Fb7 Arka Amörtisör

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar aracım 2013 fb7
Bugün ön ve arka disk-balata değişimi yaparken, ustam arka iki amörsitörün de yağ kaçırmaya başladığını, aciliyetli olarak değişmesine gerek olmadığını söyledi ancak ben biraz huyluyumdur aracım konusunda. Hangi marka amortisör önerirsiniz? Fiyatları nasıldır? Şimdiden teşekkürler

SM-A505F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Ayni seyi usta balata degistirirken bana da soyledi. Baska bir ustaya sordum, amortisorler terleme yapmis ama simdilik sıkıntı yok dedi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Aralık ayında 2012 fb7 aracimi alırken eksper raporunda çıktı arka amortisör yağ kaçırma olayı, 10 aydır biniyorum ve hiç sıkıntı yaşamadım.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Patlak amortisör bildiğin en ufak çukurda sert şekilde vurur ve ciddi yağ kaçırır (y)
Hafif terlemeler olabilir, eğer arka kısımda konforda bir sorun yoksa, sürekli en ufak çukurda sert vurma mevcut değilse bence hiç dokunmayın.

Bilgi olsun diye yazıyorum,
Orjinal amortisörler NISSIN SHOWA marka ve bu markanın ülkemizde birebir kalitede satılan muadili yok.
Orjinal arka amortisör parça kodları 52441-TR0-E12 ve 52446-TR0-E12.

Orjinale en yakın kalitedeki amortisör üreticisi KYB'dir diyebilirim, FB7 Civic'lere uyanların kodu da "KYB 348066" olarak geçiyor.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Benim araçta şimdilik hiç ses yok, o zaman dediğiniz gibi terleme muhabbetidir muhtemelen.
Cevaplarınız için teşekkür ediyorum hepinize sağolun

SM-A505F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Aralık ayında 2012 fb7 aracimi alırken eksper raporunda çıktı arka amortisör yağ kaçırma olayı, 10 aydır biniyorum ve hiç sıkıntı yaşamadım.
Hocam aynı araç 4 ay önce alırken exper raporunda bende de çıkmıştı. Bu akşam fark ettim ki düşük hızlarda en ufak bir yolun bir bozuk olduğu kısımda araba sağ sola salınım yapıyor, beni çok tedirgin etti. Sizce ne yapmalıyım?

Aracınız
Civic FB7 2012
@kesero; hocam ben hala aynı amortisör ile geziyorum. Bende aracın gezmesi vb durum yok çok şükür. Bakımımı yaptirdigim arkadaşın araç ihtiyacı vardı, geçenlerde yaklaşık 200 km kullandı, amortisörleri sordum, sıkıntı hissetmediğini, bozuk yolda fazla ses yaptığını söyledi. Ben de hem maddiyat, hem de sese alışmış olmam sebebiyle pek de değiştirme taraftarı değilim.

Aracınız
Civic FB7 2012
@kesero; hocam ben hala aynı amortisör ile geziyorum. Bende aracın gezmesi vb durum yok çok şükür. Bakımımı yaptirdigim arkadaşın araç ihtiyacı vardı, geçenlerde yaklaşık 200 km kullandı, amortisörleri sordum, sıkıntı hissetmediğini, bozuk yolda fazla ses yaptığını söyledi. Ben de hem maddiyat, hem de sese alışmış olmam sebebiyle pek de değiştirme taraftarı değilim.
Anladım @Chotanax hocam. Ama arkası savrulunca tedirgin oluyorum, sesten ziyade güven vermiyor, direksiyonu daha sıkı tutasım geliyor, gönül rahatlığıyla süremiyorum arabayı. Sorun nedir baktıracağım periyodik bakıma gidince, çözümü yazacağım. Teşekkür ederim.

Geri