Civic FB7 Fb7 LPG'de giderken benzin göstergesi düşmesi

Aracınız
Civic FB7 2016
Arabayi aldığımda uzun yola çıktım baktim ki lpg azalırken benzinde azalıyor yolda kalırım diye lpg bitmeden istasyona girip lpg ve benzin aldım böyle böyle benzin yarım depo olunca sorun ortadan kalktı ama yeni aracımla ilk uzun yol tecrübem çile olmuştu. Arabayı stop edip çalıştırınca benzin seviyesi olması gerektiği yere geliyorsa rahat olun yarım depo olsun benzin seviyeniz sorununuz ortadan kalkacaktır.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bende çok korkuyorum bu durumdan ne yalan söyleyeyim izinlerde 2400km yol yapacağım sonuçta orijinalden böyle sıkıntı olduğunu görünce yorumları okuyunca biraz soğur gibi oldum araç ve markadan nasıl düşünülmez böyle birşey 2. Sınıf bir araç mı bu hayret yani aracın ne yaktığını öğrenmek için bin türlü ihtimali hesaplaman gerek, cevap için teşekkürler arkadaşlar bakalım servise gidemedim daha modül vs yaptırmaya çözüm bulmaya çalışacağım sonucu burdan da yazacağım

Mi 9T cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bende çok korkuyorum bu durumdan ne yalan söyleyeyim izinlerde 2400km yol yapacağım sonuçta orijinalden böyle sıkıntı olduğunu görünce yorumları okuyunca biraz soğur gibi oldum araç ve markadan nasıl düşünülmez böyle birşey 2. Sınıf bir araç mı bu hayret yani aracın ne yaktığını öğrenmek için bin türlü ihtimali hesaplaman gerek, cevap için teşekkürler arkadaşlar bakalım servise gidemedim daha modül vs yaptırmaya çözüm bulmaya çalışacağım sonucu burdan da yazacağım

Bu konu size fikir verir.

Aracınız
Civic FB7 2016
Bu konu size fikir verir.
Teşekkür ederim bu konuyu farketmemişim faydalı oldu özellikle bı kullanıcının kendi çözüm üretmesi banada ilham verdi iyi kötü elimden gelir birşeyler serviste çözüm bulamazsam bende ugraşabilirim , ha bu arada ydgm üreticisi ile görüştüm 3 4 gün önce artık üretmiyorlarmis o modülü rağbet olmadı hakkı hukukunu geciyo kazanamıyoruz diyo

akif

0
Aracınız

Hocam hiç canınızı sıkmayın arabanızdan da soğumayın çünkü benzin seviyeniz yarım depo civarında olduğunda hiç sıkıntı yok araç zaten benzin yakmıyor sadece yakıyor gibi hatalı gösteriyor o da deponuz da benzin seviyesi çok azsa.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Yarım depo üstü olursa 3-4 çizgiye inip geri toparlıyor. 3 çeyrek üstü yada tam dolu olursada 2-3 çizgi inip hemen toparlıyor.

En az çeyrek depo zaten olmalı. Siz yarım üstü 2 çizgi geçin tamamdır.
Modülsüz kullanıyoruz çoğumuz. Modüle gerek yok zaten.

Bu arada aynı durum pejo ve renoda da var sanırım.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

raptor

0
Aracınız
Civic FB7 2016
Arkadaşlar mrb, 2016 model fb7 aracımın huyunu suyunu hala öğrenemedim başlıkta da yazdım LPG de kullanırkende benzin göstergesi eksiliyor yol bilgisayarinda mevcut depoyla gidilebilecek değer sürekli düşüyor bu normal değil sanırım bilgisi olan yardımcı olabilir mi acaba ? forumda araştırdım baya konu var eski kasada yani makyajsız kasalarda role sıkıntısı mi ne varmış bir dönem servis ücretsiz takmış 2016 kasalarda da mı var böyle birşey

Bende de, 0 aldığım 2016 FB7 var ( Fabrikasyon LPG li) benzin göstergesi çeyrek veya yarım fark etmeksizin yolda eksiliyor ancak, kontak açıp kapatmaya müteakip olması gereken seviyeye çıkıyor. Bildiğim kadarıyla makyajlı FB7 lerde (Fabrikasyon Olanlarda) bir modül var, kontak açıp kapatmaya müteakip benzin göstergesinin düzelmesini o sağlıyor.

Son düzenleme:

LooSii

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2015
İlk çalıştırmada benzinde çalışır, motor ısınınca LPG'ye geçer. Daha sonra devamlı LPG'de gider. Bu konuda şüpheniz olmasın. Benzin ibresinin düşmesi gerçeği yansıtmıyor, sadece psikolojiyi bozuyor o kadar. Ama zamanla alışırsınız.

* Benzin deposunu yarım deponun üstünde kullanın. (Kontak aç/kapa yapınca benzin seviyesi düzeliyor)

* Yukarıdaki çözüm işe yaramazsa 10-20₺'lik benzin atın düzelir.

* Benzin ibresinin düşmemesi için emülatör taktırabilirsiniz. Piyasa ortalama fiyatı 250-300₺ civarında. (Afra modül, Atiker modül, Atılım Otogaz vs.) YouTube'da videoları var.

Ben de aracımı ilk aldığımda kesin emülatör taktıracağım dedim ama sonra vazgeçtim. Çok gerekli bişey değil.

İyi akşamlar.

MI 8 Explorer Edition cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

mnrshn

0
Yarım depo üstü olursa 3-4 çizgiye inip geri toparlıyor. 3 çeyrek üstü yada tam dolu olursada 2-3 çizgi inip hemen toparlıyor.

En az çeyrek depo zaten olmalı. Siz yarım üstü 2 çizgi geçin tamamdır.
Modülsüz kullanıyoruz çoğumuz. Modüle gerek yok zaten.

Bu arada aynı durum pejo ve renoda da var sanırım.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderil

mnrshn

0
(fb7 2012) ocam ben yarım deponun üstünde tuttum hanım kullanıyor günlük 60 min. km ve araç rahatlıkla 1000 km yaptı iki haftada en az 100 defa çalışıp stop etti ama benzin göstergesi kaldığı yerden düşmeye devam etti..lpg yi fullememe ragmen düzelmedi..dediğiniz gibi önceden lpg fullediğimde ibre full gösteriyordu benzin aldığım sayılıydı yani, değişen nolduda böyle oldu acaba

Geri