Civic FB7 FB7 LPG Tüketimi

akif

0
Aracınız
2012 FB7 Civic OV Elegance Atiker kit.

Bayram yolculuğu İnegöl-Ankara gidiş seferinde birazda Ankara şehiriçi olmak üzere 28.55 lt LPG ile 445 km yol yaptım.
Ankara-İnegöl dönüş seferinde bir saat önce LPG fulledim döndükten sonra az şehiriçi kullanıldı 28.56 lt LPG ile 394 km yol yaptım.

Ankaraya yola çıkarken 100 tllik benzin almıştım maum kronik benzin ibre düşmesi sonucu Ankaradayken Fuel Low uyarısı verdi İnegöle dönerken hiç benzin almadım o uyarıyla geldim halada uyarı duruyor.

LPG tüketimi gayet iyi geliyor bana. Bu zamanda bu kadar az ücretle bu kmler yapmak çok iyi.
28 litre lpg ile 394 km gidebilmek çok çok iyi bir değer sanırım 80-90 km hızları pek geçmediniz ya da dümdüz bir güzergahta gittiniz. İzmir-Adana yolculuklarının sayısını hatırlamıyorum o kadar fazla gittim geldim 28 litre ile 350 km'den fazla gidemedim. 2016 fb7 fabrikasyon lpg.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Dün yine fulledim lpg 93 tl aldı 3.29 lt fiyatı toplam 28.26 lt aldı ve 407 km yol katetmişim. Aşağı yukarı 50-60 km tahminen şehiriçi gerisi şehirdışı. ECON şehirdışında kapalıydı şehiriçinde açıktı. Allah nazardan saklasın yakıt tüketiminden gayet memnunum.

akif

0
Aracınız
Dün yine fulledim lpg 93 tl aldı 3.29 lt fiyatı toplam 28.26 lt aldı ve 407 km yol katetmişim. Aşağı yukarı 50-60 km tahminen şehiriçi gerisi şehirdışı. ECON şehirdışında kapalıydı şehiriçinde açıktı. Allah nazardan saklasın yakıt tüketiminden gayet memnunum.
Hocam maşallah değerleriniz çok güzel. 28 litreyle 407 km şaşırtıcı. Arabayı çok mu sakin kullanıyor sunuz yoksa benim araç mı çok yakıyor merak ettim :)

Aracınız
120 km hızı pek geçmemeye çalışıyorum bazı rampalarda 4000 deviri geçtiğim oluyor genelde 2200-2400 devir gibi gidiyorum. LPG hep Shell den alıyorum birkaç kez Shell bulamayınca Milangazda aldım sanki Milangaz daha fazla km yaptırıyor gibi geldi. Yol bilgisayarında ise 6.7ye kadar düşürebildim daha aşağı düşüremedim şu an 6.9 da.

Aracınız
Civic FB7 2012
120 km hızı pek geçmemeye çalışıyorum bazı rampalarda 4000 deviri geçtiğim oluyor genelde 2200-2400 devir gibi gidiyorum. LPG hep Shell den alıyorum birkaç kez Shell bulamayınca Milangazda aldım sanki Milangaz daha fazla km yaptırıyor gibi geldi. Yol bilgisayarında ise 6.7ye kadar düşürebildim daha aşağı düşüremedim şu an 6.9 da.
araciniz otomatik vitesmi bana kalirsa hesaplamalarinizda yanlislik var gibi ben 15 senedir otomatik vites honda civic kullanicisiyim hepsini kullandim civiclerin, araclariminda hepsi bakimliydi her bakimini zamaninda yaptirirdim ve fazla agresifte kullanmam ama bu degerleri hic goremedim ve cevremdeki honda kullanicilarida bu degerleri goremedi sasirdim gercekten

SM-J720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
araciniz otomatik vitesmi bana kalirsa hesaplamalarinizda yanlislik var gibi ben 15 senedir otomatik vites honda civic kullanicisiyim hepsini kullandim civiclerin, araclariminda hepsi bakimliydi her bakimini zamaninda yaptirirdim ve fazla agresifte kullanmam ama bu degerleri hic goremedim ve cevremdeki honda kullanicilarida bu degerleri goremedi sasirdim gercekten

Aracı manuel olarak biliyorum, manueller otomatiklerde rutinde de 2-2,5 lt. daha az yakıt tüketiyorlar.
Ayrıca uzun yol yapması da çok farkettiriyor, bu da benim bayramdaki cruise control destekli şehirdışı değerim (kullandığım otomatik).

253240

Aracınız
Civic FB7 2012
Aracı manuel olarak biliyorum, manueller otomatiklerde rutinde de 2-2,5 lt. daha az yakıt tüketiyorlar.
Ayrıca uzun yol yapması da çok farkettiriyor, bu da benim bayramdaki cruise control destekli şehirdışı değerim (kullandığım otomatik).

Ekli dosyayı görüntüle 253240
manuelin fark etcegini biliyorum fakat araci otomatik zannettim.oyuzden sasirdim.sizin degerler cok iyi nazar degmesin

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
manuelin fark etcegini biliyorum fakat araci otomatik zannettim.oyuzden sasirdim.sizin degerler cok iyi nazar degmesin

Aynen maşallah hocam ama uzun yolda bu değerleri eğer yokuş çok yoksa bütün Civicler elde edebilir, cruise controlü aktif kullanmak ve hızlanmalarda sakin kalmak bence yakıtı çok farkettiriyor (y)

akif

0
Aracınız

Ekli dosyayı görüntüle 253240
Ben otomatik olarak düşündüm çok şaşırdım uzun yolda 28 litreyle 350 km'den fazlayı görememişken. Manuel olma ihtimali çok yüksek dediğiniz gibi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ben otomatik olarak düşündüm çok şaşırdım uzun yolda 28 litreyle 350 km'den fazlayı görememişken. Manuel olma ihtimali çok yüksek dediğiniz gibi.

Ayrıca kullanılan yol güzergahı da bu tüketimi ciddi etkiliyor.
Ben uzun yolda Ankara-konya-aksaray güzergahındaki yollarda 29-30 lt. ile cruise controlü aktif kullanarak 400 km.nin üstünde çok yol yaptığımı bilirim, ama bu yol güzergahında ciddi eğim yok diyebilirim (y)

Geri