Fb7 de lpg de benzin düşme ve çözümü.

okan17

0
Ypgs diye bir modul var arkadaslar. Orduda usta kendi uretmis ama uretim asamasinda. Modul lpgde iken lpgde ki anlik yakıtı gösteriyor benzinde iken benzinde gercek yakitini gosteriyor.

Son düzenleme:
Selamün aleyküm arkadaşlar bugün aracımla 600 km yol yaptım. Yolculuk esnasında araç lpgde iken benzin ibresi de aynı zamanda tüketim gösterip düşüyordu. Araç econ modunda idi. Biraz yol katettikten sonra gösterge benzin bitik göstermeye başladı ve ibre birden yükselmeye başladı. Daha sonra yeniden lpg aldım biraz daha yol katettim. Aynı şekilde yol bilgisayarında benzin ibresi düşüyordu ve biraz gözlemleyeyim dedim bakalım tekrar yükselecek mi diye. Baktım ibrede bi değişim olmadı. Bu esnada aracı econ moduna aldım ibre tekrardan yükselip eski konumuna geldi. Benim için ilginç bir deneyim oldu. Sizlerle paylaşayayım dedim. Araç econ modunda olduğu zaman benzin ibresinin kendisini resetleyip eski konuma geldiğini farkettim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Ynt: Fb7 de lpg de benzin düşme ve çözümü.

Ynt: Fb7 de lpg de benzin düşme ve çözümü.

Evet arkadaşlar şuan serviste aparatı montaj için bekliyorum resmini çektim ama pek anlaşılmıyor.
Montaj yeri sigorta kutusunun yerine bir yerine takılacakmış test edip onanmış yaklaşık 7 aylık bir çalışma imiş umarım hayal kırıklıgı yaşatmaz.

Zamanla tecrubelerimi iyi ve kötü yönüyle paylaşım yapacagım.

x8zN03W.jpg
Şunun şemasını detaylı iekilde fotoğraf çekip gönderme imkanınız varmı. 0533 069 14 32

Aracınız
Civic FB7 2012
Bende de atikerin kiti var üzerinde honda yazan, samsunda taktıracak yer bulamadım. Şema da var ancak birkaç kişiye gittim şamadranın praya takacacaz deyince istemedim. Youtube reklamında (atılım otogazdı sanırım) direksiyon altına takmışlardı. Yani 6 tane kabloyu takmak zor olmasa gerek ancak takacağın kabloları bilmek zor:) 2012 model arac, diğer modellerde kablo renkleri farklımıdır bilmiyorum, fb7 olan var ise görüntülü video atarsa herkes için yardımcı olur.

Kablonun biri muhtemel artı ve diğeri şase dir. Diğer kablo şamandraya gidecek. Diğeri de muhtemelen göstergeye. Şu bilmez halimle tahmin ediyorum ama samsunda bunu yapamamaları bana ilginç geliyor.

Götürdüğüm bir ustaya şemayı da verdim ancak yarım saat biryerleri aradı, kapı antındaki kapağı sökerken klipsi çatlattı. Usta yapamıyorsan kalsın dedim morali boZuldu söktüğü kapakları bile oturmamış plastik vidaları konsolda buldum. Ondan sonra da göstermedim.

Röle bu: https://www.lpgyedekparca.com/atiker-honda-benzin-seviye-kontrol-rolesi

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaşlar Ankaradaydım, 2012 fb7 için atiker kit alıp taktıramamıştım. Montaj yapabilen yer varsa da ben bulamadım. Geçen sene atiker in yönlendirdiği ankara bölge müdürlüğündeki usta ile görüştüm konum ile ivedik osb de bulunan my mühendislik e götürdüm aracı.
brc lpg sistemi takılı olan aracıma atiker honda kit i direksiyon altından yarım saatte montajladılar.

Kabloların ek yerlerini lehim ile birleştirerek güzelce sardılar, çalışma düzenleri çok hoşuma gitti,

Her kontak açmada seviye düzeliyor.

Montaja 100tl aldılar. Hazır gitmişken lpg bakımı da yaptırdım 2 adet filtre değişti ve ayar yapıldı, 100tl de onun için verdim.

Kit montajı için Gerekli Şemayı da kendilerinden edindim ve montajdan sonra resimledim. Şema ve aracı yaptırdığım işyerinin bilgileri aşağıda.

Şema da yazan şu,
Siyah :şase
Kırmızı : daimi 12v
Kahverengi: kontak aç
Beyaz: mor soket
Siyah-turuncu: mor tesisat
Siyah-beyaz: turuncu(araya gir)

-Kahverengi kontak aç dediği kablo sigorta kusunda en altta 7 numaralı sigortanın sol aralığından geliyor.

İşlemlerden kişinin kendisi sorumludur.

8b5b943a4745e7fa096e8710c6948dcc.jpg

e91003e433223f9028cba9449d667a48.jpg

77bb3bd561100579b030506c470f58f9.jpg

a0ad184d22c74fb827c4f2986c84717c.jpg

Son düzenleme:
Gayet güzel. Benim bağlattığım elektrikçi de şaseyi sol altta geçen tesisattaki siyah kabloya bağladı. Daimi 12 Volt ve kontaktan gelen 12 voltu da sigorta kutusundan aldı.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FB7 2014
Arkadaşlar Ankaradaydım, 2012 fb7 için atiker kit alıp taktıramamıştım. Montaj yapabilen yer varsa da ben bulamadım. Geçen sene atiker in yönlendirdiği ankara bölge müdürlüğündeki usta ile görüştüm konum ile ivedik osb de bulunan my mühendislik e götürdüm aracı.
brc lpg sistemi takılı olan aracıma atiker honda kit i direksiyon altından yarım saatte montajladılar.

Kabloların ek yerlerini lehim ile birleştirerek güzelce sardılar, çalışma düzenleri çok hoşuma gitti,

Her kontak açmada seviye düzeliyor.

Montaja 100tl aldılar. Hazır gitmişken lpg bakımı da yaptırdım 2 adet filtre değişti ve ayar yapıldı, 100tl de onun için verdim.

Kit montajı için Gerekli Şemayı da kendilerinden edindim ve montajdan sonra resimledim. Şema ve aracı yaptırdığım işyerinin bilgileri aşağıda.

Şema da yazan şu,
Siyah :şase
Kırmızı : daimi 12v
Kahverengi: kontak aç
Beyaz: mor soket
Siyah-turuncu: mor tesisat
Siyah-beyaz: turuncu(araya gir)

-Kahverengi kontak aç dediği kablo sigorta kusunda en altta 7 numaralı sigortanın sol aralığından geliyor.

İşlemlerden kişinin kendisi sorumludur.

8b5b943a4745e7fa096e8710c6948dcc.jpg

e91003e433223f9028cba9449d667a48.jpg

77bb3bd561100579b030506c470f58f9.jpg

a0ad184d22c74fb827c4f2986c84717c.jpg

Bugün aradım ustayı ve 600 TL fiyat verdi. Biraz fazla geldi açıkçası ama piyasa da malum kimseye bir şey diyemiyorum.

Geri