Civic FB7 FB7 LPG Tüketimi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
1.eco kapali 2.hiz sabitleyiciyi kullanmiyorum (cunku rampadan duze cikana kadar arabam yuksek devirde cikiyor fazla yakmaya sebeb) 3. rampa gordummu 125 130 lara kadar basiyorum bayilmasin diye. 4.aracimin bakimlarini aksatmam gununden once yaparim motor yagim motul eco lite 0w20 filtrelerimide filtron marka kullanirim her 20binde veya 30binde bir subap ayari bogaz kelebegi temizligi ve rolanti adaptasyonu yaptiririm 10binde bir lpg filtresi degisimi ve ayarini yaptiririm lpgyi shell bp po dan alirim yani aracima iyi bakarim.bunlar baslica etkenler

SM-J720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bence subap ayarı bunda ciddi katkı sağlıyor (y)

Aracınız
FB7 Otomatik Vites Aracımı Uzun yola çıkmadan önce LPG fulledim. 321 km yol yaptım dönüşe geçtiğimde fulledim 25.61 lt LPG aldı. Klima yolun son 25-30 kmsi hariç açıktı. 100-120 hızlarda gittim. Biraz fazla yakmış gibi geldi biraz daha az yakmalıydı.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ben aldığımda yapıldı demişti satan kişi. Ayar yapılması gerektiğini dışarıdan anlayabilir miyiz?
İleri seviyede ise motor sesinde belli eder ama orta seviyede çekişten ve yakıtın yüksekliğinden farkedilir.
Açıkçası eski FD6mı ilk aldığımda araba tekler gibi gidiyordu, eski sahibi subap ayarı yaptırıp bana verdi, tekleme gitti ama araç ailedeki FB7 gibi gitmiyordu, Ankara'da farklı bir yerde daha subap ayarı yapıldı ama sonuç yine aynıydı.
En sonunda sizin işçiliğinize .... diyerek Honda Bora'ya aracı sabahtan götürdüm, akşama kadar soğusun 4 gibi subap ayarı yapılsın diye rica ettim ve bingo :) Araç kendine geldi (y)
Saolsun sanayi ustaları külbütör contasını bali ile yapıştırmışlardı ve bana hiçbir söylememişti. Bu yüzden artık araçta bir işlem yapılacaksa aracı bırakıp gitmiyorum, başında durup izliyorum.

Aracınız
Civic FB7 2013
İleri seviyede ise motor sesinde belli eder ama orta seviyede çekişten ve yakıtın yüksekliğinden farkedilir.
Açıkçası eski FD6mı ilk aldığımda araba tekler gibi gidiyordu, eski sahibi subap ayarı yaptırıp bana verdi, tekleme gitti ama araç ailedeki FB7 gibi gitmiyordu, Ankara'da farklı bir yerde daha subap ayarı yapıldı ama sonuç yine aynıydı.
En sonunda sizin işçiliğinize .... diyerek Honda Bora'ya aracı sabahtan götürdüm, akşama kadar soğusun 4 gibi subap ayarı yapılsın diye rica ettim ve bingo :) Araç kendine geldi (y)
Saolsun sanayi ustaları külbütör contasını bali ile yapıştırmışlardı ve bana hiçbir söylememişti. Bu yüzden artık araçta bir işlem yapılacaksa aracı bırakıp gitmiyorum, başında durup izliyorum.
Servise bir sorayım bakalım ne fiyat verecekler. Bir de Honda servisinden çıkmış bir ustanın özel servisi var evin hemen yanında onunla da görüşeyim. Şu bayram tatilinde araçtan iyice soğudum. Çekiş, yakıt, yol sesi... İlk fırsatta dizel i30a geçmeyi düşünüyorum.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Servise bir sorayım bakalım ne fiyat verecekler. Bir de Honda servisinden çıkmış bir ustanın özel servisi var evin hemen yanında onunla da görüşeyim. Şu bayram tatilinde araçtan iyice soğudum. Çekiş, yakıt, yol sesi... İlk fırsatta dizel i30a geçmeyi düşünüyorum.
İ30 da yakıt tüketimi olarak iyi değil hocam ikame araç olarak (otomatik 2016 model) bir süre kullandım. Dizel motor sesinden dolayı da rahatsız edici bence. Konforu ve çekişi iyi ama.

LooSii

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2015
10 ay önce aldığım araçla yaklaşık 10 bin km yol yaptım. 6 bin km şehirler arası, 4 bin km şehir içi. Güncel listeyi ekte paylaşıyorum.

Ekli dosyalar

• 34 ND 7470 Genel Yakıt Harcama Raporu.pdf
    73.7 KB · Görüntüleme: 17
Aracınız
Civic FB7 2013
İ30 da yakıt tüketimi olarak iyi değil hocam ikame araç olarak (otomatik 2016 model) bir süre kullandım. Dizel motor sesinden dolayı da rahatsız edici bence. Konforu ve çekişi iyi ama.
Önceki aracım dizel İ20 manueldi. Çok memnundum. Motorda 0 ses vardı, hatta satarken alıcı bu benzinli mi neden hiç ses çıkmıyor demişti ?. Yakıtı emsallerine göre yüksekti ama çekişi iyiydi. İ30 kullanmadım ama civicten daha iyidir diye düşünüyorum. Donanım olarak zaten yok yok. İ30 8 8.5 litre yaksa şuanki civicimle aynı yakmış olur. Ben yakıta çok bakmıyorum zaten. Bastımı gitsin ve depo beni uzun yolda sürekli benzinliğe sokmayacak kadar götürsün.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Önceki aracım dizel İ20 manueldi. Çok memnundum. Motorda 0 ses vardı, hatta satarken alıcı bu benzinli mi neden hiç ses çıkmıyor demişti ?. Yakıtı emsallerine göre yüksekti ama çekişi iyiydi. İ30 kullanmadım ama civicten daha iyidir diye düşünüyorum. Donanım olarak zaten yok yok. İ30 8 8.5 litre yaksa şuanki civicimle aynı yakmış olur. Ben yakıta çok bakmıyorum zaten. Bastımı gitsin ve depo beni uzun yolda sürekli benzinliğe sokmayacak kadar götürsün.
O da var şirkette hocam sunrooflu güzel tipi var 2016 model o da, epey gürültülü motora sahip. O manuel yakıtı iyi onun otomatik i30a göre. Sizin modeli yüksek veya daha az kullanılmış olmasından dolayı olabilir sessizliği.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Benim de 10bin km verisi yaklaştı. Dikkatimi çeken konu ise 10bin km'de yarım depo benzin harcamış olmam. Bunun yaklaşık 100km'si ise saf benzinli kullanımdan kaynaklı zaten.

Akşama ortalama tüketim verisinin resmini atarım.

Geri