bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Allah razı olsun ya şu konuyu anlayamıyorsum bi tüelü. Fb7 premium aracıma kısa farlar için karşıdan gelenin gözünü almayacak led tavsiyeniz var mı
Kısa için ne alırsanız alın göz almayacaktır çünkü mercek var. Uzunlara alırsanız o zaman markası önemli. Ben 3 sene 40k + km dir Philips LED’leri kullanıyorum sorunsuzlar ve çok memnunum. Konuda açmıştım incelebilirsiniz.

Aracınız
Civic FB7 2013
Kısa için ne alırsanız alın göz almayacaktır çünkü mercek var. Uzunlara alırsanız o zaman markası önemli. Ben 3 sene 40k + km dir Philips LED’leri kullanıyorum sorunsuzlar ve çok memnunum. Konuda açmıştım incelebilirsiniz.
Teşekkür ederim abi philips led nereden temin edebilirim bir de fb7 kısa farlar h11 mi

Aracınız
2012 fb7 ye uyumlu,muayeneden geçecek ve yasal olan (ceza yemeyelim fardan durduk yere) kısa far hangisidir arkadaşlar? İlk defa değiştireceğim ön far ampullerinden birini bu yüzden soruyorum. led ve xenon ayrı şeyler biliyorum da internette satılan ürünlere hep led xenon yazmışlar.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
2012 fb7 ye uyumlu,muayeneden geçecek ve yasal olan (ceza yemeyelim fardan durduk yere) kısa far hangisidir arkadaşlar? İlk defa değiştireceğim ön far ampullerinden birini bu yüzden soruyorum. led ve xenon ayrı şeyler biliyorum da internette satılan ürünlere hep led xenon yazmışlar.
Aracınız hangi paket ?

cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Xenonlar muayeneden geçmiyor diye biliyorum orjinalinde yoksa. benim arabada orjinal xenon yok.
Aracınız elegance ise farlar Xenon (en azından farlariniz orijinalse). Aracınız elegance değil de premium veya dream ise (sunroof yoksa premium veya dreamdir) o zaman halojen far kullanıyor normalde.

Eğer fabrika çıkışlı Xenon olmayan bir araca binbir zahmet verip Xenon ampul vs takarsaniz o zaman geçmez. Zaten onu takmak da öyle kolay bir şey değil. Ama zaten bu uygulamayı yapan pek kimse de yok.

Ama aracınız 2012 40.yil paketi elegance ise o zaman fabrika çıkışı Xenon farlariniz var demektir. Eğer ön taraf orijinalse Xenon far takmalisiniz, ve muayeneden geçer.

Önce Xenon-Led arasındaki prensip farklarını iyice araştırın, yeterince bilgi var, sonra daha rahat alışverişinizi yaparsınız.

Piyasada "LED-xenon" diye satılan ampullerin hepsi LED ampuldur, Xenon daha havalı duyulduğu için ve ortak noktaları beyazımsı ışık olduğu için Türkiye gibi bilginin ve araştırmanın az olduğu bir ülkede pazarlama stratejisi olarak kullanılıyor. Bu da zaten teknik bilgisi az olan vatandaşın kafasında çılgın soru işaretleri uyandırıyor.

JLN-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri