Fb7 de lpg de benzin düşme ve çözümü.

Aracınız
Civic FC5 2019
merhaba arkadaslar konuyla cok alakalı degıl ama sıze sormak ıstedım arac 2016 fb7 fabrıka cıkıs lpg.. aracın benzın deposu yarıda normalde fakat ılk olarak kontagı acıtıgımda benzın uyarısı verıyor sonrasında aracı calıstırdıgımda yavas yavas gosterge artıyor ve normal degere gelıyor ama ılk calıstırma da her zman bu problemı yasıyorum servıse gıdecegım ama sızce nedenı ne olabılır

Eğer garanti 6 yıllıksa Eco dur. Ama garanti süresi 3 yıllıksa. Eco değildir.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
merhaba arkadaslar konuyla cok alakalı degıl ama sıze sormak ıstedım arac 2016 fb7 fabrıka cıkıs lpg.. aracın benzın deposu yarıda normalde fakat ılk olarak kontagı acıtıgımda benzın uyarısı verıyor sonrasında aracı calıstırdıgımda yavas yavas gosterge artıyor ve normal degere gelıyor ama ılk calıstırma da her zman bu problemı yasıyorum servıse gıdecegım ama sızce nedenı ne olabılır

Lpg yakıt emülatöründen dolayı bu şekilde, yani normal bir durum.

2012 eco civic sahibiyim. Yorumlari bastan sona okudum. Eco olan araclarda ucretsiz modulun takildigiini ogrendikten sonra Bugun terakkiyi aradim. Oyle birsey olmadigini fanrikasyon lpg li cikan araclara ucretsiz taktiklarini bir donem simdi modul icin 150 tl ucret talep ettiler bununla ilgili ne yapabilirim. Yakin zamanda modul takan arkadaslar varmi

Bende de 2012 civic var aracı aldığım kişi bana aracın fabrikasyon lpgli olduğunu söylemişti ancak bugün servise gittim ve sorgulama yaptım usta bana 2012 de çıkan civiclerin hiçbirinin fabrikasyon olmadığını ve aracın motorunun sadece benzinli olarak üretildiğini söyledi. Şimdi ise kafam karışmış vaziyette.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Bende de 2012 civic var aracı aldığım kişi bana aracın fabrikasyon lpgli olduğunu söylemişti ancak bugün servise gittim ve sorgulama yaptım usta bana 2012 de çıkan civiclerin hiçbirinin fabrikasyon olmadığını ve aracın motorunun sadece benzinli olarak üretildiğini söyledi. Şimdi ise kafam karışmış vaziyette.

2012 yılı son çeyreğinde fabrikasyon lpgli fb7 satışa sunuldu, yani piyasa da 2012 civic ecolar var.

Zaten canımı sıktı bugün adam...bizzat aracın eco olduğunu kendi araştırmam neticesinde teyit etmiş oldum.
02bd38b0aa1ebc457ce976ca4d1d2216.jpg

Fotoda görüldüğü üzere aynı şekilde manifold üzerindeki lpgye uygun üretilen araçlarda kullanılan pipoların benim aracımda da mevcut olduğunu gördüm.

Aynı zamanda benzin düşmesinin çözümünü de araştırmalarım neyicesinde buldum. Sakaryada YGDM adında bir modül takıyorlar. Bu modül sayesinde aracınızın anlık lpg tüketimini imid ekranda görüntüleyebiliyorsunuz. Araç benzine geçtiğinde ise benzin durumunu gösteriyor. Facebooktan YGDM yazarsanız bu modül ile ilgili sayfaya ve bilgiye ulaşabilirsiniz.

Eğer garanti 6 yıllıksa Eco dur. Ama garanti süresi 3 yıllıksa. Eco değildir.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Bu garanti işi de karışık bir durummuş. Temel olarak garanti süresi 3 yıl imiş. Müşteri dilerse 6 yıla kadar uzatabiliyormuş. Tabi ki servise periyodik olarak gitmek kaydı ile... yani aracın fabrikasyon lpgli olup da garantisinin uzatılmamışsa süreden yada periyodik bakım ihmalinden bitmesi de söz konusu olabilir.

Geri