma işlemi gibi çalışmıyor aslında. Sadece içerideki nemi alıyor bence acık kalması daha iyi.
Bunun haricinde dışarı içeri sirkülasyon konusunda bir hatırlatma yapayım. Eğer ön camınız yolda giderken buğu yapmaya başlarsa dışarı sirkülasyonunu açın. Yoksa ön camdaki buğu gitmiyor.
Benzin lpg kısmını arkadaşlar cevaplamış zaten. Kazasız kullanın inşallah hayırlı olsun tekrardan.

Aracınız
Civic FB7 2014
Herkese cevapları için ve yardımları için teşekkür ederim. Bir volvocu olarak ilk defa Honda kullandım ve gerçekten çok memnun kaldım.

Geri