FB7 Ön Cam şasi no yazan kısımda su

Aracınız
Civic FB7 2014
Arkadaşlar herkese selamlar. 2014 Fb7 aracımda dün yağmurdan sonra ön camdaki şasi no yazan kısımda içeriden gördüğünüz üzere su damlaları mevcuttu. Buharlaşmış gibi. İlk binerken farketmedim. Bir kaç yere gittim araç ısındı ondan sonra mı oluştu bilmiyorum. Benzer birşey farkeden oldu mu yoksa bu kısıma su falan mı girmiş. Kendiliğinden kurudu gitti.
20190115_163153.jpg

Aracınız
Civic FB7 2012
@Melih619
Aracın şoför tarafının paspası altındaki keçeye bakın. Eğer orası da ıslaksa bendeki sorunun aynısı sizde de var demektir. Büyük ihtimalle ön camdan su alıyor.

Aracınız
Civic FB7 2014
@muratela evvelsi gün arabayı park ettim. Ertesi gün yağmur yağdı tüm gün. O gün arabaya hiç binmedim tüm gün yağmuru yedi. Bir sonraki gün yağmur azaldı işim çıktı bindim arabaya baktım sol ayak dayamanın oldugu yerde ıslaklık vardı. Ön cama hiç dikkat etmedim tabii. Hemen forumu araştırdım arabayı yeni aldıgım için bilmiyodum ne gibi kronik sıkıntıları var diye. Lpg kablolarının kabine girdiği yerden sızıntı oluyormuş diye okudum. Burda paylaşılan fotoğraftan neresi oldugunu anladım eğilip bakınca. Epey bi zorlandım oraya girmek için ama elimi attıgımda bir damla su geldi parmağıma. Tamam dedim su buradan. Neyse o gün baya bir bekledi güneş açtı camdaki bu buğu da kurudu tabi. ( sadefe şöfor kısmı) akşamında otoparkıma çekip hortumla 15 dakika gürül gürül bastım suyu ön camın her yerine. 3-5 dakika bekledikten sonra kontrol ettim. Bu kısımda herhangi bir su göremedim. Aşağı eğilip baktım yine aynı yerden su damladıgını gördüm. (LPG kablolarının olduğu yer) tabii sol ayak dayamanın yanındaki gri plastik kaplamanın arkasına doğru sızıyor su doğrudan. Oradan da fazla gelirse ıslaklıgı taban halısı emdiği için ilerler normal olarak ama bende öyle bir durum yoktu. Sabah Servise götürdüm sorunu söyledim direk işlem yapıldı garantiden usta da lpg li her hondada hemen hemen oldugunu söyledi. Dedim camda birşey varmı yok dediler. E peki bu dün yağmurdan sonra çektiğim fotodaki su buharı izi nedir dedim. Verilen cevap şu; lpg kablolarından su sızdı tüm gün tabii haliyle halı ve keçe suyu emdi. Arabaya ben binip ısıtmayı açınca da o buharlaştı camın orasında su buharı yaptı. Bana da mantıklı bir açıklama geldi çünkü ben kendim 10 dakka hortumla ön cama her tarafına suyu bastım. Ama birşey yoktu. Sizin araçta da gene oradan alıp suyun sağlı sollu buharlaşmasından kaynaklı bir buğu olabilir. Cama ihtimal vermiyorum .

Aracınız
Civic FB7 2014
@muratela silikonladığınız yer eğer contanın kaportaya bağlanan noktasıysa çözüm elde edememiş olabilirsiniz çünkü su şekilde kırmızı işaretli yerden değil mavi işaretli yerden yani kablonun conta içinden çıktıgı yerden geliyor. Oraya da servis değişik bir çözüm uyguluyor sadece silikonun dışında. Kablo kılıfını biraz sıyırıp birşeyler yapmışlar benimkine.

Ekli dosyalar

• 20190116_192037.png
    20190116_192037.png
    2.6 MB · Görüntüleme: 90
Aracınız
Civic FB7 2012
@Melih619 hocam ben bu bölgeyi hem içeriden hem dışarıdan slikonla kapladım kendimce. Hava filtresinin olduğu bölgeden de direksiyon altına kablolar giriyordu, orayı da komple söküp slikonla kapattım. ancak suda hiç azalma olmadı arabanın tabanı yine göl olmuş. elimden bu kadar geliyor o yüzden iyi bir ustaya gitmeyi düşünüyorum en kısa zamanda, bilemiyorum ama sanırım ön camdan dolayı benim sorunum.

Geri