Civic FB7 FB7 LPG Tüketimi

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Subap ayarı için serviste ne fiyat verdiler acaba?

Kamar benim evin yanında 300-400 metre falan. Yağ değişimi için 3 kez gittim bir türlü boş olmuyorlar. O yüzden başka yerde yaptırmıştım yağ bakımını.
Hocam ben en son 220tl'ye yaptırmıştım. 35bin km önce. 1 seneden fazla oldu yaptıralı ve fiyat uygundu bence ki o zaman indirim vardı. Dönem dönem indirip oluyor aslıdna servislerde hep.

Birşey olacağını sanmıyorum, en fazla subap ayarını bozmussunuzdur ?
Bence öncelikle bujilere odaklanın, araçtaki anomalinin temel nedeni buji olabilir.
Klima açıkken lpg'li düşük devirli kullanımlarda bir problem var şu anda hocam. Benzine alır almaz geçiyor. Bujileri değiştireceğim bir de V kayışını. Bu hafta bunları yapmaya çalışacağım. Periyodik bakımı da yapacağım tabi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Benim yakıt değerlerim buradaki görsellere yaklaşamıyor bile. Son zamanlarda lpgde çekiş gözle görülür düştü. Yarın bayram tatilimi bitirip eve dönüyorum. Subap ayarı ve boğaz kelebeği temizliği için fiyat alacağım. Bu ikisi için bilmem gereken, dikkat etmem gerekenler neler? Gebzede yaşıyorum tavsiye edeceğiniz yer var mı? Bir de sanırım subap ayarı için motorun soğuk olması gerekiyor. Arabayı bırakıp gitmek hiç huyum değildir onu da nasıl yapacağım bilmiyorum.
Gebze Beylikbağı Mahallesi'nde tanıdık usta var hocam, akrabam olur kendisi. Kendi arabamı yaptırdım temmuz ayı başında izne gidince, yakıt ve performans gözle görülür şekilde değişti.

Kendi evinin garajında yapıyor bu işi. Bilginiz olsun.

LooSii

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2015
Hocam gösterge zaten benzin. Benzin tüketimini de aslında tam doğru göstermiyor ufak sapmaları var. Ben de litre bazında sizin yaptığınız hesabı yaparım ve göstergeye göre lpg tüketimi genelde +%20 fazla çıkar. Mesajımda da bu yüzden bunu belirttim dikkat etmemiş olabilirsiniz. Havanın durumuna göre lpg'ye geçiş uzayabiliyor, çok fazla soğuk çalıştırma yapılan soğuk havalarda o %20'lik fark daha az çıkıyor haliyle bende. Bu 115bin km'lik gözlemlerime dayanıyor elbette.
Doğru hocam haklısınız. Gözden kaçırmışım. Aynı şeyden bahsediyoruz. LPG tüketimi genelde %20 fazla çıkıyor.

Hatun arabayla Rize'den İstanbul'a geldi. Gelmiş benim yanıma sevine sevine 5,5 yaktırdım diyor. Fişlere baktım hesapladım öyle demiyor. En düşük 6,28 çıkıyor. Benim rekorum 5,95 (17 kuruş) yaktırdım. Beni geçemez.

Aracınız
Civic FC5 2017
Doğru hocam haklısınız. Gözden kaçırmışım. Aynı şeyden bahsediyoruz. LPG tüketimi genelde %20 fazla çıkıyor.

Hatun arabayla Rize'den İstanbul'a geldi. Gelmiş benim yanıma sevine sevine 5,5 yaktırdım diyor. Fişlere baktım hesapladım öyle demiyor. En düşük 6,28 çıkıyor. Benim rekorum 5,95 (17 kuruş) yaktırdım. Beni geçemez.

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

Evdeki rekabete bak hele. Koptum ya. :)
Lakin sizin araç dışarıdan daha çok erkek arabası gibi duruyor. :)

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

LooSii

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2015
Evdeki rekabete bak hele. Koptum ya. :)
Lakin sizin araç dışarıdan daha çok erkek arabası gibi duruyor. :)

Bende şirket aracı var onu kullanıyorum..
Honda hatunun, ama ben ondan çok seviyorum. Ne zaman anahtarı alıp kaçırsam, arkamdan beni arayıp "yine arabaya ne yaptıracaksın" diyor. Şimdiye kadar aksesuara 12.000₺ para harcadım. Tek beğendiği şey otomatik bagaj kaldırma yayı. "Sonunda işe yarayan bişey yaptırdın" dedi.

Dışarıdan erkek arabası gibi duruyor ama kimin kullandığı belli olmuyor. Ön cam dahil her yer simsiyah. Arabanın içi gözükmüyor. Trafikte yanına biri yaklaşıp 3 korna basarsa, yarışa davet ediyor demektir. Sakın sen onlara uyma dedim :)

Yakıt tasarrufuna alıştırdım, sağdan sağdan gidiyor. Ben kullanınca Econ'u kapatıp, Sport'a çekiyorum, niye basıyorsun diyor. Motoru test ediyorum diyorum :)

Şimdiye kadar arabayı basardım, arkaya da aktif çift egzoz atardım.. Hatun izin vermiyor diye jantları bile değiştiremiyorum. Hayat işte..

Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Honda hatunun, ama ben ondan çok seviyorum. Ne zaman anahtarı alıp kaçırsam, arkamdan beni arayıp "yine arabaya ne yaptıracaksın" diyor. Şimdiye kadar aksesuara 12.000₺ para harcadım. Tek beğendiği şey otomatik bagaj kaldırma yayı. "Sonunda işe yarayan bişey yaptırdın" dedi.

Dışarıdan erkek arabası gibi duruyor ama kimin kullandığı belli olmuyor. Ön cam dahil her yer simsiyah. Arabanın içi gözükmüyor. Trafikte yanına biri yaklaşıp 3 korna basarsa, yarışa davet ediyor demektir. Sakın sen onlara uyma dedim :)

Yakıt tasarrufuna alıştırdım, sağdan sağdan gidiyor. Ben kullanınca Econ'u kapatıp, Sport'a çekiyorum, niye basıyorsun diyor. Motoru test ediyorum diyorum :)

Şimdiye kadar arabayı basardım, arkaya da aktif çift egzoz atardım.. Hatun izin vermiyor diye jantları bile değiştiremiyorum. Hayat işte..
Şirket aracı kullanma dışında diğer hususlarda bende size benzerim :)
Hiç hesapta yokken ailenin aracı başımı ağrıtmasın diyerek FB7yi almıştık ama Civicsever yaptı beni :) Önyargılarımı kırdı :D

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

Bu kadarına bile birşey demedi ise helal olsun. Diğer modifiye işine zaten girmeyin denge ve sürüş değişir. Dışı senin içi benim gibi bir paylaşım olmuş. :)

Aracınız
Civic FC5 2017

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Merhabalar.
İşim dolayısı ile çok sık ziyaret edemiyorum siteyi.uygulamada da problem çektiğim için giremiyorum.Aracımda brc lpg sistemi mevcut.Kullandığım ilk lpg li araç çok vakıf değilim o yüzden pek,ancak şehirdışında 300 km den fazla yapamıyorum lpgde,şehir içinde koyduğum 50 tl lik lpg bile çok çabuk tükeniyor.Enjektörden kaynaklı olabilir diyorum ama tam emin değilim.Serviste subap ayarları da yapılmadı.Daha önce böyle bi sıkıntı yaşayan varsa,İstanbul Anadolu yakasında bi servis tavsiye edebilecek biri varsa memnun olurum.
Herkese iyi forumlar dilerim.

Geri