Fb7 ön düzenden gelen patırtı

Aracınız
Civic FB7 2015
Selamın aleyküm arkadaşlar fb7 kullanıcısıyım aracımda şöyle bir sorun var şehir içi kullanımda sanki önden birşey kopukmuş gibi ses geliyor servise gittik baktılar ama hiç birşey yok dedi teste çıktık abi bu ses normal mi dedim evet abi normal dedi 2015 45 binde aracım ama kesinlikle normal bi ses değil pat diye sanki bişey kopacakmış yada kopuk olurda bir yere vuruyor gibi ses geliyor sizin aracınızda böyle bir vuruntu var mı ön düzen de

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu sorun tahmini ne zaman ortaya çıktı? Yuvasında hafif oynamış, yerine doğru oturtulmamış bir parça olabilir yada kopmuş bir burç-alt takım parçası olabilir. Sesin geldiği yönü iyice belirleyip o yöndeki parçaları teker teker kontrol etmenizi tavsiye ederim (y)

Aracınız
Civic FB7 2015
Tekrar günaydın arkadaşlar öncelikle dediğiniz işlemleri yetkili serviste yaptırdım tüm ısrarıma karşılık hiç bi sorun yok dendi fakat ben yanılıyorum diyelim aracıma binen arkadaşlarım bile ön takıma baktır vuruntu var niye desin

Yetkili servis sorun yok diyosa inanmıyorsanız gitmeyin bir tane rot balansçı bulun kontrol ettirin ön takımları hondanın kolay kolay ön takım istemez ha ses varsa bakılır

vtec kicked in yo !!!

Aracınız
Civic FB7 2015
Şimdi arkadaşlar şöyle tarif edeyim hız 20 km şehir içi gidiyorsunuz hani küçük bi Demir var yolda hız kesici ondan geçtiniz ön takımı sanki elime alıcam tak diye bir ses var hadi ben yanıldım servis normal dedi buna peki aynı küçük Demir in üstünden geri vites ile yavaşça geçiyorum sanki bişey kopukmuş gibi yine tak ses i geliyor merak ettiğim diğer kullanıcıların da bu sesleri var mı araçlarında

Aracınız
Civic FB7 2015
Ses geliyorsa anormal bir durum var sonuçta. Burçlara rotillere ön düzene baktırmanız lazım. Bu işi de en iyi yapacak rot ayarı yapan yerler. Sıkıntı varsa anlarlar. Bir problem yoksa güven için aracınızı kullanın birazda Honda’lardan fazla ses geliyor ne yazık ki.

Aracınız
Yüksek ihtimal Fren Merkezlerinin pimleri boşluk yapmıştır. Lastikleri söktürüp pimlerin samunlarını bolaştıp pimlere baksın usta elle kontrolde aşağı yukarı boşluk varsa on takım gidik gibi ses yapar. Kendinde büyük bir tokmak yada çekiçle lastiğe sessiz bir ortamda vurarak anlayabilirsin. Frena kaliper pim sesi FB7 lerde kronik sorundur. FD6 kasalardada direksiyon kutusu ses yapar.

Geri