Civic FB7 FB7 LPG Tüketimi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Arabayı alalı 5000 km oldu hocam, aracın sınırlarını, davranışlarını öğrenmeye çalışıyorum diyelim?
Güle güle kullanın hocam kazasız belasız inşallah. Ayağınız iyice alıştığında değerleriniz daha iyiye gidecektir. Yakıt konusunda bir çok faktör var bu sebeple aynı araçta farklılıklar olabiliyor.

Aracınız
Civic FB7 2012
Güle güle kullanın hocam kazasız belasız inşallah. Ayağınız iyice alıştığında değerleriniz daha iyiye gidecektir. Yakıt konusunda bir çok faktör var bu sebeple aynı araçta farklılıklar olabiliyor.
Teşekkürler hocam, Allah kimseye kaza bela vermesin inşallah. Aynen yakıt konusu öyle, sizin değerleri görünce bir an imrendim?

akif

0
Aracınız
Maşşallah birçok kişi uzun yolda 150 basıyor :D Sakin arkadaşlar :D
Bende fc5'i ilk aldığımda tatilde Adana'dan izmir'e dönüşte Ulukışla gişelerden çıkınca Ereğli yoluna kadar olan bölümde bende test amaçlı bir girişimde bulunmuştum :D20200130_092838.jpeg

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Verileriniz epey iyiymiş. Ben geçen hafta çanakkaleye gittim, 31,5 lt - 335 km. Araç 113 binde. Yaklaşık 80 km civarı şehir içi. Kalanı şehir dışı. 140 -150 civarı ortalama hız ile. Tek kişi. Klima sürekli açık 17 derecede. Yolda Tekirdağ-Malkara arası, Keşan Korudağ rampaları yokuşluydu.
682EF25D-7692-4004-8354-92149AAF0FB4.jpeg
Uzun yol verisi de paylaşayım: Geçen sene bayram tatilini kamp yapa yapa geçirmiştim. Dağ taş geze geze 2750km yapmıştım. Ona rağmen ortalama hız fena değil. İstanbul çıkışı ve girişi, bir de Antalya’da denk geldi trafik (1-2 saatlik) onun dışında rahattı. Kamp yerlerine giderken genelde 1. Viteste inip çıktık bir de o etkiledi (3 yer böyleydi).

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ekli dosyayı görüntüle 260225

Ankara-kütahya arası full şehirler arası.
Econ:kapalı
Klima:sürekli açık
Hız:110-130 arası
Hız sabitleyicisini ara ara kullandım.
Yük: Tek şöför ve orto boy valiz.
Kuruş hesabı yaptığımda 22 kuruş çıkıyor.

Kün feyekün..
Eskişehire kadar olan yol güzergahı dümdüz olduğu için bende böyle değerler elde etmiştim :)
Maşşallah diyelim :)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Linkteki konuda TOTAL gaz almam sonrası arıza lambasının yanması ve tüketim değerlerinin ciddi yüksek olması mevcut,

Geçen hafta arıza lambası yaktıran ve ciddi yüksek tüketime neden olan TOTALden aldığım kötü yakıtı bitirdikten sonra Shell'den 3.33'ten LPGyi fullemiştim, Shell'e geri geçtikten sonra çekiş normale dönmüştü, bugünde 222 km sonrasında LPG işareti yanıp sönmeye başlayınca Bayram öncesi yakıtı doldurayım dedim ve depo 26.3 lt LPG aldı (4 lt daha alabilir gibi görünüyordu) :)
Zaten havalar sıcak olduğu için araç nerdeyse siteden çıkmadan LPGye geçiyor, ekrandaki 10.3 lt.'lik tüketim verisi ile pompadaki 11.8 lt LPG kullanımı uyumlu gibi :)(y)
Tüketimde benim açımdan normale dönmüş diyebilirim, bu değerler çoğunluğu bol kırmızı ışıklı ve nerdeyse sürekli klimanın kullanıldığı şehiriçi tüketim verisidir (y)

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Öncelikle herkese iyi bayramlar, kazasız belasız sürüşler dilerim.

Yaklaşık 11 günlük gezi sonucu yakıt tüketimim aşağıdaki gibidir. Yakıtı etkileyen faktörler Nokian wetproof lastikler, %90 klima açık, 2 yetişkin + 1 bebek, full bagaj. Güzergah, İstanbul - Amasya - Samsun - Trabzon - Rize - Artvin - Kars - Erzurum - Tekrar Trabzon - Sinop - Karabük - Bolu - İstanbul.

Güzel yerler hep yüksek rakımlı yerlerde olduğu için keçi gibi tırmanıp durduk Karadeniz'de? Rize'deki Ayder yaylası, Artvin Karagö ve sonrasında gittiğimiz Maral şelalesi fenaydı, sürekli yağış ve sis vardı. Kars - Erzurum arasında yol çalışması nedeniyle navigasyonun da azizliğiyle saatteki hızımın max. 18-20km/s çıkabildiği bir köy yoluna girdim 2 saat işkence çektim. Bolu yedigöller ve Karadeniz bölgesinde hep virajlı, bol iniş çıkışlı yollardaydım. Erzurum'dan - Trabzon Uzungöl'e gidişte Bayburt üzerinden dağlık bir yoldan gittim ki manzara olmasa çekilmez... Bunun dışında belli bir noktaya kadar gittiğim otoban yollarında sabit 3bin devir 140-150km/s hızlarındaydım. Karadeniz bölgesi radarlardan dolayı mayın tarlası gibi. Resmen tuzak kuruyorlar. 3-5 ceza gelir diye düşünüyorum. Yakıtı genelde 3.31'den aldım, 4.10 civarında da aldığım yerler oldu. Dönüş yolunda daha çok 3.79 gibi rakamlar denk geldi. Hesabını yapmadım pek. Totalde de 50-60km benzinle kullanmışlığım oldu.

yakıt son.png

Geri