FB7 için Bosch DOT 4 Fren Hidrolik Yağı 250/500/1000 ML. (Fren Hidroliği)

Merhaba aracım 2015 fb7 fren hidrolik değişim zamanı gelmiş internetten araştırma yaptım motul marka dot3 ve dot4 diye yazıyor uygunmudur sizce? Birde kaç litre kullanılması gerekiyor yardımcı olursanız sevinirimIMG_5237.JPG

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
1 litre yetecektir, resimdeki de olur ondan 2 tane alın hatta 3 bile alabilirsiniz. 1.5 L yani. Ben kendim değiştirmiştim 2016 FB7 nin. Çok kötü değil di ama temizde değildi. Bu da olur Eneos da olur. Ben Eneos kullanmıştım. Fakat dikkat etmeniz gereken durum var asla sistemi tamamen bosaltmayin. Hava yaparsa çok kötü olur ben enjektör ve fren pompalamasi ile hallettim ona rağmen az bir miktar hava yapmıştı 10 dk durduğu yerde freni pompalayarak ses kesilene kadar yapmıştım sonra kendim teste çıkmıştım zamanla gitmişti. Frenlemede problem olmaz sadece biraz daha aşağıda kavrar ilk etapda sisteme ayak uydurması sadece bir kere ısınıp soğuması kadar kolay korkulacak bir şey yok.

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Servis bu yıl haziranda 100 TL ye değiştirdi. 6 yıl maksimum kullanım ömrü dedi. 2012 fb7 eneos kullandılar. Ama kaç litre bilmiyorum

Fb7 fb6 model olarak farketmez arkadaşlar 60000 km devamla değişir renginin kararmasına gerekyok iletkenliği azalır ve abs beynini tıkar ve sonra bütcenize cok büyük bir zarar acar servis

Teşekkürler arkadaşlar bugün değişimi yaptırdım . 2 adet aldım biri tam bitti diğeri yarıdan fazla kaldı.

Aracınız
Arkadaşlar 3 yılda bir değiştirmeye çalışın problem yaşamamak için

SM-G800H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri