Civic FB7 Fb7 tuhaf hırıltı sesi - V Kayış Gergisi sorunu

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar arabayı alalı 10 gün oldu. Aldığım ilk günden beri bu ses var. Araba özellikle düşük devirlerde hırıltı sesi çıkarıyor, tam olarak ne olduğunu da anlamıyorum ama bi bakar mısınız ? Videonun linkini aşağıya ekliyorum..

Çözüm
Bu parçayı bende bugün değiştirdim, parçayı linkteki adresten yılbaşı kampanyası ile 402 liraya aldım.
Parça kodu INA 534053410. FB7lerdeki gerginin üstünde R0A kodu bulunuyor, FD6larda bu kod yok.

Gelen ürün bu, üretim yılı 2020 görünüyor.
gergi-jpg.263630

Eski gergi ile yeni gerginin kodlarını karşılaştırdım ve birebir uyuyor gibi görünüyor, eski gerginin amortisör kısmı nerdeyse bütün yağını kaçırmış ve kirle birlikte kapkara hale gelmiş ? Üretim yılı da 2012 gibi duruyor, nerdeyse 8 yaşını geçmiş bir gergiye göre bence iyi dayanmış diyebilirim :)
Değişim sonrası...

mertk

0
Aracınız
Peki bu probleme hemen müdehale edilmesi gerekir mi. Benim bulunduğum ilde onu yapabilecek bir usta yok. Mecbur yazı beklicem. Sorun artıp başka yerlere zarar verir mi acaba

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Peki bu probleme hemen müdehale edilmesi gerekir mi. Benim bulunduğum ilde onu yapabilecek bir usta yok. Mecbur yazı beklicem. Sorun artıp başka yerlere zarar verir mi acaba
Hemen yolda bırakma ihtimali düşük ama ilerleyen bir süreç olduğu için gecikmeden sorunu gidermeye çalışmanız sizin faydanıza.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Olabilir :unsure: Sizinkinde fazla bir yıpranma var gibi duruyor dışardan

Evet bencede değişmesi gerekiyor
Düşük devirde de zaten titreşim sesi veriyor araç
Dediğiniz linkteki satıcı ile bağlantıya geçtim, parça için yarın bilgi verecek.
Parça gelip değişim yapınca buradan bilgilendirme yapacağım
İlginiz için teşekkür ederim sağolun

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Evet bencede değişmesi gerekiyor
Düşük devirde de zaten titreşim sesi veriyor araç
Dediğiniz linkteki satıcı ile bağlantıya geçtim, parça için yarın bilgi verecek.
Parça gelip değişim yapınca buradan bilgilendirme yapacağım
İlginiz için teşekkür ederim sağolun

Parçayı bulursanız taktırmadan önce mutlaka aracınızdaki ile birebir aynı olup olmadığına dikkat edin. Bazen satıcıların bile orjinal bildikleri ürünleri orjinal olmayabiliyor, gittigidiyor gibi platformların güzelliği de bu zaten, aracımdaki ile birebir uyumlu değil diyerekte iade hakkınız oluyor (y) Özellikle parça üstündeki HONDA yazısına dikkat edin, HONDA yazısı tipik logo tarzı yazıda olmalı (y)
Bu sorun için çok uğraştınız gibi, inş en kısa sürede çözülür, kolay gelsin :)

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Parçayı bulursanız taktırmadan önce mutlaka aracınızdaki ile birebir aynı olup olmadığına dikkat edin. Bazen satıcıların bile orjinal bildikleri ürünleri orjinal olmayabiliyor, gittigidiyor gibi platformların güzelliği de bu zaten, aracımdaki ile birebir uyumlu değil diyerekte iade hakkınız oluyor (y) Özellikle parça üstündeki HONDA yazısına dikkat edin, HONDA yazısı tipik logo tarzı yazıda olmalı (y)
Bu sorun için çok uğraştınız gibi, inş en kısa sürede çözülür, kolay gelsin :)

İnşallah bakalım

Geri