Civic FB7 Fb7 tuhaf hırıltı sesi - V Kayış Gergisi sorunu

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar arabayı alalı 10 gün oldu. Aldığım ilk günden beri bu ses var. Araba özellikle düşük devirlerde hırıltı sesi çıkarıyor, tam olarak ne olduğunu da anlamıyorum ama bi bakar mısınız ? Videonun linkini aşağıya ekliyorum..

Çözüm
Bu parçayı bende bugün değiştirdim, parçayı linkteki adresten yılbaşı kampanyası ile 402 liraya aldım.
Parça kodu INA 534053410. FB7lerdeki gerginin üstünde R0A kodu bulunuyor, FD6larda bu kod yok.

Gelen ürün bu, üretim yılı 2020 görünüyor.
gergi-jpg.263630

Eski gergi ile yeni gerginin kodlarını karşılaştırdım ve birebir uyuyor gibi görünüyor, eski gerginin amortisör kısmı nerdeyse bütün yağını kaçırmış ve kirle birlikte kapkara hale gelmiş ? Üretim yılı da 2012 gibi duruyor, nerdeyse 8 yaşını geçmiş bir gergiye göre bence iyi dayanmış diyebilirim :)
Değişim sonrası...
Aracınız
Civic FB7 2012
arkadaslar gergi kutugunde sikinti olan veya degistirmek isteyen varsa nette cok uygun fiyata ina marka buldum fd6 icin ama fb7ye su sekilde yapilabilir aracin ustundeki kutukteki bilya ve amortisoru sokup yeni aldiginiz kutukteki bilyayi ve amortisörü eskiye taktirip kullanabilirsiniz ihtiyaci olan arkadaslarin faydalanmasi amaciyla yazdim akliniza baska bisey gelmesin saticiyi tanimam etmem.faydalanmak isteyenler icin linki paylasiyorum https://www.hepsiburada.com/ina-eks...8-ina-534025110-p-HBV00000LU5SN?magaza=Baysal Otomotiv

SM-J720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşlar merhaba. Aracım 2014 model civic hırıltı sesi vardı servise gittim gergi dedi . garantiden yaptırdım bugün . V kayışına 380 tl para istediler bende eskisini takın dedim . sonra gittim hemen özel serviste 200 tl ye hallettim. Aklıma takılan bir şey oldu servis kağıdında gergi ve avare bilyası değişti yazıyor acaba bunlar o parçayı komple değişmedi mi. Yani gergi amörtisörünü değişmediler mi acaba .yada ona gerek görmediler mi ki. Kafam karıştı şimdi kayışı da dışarda değiştik bir şey olsa daha yapmazlar garantiden de

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşlar merhaba 2014model aracımda geçenlerde hırıltı şikayeti ile gittiğim serviste gergi bilyası değişti . ancak araçta sabah ilk çalıştırmada gene ufak bir ses geliyor . acaba başka hangi bilyada sorun olabilir. Siz başk hangi bilyaları değiştiniz .

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar merhaba 2014model aracımda geçenlerde hırıltı şikayeti ile gittiğim serviste gergi bilyası değişti . ancak araçta sabah ilk çalıştırmada gene ufak bir ses geliyor . acaba başka hangi bilyada sorun olabilir. Siz başk hangi bilyaları değiştiniz .

V kayışı değişmişmiydi?

Aracınız
Civic FB7 2013
arkadaslar uzun suredir aracimin gergi kayisinin ordan ses geliyordu ve bu ses git gide cogaldi forumda genelde hep gergi kutugunu komple degisimi onerilmis ama bugun komple degisimin gerek olmadigini gozumle gordum ustam kayisi soktu kayis ilk kayisiydi aracimin kmsi 135binde ve uzama yapmis 1cm kadar sonra kayistan gecen butun rulmanlari kontrol etti pesine gergi kutugundeki amortisore bakti ve en son bitek rulmanda sikinti cikti oda avare rulmani denilen parca disi siyah plastik icinde rulman var ve kanalli bunun degismesi gerektigini soyledi digerlerine gerek yok dedi ve gittik beraber bando 6pk2090 kodlu kayisi aldik avare rulmaninda heryerini kumpasla olctu ve ikisini 125 tlye aldik kayis 75 rulman 50 tl ve bunlari taktik sukur ses kalmadi arabada ustanin bana dedigini aktariyorum sizlere bu ses icin bazi arkadaslar komple kutugu degisiyor ama kontrol ettirip nelerde sikinti oldugunu tespit ettirip ona gore haraket etse daha maliyeti dusuk olur dedi bunu yazmamim sebebi arkadaslar okadar paraya yazik kutuk kayis iscilik felan 750 tl felan tutuyor ben rulmanla kayisi 125tlye ustayada 50 tl verdim ve 175tlye sikintim cozuldu biraz uzun oldu k.bakmayin amacim basina gelen veya gelcek olam arkadaslara daha az maliyetli olmasi yonunde iyi aksamlar dilerim

SM-J720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
merhaba, avare rulman dediğiniz hangisi acaba? arkaya dogru bir siyah makara vvar o mu yoksa gerginin uzerinde mi?

Geri