Civic FB7 Fb7 Lpg tüketimi yorum ?

Aracınız
Civic FB7 2014
Evet bende böyle düşündüm aslında. Araç yeni bilmediğim için sordum. Forumda hep subap ayarı konuşuluyor yaptırsam mı diye düşündüm

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Lpg regülatörünü kontrol ettirin ben dün değiştim yetikili serviste 750 lira. Yakıt gerçekten fark etti ki aracım 98 binde ve hiç sübap ayarı yapılmamış yaptırmayı da düşünmüyorum

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Bende aracı yeni aldım 2013 premium 16” jant LPG sonradan takılmış. 0.32krş 0.34krş 0.36krş yaktım yeni olduğu için lt hesabına dikkat etmedim. Sizin yakıt degeri hakkında yorum yapabilmemiz için lpg yi fulledikten sonra yol bilgisayarını sıfırlayın ve bitince tüketim verilerinizin yanında ortalama hızınızıda yazın. Bende lpg bitince ortalama hız ve kaç lt ile ne kadar gittiğini paylaşırım.

Aracınız
Civic FB7 2016
Nasıl hesapladın bilmiyorum ama çok. Aynı araç bende de mevcut. Günde en az 40 km yapıyorum şehir içi ve yokuş yukarı hep agresif 26 kuruş yaktı. Haydi zamla olsun 30 kuruş ama 50 kuruş fazla. Ben 60 kuruş yakıyor diye lpg taktırdım.

Usta senin yakıt çok çok iyi o zaman benim arac 36/37 krş yakıyo şehiriçi hep bi ayarsızlık mı var acaba ???

Aracınız
Civic FB7 2012
Usta senin yakıt çok çok iyi o zaman benim arac 36/37 krş yakıyo şehiriçi hep bi ayarsızlık mı var acaba ???

Hayırlı Akşamlar,
Öncelikle Türkiye için lpg hesabı litre olarak yapılmalı. Nedeni ise fiyatların aşırı değişkenlik göstermesi. Örneğin geçen hafta Afyon'a gittim. İzmit lpg fiyatı 3.24 Afyon ise 3.60 evet bu gözler bu farkı gördü. Şimdi senin yapacağın tek şey litre hesabı yapmak sonra fazla mı normal mi ortaya çıkar.

Selamlar mesafeniz kısa ondan dolayı sanırım ama 50 kuruş yine çok. Ben günde 50km yapıyorum 28-30 kuruş maxsimum. Araç 2018 Eco executive

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Lt hesabı paylaşmak en doğrusu. Bu arabada kısa ve uzun mesafe arasındaki makas fazla. Daha önceden hep dizel araba kullandım şehir içi dışı sıkışık vs 1.5 lt fark anca olurdu ama civic uzun yolda 7lt görürken şehir içinde 11 rahat görüyor. Benim son depoda 29lt ile 266km yaptım 10.9lt LPG ediyor ekranda 9.9 tüketim gözüküyordu. Aldığım istasyonda 3.45tl di oda 0.37 kuruşa denk geliyor. Ortalama hıza bakmadım en sağlıklı sonuca ozaman ulaşabiliriz. Tüketim verileri yanında ortalama hızlarımızıda paylaşalım .

Aracınız
Civic FB7 2012
Benim yakıt da arttı nedense. Defalarca test ettim. 33 tl ile şehir içinde 240 gidiyor, şehir içi şehir dışı karma tüketimde ise 270 gidiyor.
Subap ayarını 8.000 km önce yaptırdım. Araçta titreme yok. Sadece soguklarda sabah ilk marşta değil ikinci marşta çalışıyor.

Aracınız
Civic FB7 2013
Benim yakıt da arttı nedense. Defalarca test ettim. 33 tl ile şehir içinde 240 gidiyor, şehir içi şehir dışı karma tüketimde ise 270 gidiyor.
Subap ayarını 8.000 km önce yaptırdım. Araçta titreme yok. Sadece soguklarda sabah ilk marşta değil ikinci marşta çalışıyor.

Geç çalışma ve yüksek tüketim varsa regülatör diyaframından gaz kaçırıyor bence.

Geri