Civic FB7 Fb7 kapı cam açma kapama ses ve esneme

Aracınız
Civic FB7 2014
Merhaba başlıkta da belirttiğim gibi, sürücü tarafı cam açma kapama esnasında kapı iç döşemesinin esnemesini çözebilen var mı?

Diğer bir sorum da sağ kapıdan gelen tıkırtı sesi olan var mı?

Teşekkürler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Cam'daki esneme sıfır aldığımdan beri olan bir şey. Herkeste olduğu için ellemedim hiç.

Sağ kapıda benim tıkırtı yok sizdeki de belki emniyet kemerinden olabilir.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba başlıkta da belirttiğim gibi, sürücü tarafı cam açma kapama esnasında kapı iç döşemesinin esnemesini çözebilen var mı?

Diğer bir sorum da sağ kapıdan gelen tıkırtı sesi olan var mı?

Teşekkürler

Esnemenin çözülecek bir yönü yok, camın ortasındaki dışa dönük bombeden dolayı cam aşağı indiğinde yumuşak yapıdaki kapı içi trimi esnetiyor.

Aracınız
Civic FC5 2019
Benim fc5 8binde. Şoför tarafi esniyo. Once islem var kapida sanmistim. Ama.sifir olunca dedim yok yapmazlar böyle üçkağıtçı lik

.

Aracınız
Civic ES7 2003
Benim aracımda (2003 vtec2) da şoför kapısı esniyor. Bir de son zamanlarda sag ön cami açıp kapatırken çat diye ses gelmeye başladı.

Aracınız
Civic FB7 2014
Herkese teşekkürler. Benim araç da 2015 trafiğe çıkış ilk elden. Hiç bir hasarı yok çok şükür ama bu seslere çok taktım. Eğer camın kavisinden kaynaklıysa evet yapacak bişi yok...Tasarım hatası öyleyse. Sağ kapı ise emniyet kemerini çok kontrol ettim ordan değil de sanki kapı iç gözü hizasında içeride bir vida bir parça düşmüşte titreşimden ses yapıyor gibi

Aracınız
Benim aracımda (2003 vtec2) da şoför kapısı esniyor. Bir de son zamanlarda sag ön cami açıp kapatırken çat diye ses gelmeye başladı.

Sağ ön camı açıp kapatırken benim arabada da çat sesi vardı.camı alt bölümde arasına alarak sıkıştırıp tutan sağlı sollu iki plastik var.O plastiklerin vidası gevşeyince cam inerken kalkarken ses yapıyor.Kapı döşemesini sökün, kapı iç kaportasında gevşeyen plastiklerin vidasını camı aşağı yukarı yaparak denk getireceğiniz 2 delik var.Deliklerden lokmayı sokarak vidaları sıkın.Çat sesi tamamen kesiliyor.

Geri