FB7 ÇÖZÜLEMEYEN SORUN

Ad Soyad
Burak çil
Aracınız
Civic FB7 2014
‼️🙏 ACİLL 🙏 ‼️Selamün aleyküm bir haftadır çözülemeyen sorunu sizlerle paylaşmak istiyorum ve artık sizlerden çözüm nedir fikir almak istiyorum.(FB7 ECO ELEGANCE)

BAŞLANGIÇ- Aracımda D konumu sürekli yanıp sönüyordu, ve 3. Vitesten yukarıya çıkmıyordu.
Cihaza bağlandığında selonoid valfi arızası verdi.(Orijinal cihaz). Selonoidler temizlendi takıldı. Farklı selonoidler ile denendi, sorun çözülmedi.
Sorunun beyin kaynaklı olduğu söylenildi.

GELİŞME- Bugün itibariyle yeni beyin alıp araca taktırdım. 1 saatlik sürenin sonunda sorun tekrar başladı.

SONUÇ- (BU KISIMI ARTIK SİZLER SAYESİNDE DOLDURMAK İSTİYORUM)

Emirbey

Project Man
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
‼️🙏 ACİLL 🙏 ‼️Selamün aleyküm bir haftadır çözülemeyen sorunu sizlerle paylaşmak istiyorum ve artık sizlerden çözüm nedir fikir almak istiyorum.(FB7 ECO ELEGANCE)

BAŞLANGIÇ- Aracımda D konumu sürekli yanıp sönüyordu, ve 3. Vitesten yukarıya çıkmıyordu.
Cihaza bağlandığında selonoid valfi arızası verdi.(Orijinal cihaz). Selonoidler temizlendi takıldı. Farklı selonoidler ile denendi, sorun çözülmedi.
Sorunun beyin kaynaklı olduğu söylenildi.

GELİŞME- Bugün itibariyle yeni beyin alıp araca taktırdım. 1 saatlik sürenin sonunda sorun tekrar başladı.

SONUÇ- (BU KISIMI ARTIK SİZLER SAYESİNDE DOLDURMAK İSTİYORUM)
S modda da durum aynı mi. Kulakçıklardan değiştirdiğinizde 4'e 5'e geçiyor mu?
Değiştiğiniz selenoidlerin arızalı olma ihtimalini de düşünün.

Ad Soyad
Burak çil
Aracınız
Civic FB7 2014
S modda da durum aynı mi. Kulakçıklardan değiştirdiğinizde 4'e 5'e geçiyor mu?
Değiştiğiniz selenoidlerin arızalı olma ihtimalini de düşünün.
4,e 5,e geçmiyor. Zaten D de vuruntu yaptığı için s ye alınca araba halen birinci viteste olduğu için vurmuyor ama hiç bir şekilde 3 ü geçmiyor.

Emirbey

Project Man
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
4,e 5,e geçmiyor. Zaten D de vuruntu yaptığı için s ye alınca araba halen birinci viteste olduğu için vurmuyor ama hiç bir şekilde 3 ü geçmiyor.
Genelde D nin yanıp sönmesi Şanzıman vites konum anahtarındaki arıza nedeniyle oluşabiliyor. Bu parçayı kontrol ettirdiniz mi.

Geri