Civic FB7 Fb7 Katalizatör ve Oksijen Sensörü Arızası (OBD Sonuçlarım) Çözüm Önerileriniz?

Aracınız
yeni aldığım 2.el civic elegance aracımda motor arıza ışığı yanması sebebiyle arıza detaylarına baktığımda
- Katalizatör
-Oksijen sensörü
-egr sistemi

arızaları görünüyor.

Araç 92binde LPG'li ve BRC mevcut serviste takılmış. LPG'den dolayı yandığını normal olduğunu söyleyenler var forumlarda araştırdım katalizatörü temizletenler, oksijen sensörünü temizletenler var sonuç alamamışlar Ankara Şaşmaz sanayide bir yere sordum lpg fakir karışım ayarı yapılması lazım geçer dediler güvenemedim. Gereksiz yere sağa sola para harcamaya niyetim yok sorunun tam çözümü var mıdır varsa nedir bilenler cevaplarsa sevinirim.

En son hatayı silip aracı benzine aldım 100km kadar kullanıp deneyecem yanıp yanmadığına bakacam sizlerden de yorum destek öneri bekliyorum teşekkürler

Gördüğüm hatalar:

1.jpg

2.jpg

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşlar sorunumu çözdüm. Artık p0420 katalizör arıza uyarısını almıyorum. Katalitiği söktük. İçinde bir şeyler sallanıyordu. Silindirle kestik ve bir de ne görelim paramparça olmuş içindeki filtre. Katalitiği değiştirdim, Lpg ayarını, subap ayarını yaptırdım. Bujileri de değiştirdim. Şu an sorunum çözüldü. Forumda yardımcı olan herkese teşekkür ederim özellikle Ahmet beye.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Geçmiş olsun hocam. Geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederim. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FB7 2012
Geçmiş olsun hocam. Geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederim. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Çok teşekkürler. Bu arada eski katın fotosunu da atayım. 130.000 km de bu hale gelmiş.
IMG_6489.JPG

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar benim ölçümü buldum şimdi aralık ayında muayeneye girmiştim. Benim değerler nasıl peki sizce? Yani oranlara bakılınca katalizörde bir şey var mı?20200123_105414.jpeg

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Yani katalizörde herhangi bir şey olsa böyle değerler çıkmaz demi ahmet bey
Katalizör sıkıntılı olsa. "CO" değeri yüksek çıkar. Dikkat ederseniz diğerlerinde sınır değer yok bunda var. İstenilen değerin üstünde olsa zaten testten geçmez. Lambda değerinizde güzel. Bundada sınır değerler var. Fakir veya zengin karışımda değilsiniz.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Sağolun Ahmet Bey cevaplarınız için teşekkür ederim biraz takıntılıyımdır arabam konusunda içimi rahatlattınız
Katalizör sıkıntılı olsa. "CO" değeri yüksek çıkar. Dikkat ederseniz diğerlerinde sınır değer yok bunda var. İstenilen değerin üstünde olsa zaten testten geçmez. Lambda değerinizde güzel. Bundada sınır değerler var. Fakir veya zengin karışımda değilsiniz.

Aracınız
Civic FB7 2015
Dostum fb7 bir aracta katalitor convektor 92 bin de icinin dagilmasi normal bir durum degildir oncelikle gecmiş olsun ancak 92 bin da boyle bir ariza da 3 şik var ya fabrikasyon hatali malzeme ya arac onden bir kaza yapip katalitor convektor set darbeyle ic porselen catlamiş olup sonradan dokulmuş ya sa araci km siyle oynanmiş yillardir honda arac binerim 240 binde arac 2005 civic sattim Orjinal katalitor uzerin de 2009 crv bindim 290 bin de Orjinal ve ariza yok accort 2007 380 bin de oda rjinal bozmamiş yani akil almayacak bir durum neyse yine fabrika hatali malzeme olsun diyelim gecmiş olsun
Arkadaşlar sorunumu çözdüm. Artık p0420 katalizör arıza uyarısını almıyorum. Katalitiği söktük. İçinde bir şeyler sallanıyordu. Silindirle kestik ve bir de ne görelim paramparça olmuş içindeki filtre. Katalitiği değiştirdim, Lpg ayarını, subap ayarını yaptırdım. Bujileri de değiştirdim. Şu an sorunum çözüldü. Forumda yardımcı olan herkese teşekkür ederim özellikle Ahmet beye.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

pasha

0
Aracınız

Yaptırdıktan sonra Arıza alıyormusunuz bu zamana kadar birde maliyeti ne oldu.

Geri