FB7 Siyah araca cam filmi tavsiye(son durum)

Aracınız
Civic FB7 2013
merhaba,
daha önce açılan konuları gördüm fakat eski konular olduğu için güncel cam film durumunu sormak istedim. Ben ön-arka kapı ve bagaj olarak komple 2 numara cam filmi düşünüyorum.
,
Aracın içinin gözükmesinden cok rahatsızım o yüzden taktırmak istiyorum ama gözlük kullandığım için de görüşüm çok iyi değil, o yüzden kaliteli taktırıp içerden dışarıyı daha iyi görmek istiyorum.
Sizlere sorum:

1- Hangi marka ile içerden dışarıyı görme açım daha net olur?
2-Bagaj camına taktırırken cam ısıtma olduğu için sıkıntı yaşar mıyım?
3- Filmlerde oranlar varmış sanrıım hangi oran olmalı?

Ad Soyad
Yunus Emre
Aracınız
Civic FE1 2021
1-Piyasada en bilindik 3m ve lumar ben lumar çektirmiştim markalar arası görüşte pek fark olmaz ama bir film vardı benim filmcide markasını bilmiyorum dışarıdan seni göremiyorlar fakat sen içeriden film yok gibi görüyorsun hemen hemen
2-bagaj camına taktırırken sıkıntı olmaz ileride söktürürken sıkıntı olabilir rezistansların kalkması veya kopması gibi bizim burda buharla söküyorlar genelde
3-Oran olarak 1-2-3 var diye biliyorum ön cam hariç ön iki can 2 geri kalan 3 güzel durur

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
1-Piyasada en bilindik 3m ve lumar ben lumar çektirmiştim markalar arası görüşte pek fark olmaz ama bir film vardı benim filmcide markasını bilmiyorum dışarıdan seni göremiyorlar fakat sen içeriden film yok gibi görüyorsun hemen hemen
2-bagaj camına taktırırken sıkıntı olmaz ileride söktürürken sıkıntı olabilir rezistansların kalkması veya kopması gibi bizim burda buharla söküyorlar genelde
3-Oran olarak 1-2-3 var diye biliyorum ön cam hariç ön iki can 2 geri kalan 3 güzel durur

hocam zonguldakta yaşıyorum cok garaj alternatifim yok bugün iyi bir yere sorduğumda suntek marka kullanıyoruz. 600tl dediler 2 numara film için. Sizce nasıl markadır ve fiyat iyi mi?

Aracınız
Merhaba ben 3m bayisinde bs serisi yanlış olmasın 5 yıl garantili diye çektirdim 650 tl ye geçtiğimiz yaz

İnan bu cam filminde ilk öncelik işçilik ben hiç beğenmedim halada beğenmiyorum işçiliğini onun için özenerek işini yapab yer bulun film kalitesi derseniz güzel ben en arka camı 3 yanlar 2 yaptırdım.

Keşke sadece ön yan camları 2 arka yan ve arka camı 3 yapsaydım öneridir tercih sizin

Aracınız
Civic FB7 2015
merhaba,
daha önce açılan konuları gördüm fakat eski konular olduğu için güncel cam film durumunu sormak istedim. Ben ön-arka kapı ve bagaj olarak komple 2 numara cam filmi düşünüyorum.
,
Aracın içinin gözükmesinden cok rahatsızım o yüzden taktırmak istiyorum ama gözlük kullandığım için de görüşüm çok iyi değil, o yüzden kaliteli taktırıp içerden dışarıyı daha iyi görmek istiyorum.
Sizlere sorum:

Gözlük kullanan biri olarak çok koyu film taktırmamanızı tavsiye ederim. Gündüz sorun olmaz ama koyu film ile gece sorun yaşayabilirsiniz. Uygulama yapılacak yerde zaten size örnek gösterirler ama gündüz bakacaksınız muhtemelen, gündüz olan görüşe aldanmayın ve fazla koyu bir film seçmeyin bence. Ben 6 yıl önce taktırmıştım llumar marka ve yanlış hatırlamıyorsam en açıktan bir ton koyu olması lazım filmlerin. Llumar oldukça kaliteli bir markadır. Ama bu koyuluk aracın içinin görünmesini tamamen engellemez onu da dikkate almak gerekir.

Bir de 1-2-3 numaradan ziyade görünür ışık geçirgenliğinin yüzde kaç olması gerektiğine karar vermek gerek. O numaralar markadan markaya değişir.

Son düzenleme:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
merhaba,
,
Sizlere sorum:

Önce kaliteli flim, ardından işcilik gelir. Bilinen belli markalar var. 3M ve Lumar gibi. Bir de onun üstü hibritler var. 5, 7, 10 veya süresiz gibi garantileri var.
Renk tonu açısından flim markalarına göre değişebilir. Kimi markanın 2 numarası 3 gibi durur. Göz sağlığı için ön yan camlar 1 veya max 2'yi geçmeyin. Akşam park esnasında dikiz aynalarını görmeniz zorlaşır. Arka yan ve bagaj için 3 olabilir. İçeriyi göstermez. Yalnız arka cama bakarak park edemezsiniz. Aynalı tarz flimlerde var.

Ad Soyad
Yunus Emre
Aracınız
Civic FE1 2021
Önce kaliteli flim, ardından işcilik gelir. Bilinen belli markalar var. 3M ve Lumar gibi. Bir de onun üstü hibritler var. 5, 7, 10 veya süresiz gibi garantileri var.
Renk tonu açısından flim markalarına göre değişebilir. Kimi markanın 2 numarası 3 gibi durur. Göz sağlığı için ön yan camlar 1 veya max 2'yi geçmeyin. Akşam park esnasında dikiz aynalarını görmeniz zorlaşır. Arka yan ve bagaj için 3 olabilir. İçeriyi göstermez. Yalnız arka cama bakarak park edemezsiniz. Aynalı tarz flimlerde var.

+1, ama aynalı filmlerde bazen problem çıkartabiliyorlar aynalıda en açık yaptırdığındada kendini gördüğün için dışarıdan içerisi net gözükmüyor

Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam dediğiniz olay basıma geldi malesef. Ön yan camları 2 yaptırdım ama 2 nin de koyusu herhalde geceleri yan aynayı göremiyorum. Söktürüp numara düşürcem ama kaç numara ywptırmalıyım 1 numarada yine karanlık yerleri görememe sorunu olur mu 0.5 falan mı yaptırsam acaba? Bu ton oranları vs varmış hangisi olmalı benim için? Bir de aynalı film dediğiniz tam olarak ne oluyor? Bazen barajdan çıkarken yan aynaya bakınca arabanın içinin yansımasını görüyorum bu aynalı mı demek oluyor? Eğer öyleyse aynalı daha kötü herhalde de mi

Aracınız
Hocam ben kaç yıldır 0.5 kullanıyorum. Özellikle yazın çoluk çocuk şehirdışı uzun yolda çok işe yarıyor. Geceleri arkadan uzun yakanları hiç farketmiyorsunuz. Fakat akşamları biraz karanlık olabiliyor. Karar sizin tabiki.20181006_131328.jpg

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam dediğiniz olay basıma geldi malesef. Ön yan camları 2 yaptırdım ama 2 nin de koyusu herhalde geceleri yan aynayı göremiyorum. Söktürüp numara düşürcem ama kaç numara ywptırmalıyım 1 numarada yine karanlık yerleri görememe sorunu olur mu 0.5 falan mı yaptırsam acaba? Bu ton oranları vs varmış hangisi olmalı benim için? Bir de aynalı film dediğiniz tam olarak ne oluyor? Bazen barajdan çıkarken yan aynaya bakınca arabanın içinin yansımasını görüyorum bu aynalı mı demek oluyor? Eğer öyleyse aynalı daha kötü herhalde de mi
Evet ön camlara flim yapılır iken gece kullanımı hiç akla gelmiyor. Benim ön camlar siyah 1 numara park esnasında ciddi sıkıntı yaşamadım. Aynalı flim işine girmeyin. Uygulamada memurlar sürücüyü camdan rahat görmek istiyor. Bu yüzden sıkıntı çıkabilir. Sizin araçta aynalı için ön cam ile arka cam flimleri çok farklı olacağından sırıtır sonra çok pişman olursunuz. Daha önceden yaptırdığınız flim markasından 1 numarayı tercih edebilirsiniz.

Geri