Civic FB7 Fb7 de Benzin gösterge sorunu

LooSii

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2015
Nerse var bu yazi ayni sorun bendede var

Yukarıdaki konu başlığını buldum ve hepsini okudum. Aynı sorun benim kafamda da vardı, şimdi bir nebze çözüldü. Aslında çözüm olmasa bile en azından sorunu biliyorum.

MI 8 Explorer Edition cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2016
Merhabalar beyler aranıza yeni katılmış bulunmaktayım fb 7 kasa 2016 model araç aldım fabrikasyo lpg li lpg de giderken benzin düşüyor kısa araştırmalar sonucunda bi modül takılarak sorun giderilceiğini belirtiyorlar işin gariba fb7 2016 larda bu orjinal lpg çıkışlarda bulunmuyormuydu merakım bu kapatıp açınca dolmuyor bitik 0 km gösteriyor 10 ltre benzin var ortalama .. kısacası bunu yetkili servisler yaparmı piyasası nedir özel servisler yapanlar ortalama ne ister + avrupa yakası önerceğiniz usta varmıdır?

Merhabalar beyler aranıza yeni katılmış bulunmaktayım fb 7 kasa 2016 model araç aldım fabrikasyo lpg li lpg de giderken benzin düşüyor kısa araştırmalar sonucunda bi modül takılarak sorun giderilceiğini belirtiyorlar işin gariba fb7 2016 larda bu orjinal lpg çıkışlarda bulunmuyormuydu merakım bu kapatıp açınca dolmuyor bitik 0 km gösteriyor 10 ltre benzin var ortalama .. kısacası bunu yetkili servisler yaparmı piyasası nedir özel servisler yapanlar ortalama ne ister + avrupa yakası önerceğiniz usta varmıdır?
Aynı konudan benden mağdurum.

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Araçlarınız fabrika çıkışlı lpg ise 2014 yılından sonra bu modül standart takılmaya başlandı, eski araçlara da servisler ücretsiz taktı, servislerden konu hakkında talepte bulunabilirsiniz, 2014 yılında açılan konu linkini ekliyorum.

Aracınız
Civic FB7 2016
Araçlarınız fabrika çıkışlı lpg ise 2014 yılından sonra bu modül standart takılmaya başlandı, eski araçlara da servisler ücretsiz taktı, servislerden konu hakkında talepte bulunabilirsiniz, 2014 yılında açılan konu linkini ekliyorum.

hocam aracın garantisi vs yok mesela honda cem gitsek ücretsizmi takıcakar yoksa fiyat talep ederlermi ederlerse ortalama nedir ? 2016 fb 7 orjinal gazlı 90 bin 50 bine kadar yetkili servisde yapılmıştır

LooSii

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2015
hocam aracın garantisi vs yok mesela honda cem gitsek ücretsizmi takıcakar yoksa fiyat talep ederlermi ederlerse ortalama nedir ? 2016 fb 7 orjinal gazlı 90 bin 50 bine kadar yetkili servisde yapılmıştır
NoFear'ın yolladığı konu başlığında tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Servisler takıyor ama 150-175₺ civarında ücret talep ediyorlar. Bir zamanlar Eco modellere ücretsiz takmışlar, sonra yine ücretliye dönmüşler. Açıkçası ben hepsini okudum ve modül taktırmaktan vazgeçtim. LPG emülatörü taktırsanız bile çok sağlıklı sonuçlar alınmadığı yazıyor.

Çözüm için benzin deposunu full kullanın diyen de var, benzin ışığı yanınca 20₺'lik benzin at yakıt seviyesi yarım deponun üstüne çıkar diyen de var, benzin azaldı uyarısı gelince Eco mode on/off yapın düzelir diyen de var.

Bence çok kafaya takmayın. Benzin bitti diyor ama bitmiyor. Benim bir arkadaş var, bilgisayar oyunu gibi düşünüyor. Yakıt az ışığı yanarken arabayı tekrar çalıştırınca ibre kendiliğinden yükseliyor, bedava benzin gelmiş gibi keyif ediyor.

LooSii

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2015
YouTube'da izlediğim bu modülü nerede taktırabilirim bilen var mı? LPG'de giderken gaz seviyesini Fb7 i-mid ekrandan görüyor. Çok hoşuma gitti.

Geri