Civic FB7 FB7 filtreler ve yağ bakım önerisi yardım hk

Merhabalar iyi günler. FB7 2012 model benzin+lpg li aracımın 140.000km yağ ve filtre degisim zamanı geldi. İnternette bir sayfada filtre seti buldum yağ filtresi honda diğerleri wurth marka olan sizce iyi midir alayım mı? Farklı öneri var mıdır? Bir de yağ için önereceğiniz marka model nedir? Antalya'da yaşıyorum hava ve iklimin de etkisi oluyor mu ona göre yardımcı olursanız sevinirim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Teşekkür ederim İsmail Bey. Yalnız bir sorum olacak. Yağın koduyla ilgili olarak bir çok farklı fikir duyuyorum sebebi nedir konuya hakim misiniz acaba?

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Teşekkür ederim İsmail Bey. Yalnız bir sorum olacak. Yağın koduyla ilgili olarak bir çok farklı fikir duyuyorum sebebi nedir konuya hakim misiniz acaba?

İsmail hocam yağ konusunda forumun en iyilerinden diyebilirim. Tavsiyelerine uyabilirsiniz :)

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016

Sebebi temelde her kullanıcının kendine özgü kullanım tarzı, tecrübesi, garanti kapsamı konusundaki hassasiyeti, aracı bakım yaptırdığı yerlerde edindiği bilgilere göre yorumlar, aracın kilometresi vs. olabiliyor. Misal kısmen agresif kullanım sergileyen ile sakin kullanan, yağın uygun fiyatlısına göre seçim yapanla, garantisini devam ettirmek isteyenlerin düşünceleri ve tercihleri fark edebiliyor. Bunun dışında Adana'da ikamet edenle, Erzurum'da ikamet edenin yağ konusundaki seçimleri kullanım tarz ve şartlarına göre daha farklı olabiliyor. Bu sebeplerle zaten bu kadar farklı yağ çeşidi var.

Sizin aracınıza, kilometresine, lpg'li olmasına ve aracın kullanacağınız iklime göre bir öneri yaptım. Bu noktada elbette son tercih kişiye ait.

Detaylara konudan ulaşabilirsiniz:

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2015
merhaba

izmir gibi yerde 3 senedir uyguladığım bakımı söyleyeyim. 10 bin km olmadan bakım yaptırmıyorum yaptırıncada honda serisinden yağ filtresini orjinal alıp, bosh marka hava filtresi kulanıyorum poleni netten karbon alıyorum pahalı birşey almıyorum. yağı da 0-20 eneos kullanıyorum. 30 bin km dir sorun yaşamadım. lpg yi herzaman brc servisinde yaptırıyorum. 150 tl şuanki fiyatı

Ad Soyad
sef gngr
Aracınız
Civic FC5 2019
Gecen bakim denemek için n11 de yag çarşısından motul 0w20 aldim. Sanirim bir daha da bulaşmam. 10 bini görmeden 8 binde degistim Altun petrol saticisindan eneos 0w20 aldim. Arabaya can geldi resmen. Filtreler Fzrulman ya da yunusogluotomotiv satıcısından.

SM-N975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri