fb7 fren sorunu

Ad Soyad
Furkan şahan
Aracınız
Civic FB7 2014
Hayırlı günler arkadaşlar aracımın yaklaşık 2 hafta önce ağır bakımları yapıldı.Fren balatası da değişti.Fakat ben yolda giderken bayır aşağı frene bastığımda fren hem ses yapıyor hem de araç titriyor böyle stop edecekmiş gibi oluyor bunu ara ara yapıyor bazen kendilğinden gidiyor bazen yapıyor sizce bunun sebebi nedir şimdiden teşekkürler

mturker

Özel Üye
Hayırlı günler arkadaşlar aracımın yaklaşık 2 hafta önce ağır bakımları yapıldı.Fren balatası da değişti.Fakat ben yolda giderken bayır aşağı frene bastığımda fren hem ses yapıyor hem de araç titriyor böyle stop edecekmiş gibi oluyor bunu ara ara yapıyor bazen kendilğinden gidiyor bazen yapıyor sizce bunun sebebi nedir şimdiden teşekkürler
Merhaba balata ve disklerle alakalı. Orjinal harici balatalar bu tip ötme ve toz yapabiliyor.
Diskleriniz de kılcal dahi çizik vs de varsa onlarda titremeye sebebiyet verir.. Bı balata spreyiyle balatalara sıkın belki toz toprak vs varsa bı nebze rahatlatabilir ötme gidebilir ama titreme gitmez.
Ayrıca bazende bı sure sonra ses kaybolabiliyor şuan için yeni balatalariniz.

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Furkan şahan
Aracınız
Civic FB7 2014
Merhaba balata ve disklerle alakalı. Orjinal harici balatalar bu tip ötme ve toz yapabiliyor.
Diskleriniz de kılcal dahi çizik vs de varsa onlarda titremeye sebebiyet verir.. Bı balata spreyiyle balatalara sıkın belki toz toprak vs varsa bı nebze rahatlatabilir ötme gidebilir ama titreme gitmez.
Ayrıca bazende bı sure sonra ses kaybolabiliyor şuan için yeni balatalariniz.

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Balata spreyi mi sıkayım yani hocam benim şikayetim ses değil aslında bu titreme yapması konforu bozuyor ondan dolayı sorun yok yani dediğinize göre

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam disk eski balata yeni olduğu için alışma dönemi olabilir. Ama devamlı yapar ise disklerde yamukluk olabilir. Diskin durumuna göre kurtarır ise torna yapılır.

Ad Soyad
Furkan şahan
Aracınız
Civic FB7 2014
Hocam disk eski balata yeni olduğu için alışma dönemi olabilir. Ama devamlı yapar ise disklerde yamukluk olabilir. Diskin durumuna göre kurtarır ise torna yapılır.
Tamamdır teşekkür ederim önceden yapmıyordu ondan dedim balatalar değişince yapmaya başladı ara ara yapıyor ben bir sprey sıkmayı deneyeyim.

Aracınız
Devır sorununun 2 temel sebebi olabilir.
Hava filtre ara hortumu yırtıktır ya da subap ayarı gerekiyordur. Bu problemler halen daha devam ediyorsa boğaz kelebeği temizliği ve adaptasyonunun yapılması gerekir.

Frenlere gelecek olursam her balata değişimi torna duruma göre ister.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Muhtemelen disk yüzeyi eski balata ile birlikte hafif dalgali bir şekilde aşındı, yeni balata takilinca dalgalı bölgeler nedeniyle titreşim hissedilir hale geldi. Tavsiyem balatalarda diske göre duzensiz asinmadan disklere torna yaptirmaniz. Bir süre sonra balata yüzeyi de düzensiz aşınırsa disklere torna yaptırırsanız bu sefer balatalarin yüzeyi bozulduğu için titreşim devam eder.

Geri