Fb7 emniyet kemeri tokası ses yapıyor. Birlikte çözüm bulalım.

Merhaba arkadaşlar. Şu sıralar trim seslerine kafayı takmış durumdayım. Pürüzlü yollarda sağdan soldan cızırtı ve tıkırtı sesleri geliyor ve sinirimi bozuyor. Seslerin kaynağını tespit etmeye çalışıyorum. İlk dikkatimi çeken aşağıda resmini de paylaştığım emniyet kemeri tokası oldu. Bu toka hafiften oynuyor ve ince bir ses yapıyor. Buna beyin fırtınası yaparak bir çözüm bulalım.
Ayrıca bunun dışında trim sesi yapabilecek parçalar neler olabilir? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Oynayan parça bu
8c61ee5cc73e55be70565192326da905.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:
Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar benim araçta da fotoğrafta işaretlediğim kemerin takıldığı yerden aşağı doğru inen bağlantı noktası yeri var oradan cızırtı şeklinde şeklinde ses geliyor. Silikon sprey işe yarar mı acaba?Screenshot_20190621_145735.jpeg

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar benim araçta da fotoğrafta işaretlediğim kemerin takıldığı yerden aşağı doğru inen bağlantı noktası yeri var oradan cızırtı şeklinde şeklinde ses geliyor. Silikon sprey işe yarar mı acaba?Ekli dosyayı görüntüle 253070
Tokanın pozisyonu çok öne yada çok arkaya gelmişse dediğniz sesi yapıyor, tokanın konumunu arkaya yada öne değiştirerek bir deneme yapın isterseniz.

Hakan Uzun

0
Yönetici
Cozumu cok basit bir sekilde cozmus bulunuyorum. Tokanin takildigi yere icine once balata spreyi temizlik amacli daha sonrasinda ise ucuna cubugunu takarak 2 fis wd40 2 aydir tik ses gelmedi. Wd40 in baska yerlere sicrama ihtimaline karsilik etrafini bezle kaplayin ne olur ne olmus koltuk kumasina gelmesin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri