Civic FB7 Klima açıkken rölanti düşmesi

mb01

0
Arkadaşlar Merhaba
2015 fb7 aracımda rölantide klima açıkken devir 400-500'e kadar düşüyor sonra tekrar 800 e çıkıyor Benzin-lpg farketmekzinin bu durum oluyor.
Subap ayarı yapıldı (10 km önce)
Boğaz kelebeği temizlendi
Buji yeni takıldı (Sılzkr7c11ds serviste takıldı sahte olma ihtimali yok)
Hava filtre borusunda yırtık yok kontrol ettirdim
Maf veya egr den yapabilirmi? Yada klima gazı azalmışsa yaparmı aynı hatayı?

mb01

0
Ayni problemi yasadim cozumum akudeydi. Akunuz ne durumda?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Aküyü yeni aldım 55 amper inci
Ben ilk subap ayarını 9 ay önce yaptırdım tabi kış olduğu için klima açmamıştım. Bu ayardan sonra araçta çekişte düşüklük hissediyordum ama önemsemedim. https://www.civictr.com/threads/subap-ayari-nasil-yapilir.252890/
Bu konuda arkadaşın yazdığı problemleri yaşıyorum şuan (ikinci subap ayarından sonra da değişen birşey olmadı araçta yığılma ,rölantide kompresör devreye girince devir düşmesi ara ara oluyor. Tekrar subap ayarı yaptıracam mecburen.)
-Klimanın devreye girip çıkmasındaki rölanti dalgalanması artık yok
-Rölantide klima performansı arttı ve artık rölantide yeterli soğutuyor ve araçda devir kaybı/titreme artık yok

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
@mb01 hocam subap ayarından sonra 50 kilometre benzinde kullanıp sonra lpg ayarı yaptırdınız mı?
Rolanti ayarı için elektronik bütün aparatları açıp öyle yapılır ise çözüm olabilir. Ayar esnasında motor ve hava sıcak olursa güzel olur.
Boğaz kelebeği temizliği sonrası adaptasyon yaptırılır.

mb01

0
@mb01 hocam subap ayarından sonra 50 kilometre benzinde kullanıp sonra lpg ayarı yaptırdınız mı?
Rolanti ayarı için elektronik bütün aparatları açıp öyle yapılır ise çözüm olabilir. Ayar esnasında motor ve hava sıcak olursa güzel olur.
Boğaz kelebeği temizliği sonrası adaptasyon yaptırılır.
Subap ayarı sonrası 200 km benzinde kullandım. Adaptasyon yapıldı. Araçta yığılma ve rölanti sorunu benzinde de oluyor o yüzden lpg ayarı yaptırmadım. Yanlız rölanti için adaptasyon yapılırken tüm elektronik aksamı kapattı usta sadece gündüz lambası açık kaldı

mb01

0
Ayrıca önceden klima açıkken lpg- benzin geçişlerini hissetmiyordum. Şuan videodaki gibi bariz rölanti düşüyor. Bana göre subap ayarı yapamıyorlar birşeyleri eksik yapıyorlar

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ayrıca önceden klima açıkken lpg- benzin geçişlerini hissetmiyordum. Şuan videodaki gibi bariz rölanti düşüyor. Bana göre subap ayarı yapamıyorlar birşeyleri eksik yapıyorlar
Hocam ustanızın subap ayarını egzos ve emme kaça kaç yaptığını öğrenebilirmisiniz?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
20 25 olması lazım. Ama son ayarda arabanın tam soğuduğundan emin değilim 2 saat falan bekledi araç
Ayar bu ise güzel. Eğer akşam bırakmadınız. Motor sıcak iken bu havalarda subap ayarı yapıldı ise kendi aracım için 4 saat beklemiştim. Süreniz bana az geldi.

Geri