Fb7 kısa far ampulü değişimi

Ad Soyad
Furkan şahan
Aracınız
Civic FB7 2014
Hayırlı akşamlar arkadaşlar fb7 aracımdaki kısa far ampüllerini değiştirmek istiyorum bunu kendim yapabilir miyim nasıl yaparım yardımcı olur musunuz şimdiden teşekkürler

Aracınız
Civic FB7 2015
Hayırlı akşamlar arkadaşlar fb7 aracımdaki kısa far ampüllerini değiştirmek istiyorum bunu kendim yapabilir miyim nasıl yaparım yardımcı olur musunuz şimdiden teşekkürler

Eliniz bu işlere yatkınsa değişebilirsiniz. Ampül halojen ise basit xenon ise biraz uğraştırıcı oluyor.
Xenon far için; farlar kapalı iken toz kapağını sola çevirip çıkarın, farın içindeki ateşleyiciyi sola çevirip çıkarın ve d4s ampulu tutan yayı iki taraftan dışa itip ampülü çıkarabilirsiniz. Takma işi tam tersi yeni ampülü soket kısmından tutmaya özen gösterin.
Rahat çalışmak için sol farda akü ve önündeki plastik parçayı sökmelisiniz, sağ farda silecek suyu bidonunun üst kısmını sökmelisiniz.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Furkan şahan
Aracınız
Civic FB7 2014
Eliniz bu işlere yatkınsa değişebilirsiniz. Ampül halojen ise basit xenon ise biraz uğraştırıcı oluyor.
Xenon far için; farlar kapalı iken toz kapağını sola çevirip çıkarın, farın içindeki ateşleyiciyi sola çevirip çıkarın ve d4s ampulu tutan yayı iki taraftan dışa itip ampülü çıkarabilirsiniz. Takma işi tam tersi yeni ampülü soket kısmından tutmaya özen gösterin.
Rahat çalışmak için sol farda akü ve önündeki plastik parçayı sökmelisiniz, sağ farda silecek suyu bidonunun üst kısmını sökmelisiniz.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam elim yatkın değil ama ilgiliyim.Şöyle diyeyim şimdi tamirciye götürmeyeyim diyorum.Zira adam tamponu sökecek muhtemelen ben bunu istemiyorum.Birde ampül değiştirilecek yani bu tür şeyleri kendim yapmak istiyorum.Dediklerinizi deneyeceğim umarım yapabilirim.Ampül Xenon ama yapmaya çalışacağım.Aküyü sökmek biraz zor olur ama bu şekilde deneyeceğim.Teşekkür ederim.

Ad Soyad
Furkan şahan
Aracınız
Civic FB7 2014
Birde ampul önerisi için hangisini alayım

Osi

0
merhaba,

benim araçta fb7 2012 premium kısa ampul patladı. değiştirmek istiyorum link bulamadım orjinal halojen kısa far linki paylaşabilir misiniz acaba teşekkürler

Geri