Civic FB7 Fb7 tuhaf hırıltı sesi - V Kayış Gergisi sorunu

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar arabayı alalı 10 gün oldu. Aldığım ilk günden beri bu ses var. Araba özellikle düşük devirlerde hırıltı sesi çıkarıyor, tam olarak ne olduğunu da anlamıyorum ama bi bakar mısınız ? Videonun linkini aşağıya ekliyorum..

Çözüm
Bu parçayı bende bugün değiştirdim, parçayı linkteki adresten yılbaşı kampanyası ile 402 liraya aldım.
Parça kodu INA 534053410. FB7lerdeki gerginin üstünde R0A kodu bulunuyor, FD6larda bu kod yok.

Gelen ürün bu, üretim yılı 2020 görünüyor.
gergi-jpg.263630

Eski gergi ile yeni gerginin kodlarını karşılaştırdım ve birebir uyuyor gibi görünüyor, eski gerginin amortisör kısmı nerdeyse bütün yağını kaçırmış ve kirle birlikte kapkara hale gelmiş ? Üretim yılı da 2012 gibi duruyor, nerdeyse 8 yaşını geçmiş bir gergiye göre bence iyi dayanmış diyebilirim :)
Değişim sonrası...
Aracınız
Civic FB7 2013
Peki bu probleme hemen müdehale edilmesi gerekir mi. Benim bulunduğum ilde onu yapabilecek bir usta yok. Mecbur yazı beklicem. Sorun artıp başka yerlere zarar verir mi acaba
Ustanın bana dediği yolda alan bırakmaz ama en kısa sürede değiştir.. Bence siz de en kısa sürede değiştirin ihmal etmeyin

Aracınız
Civic FB7 2013
Gergi bilyasinin amortisor kismini ali.de gezerken buldum. Toplaam 80 tl. Toyota modelleri içinmiş. Bizimkilere de uyar gibi görünüyo. Alarak denemede fayda var. Ihtiyaci olan arkadaşlara duyurulur. Alip deneyen arkadaşlar sonucu yazsinlar. Hepimiz faydalanalim. Bu sorunuda hesapli sekilde halletmiş olalım.

TRY 52.99 56%OFF | Triger kayışı gergi mekanizması Toyota Alphard/Vellfire Avensis Camry RAV 4 II Previa Verso Dilek 2.0 2.4 vvt-i #533 0104 10
https://s.click.aliexpress.com/e/UhEUqBm

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Gergi bilyasinin amortisor kismini ali.de gezerken buldum. Toplaam 80 tl. Toyota modelleri içinmiş. Bizimkilere de uyar gibi görünüyo. Alarak denemede fayda var. Ihtiyaci olan arkadaşlara duyurulur. Alip deneyen arkadaşlar sonucu yazsinlar. Hepimiz faydalanalim. Bu sorunuda hesapli sekilde halletmiş olalım.

TRY 52.99 56%OFF | Triger kayışı gergi mekanizması Toyota Alphard/Vellfire Avensis Camry RAV 4 II Previa Verso Dilek 2.0 2.4 vvt-i #533 0104 10
https://s.click.aliexpress.com/e/UhEUqBm

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam bunlara güvenmeyin, orjinali 10 yıl dayanıyorsa bunlar ancak 2-3 yıl idare ediyor.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar motor kulağını değiştirdim yan sanayi ile
İlk aldığım kulaktan memnun kalmadım acayip titreşim verdi arabaya
Sonra @m2hamid in söylediği hannanbey (numarası mevcut ihtiyacı olana yardımcı olurum) bağlantıya geçtim, serviste 1600 tl istenilen parçayı uygun fiyata (yan sanayi olarak) gönderdi bana. Ürün maher marka Alman menşeini, bugün montajı yaptırdım ve araç ilk günkü gibi oldu.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar motor kulağını değiştirdim yan sanayi ile
İlk aldığım kulaktan memnun kalmadım acayip titreşim verdi arabaya
Sonra @m2hamid in söylediği hannanbey (numarası mevcut ihtiyacı olana yardımcı olurum) bağlantıya geçtim, serviste 1600 tl istenilen parçayı uygun fiyata (yan sanayi olarak) gönderdi bana. Ürün maher marka Alman menşeini, bugün montajı yaptırdım ve araç ilk günkü gibi oldu.

Geçmiş olsun, sonunda biraz kafanız rahatlamıştır :)

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar sorun çözüldü. Gergi bilyası bozulmuş, değiştirdiler sorun kalmadı. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar şöyle denesinler, kaputu açın, aracın içinde biri frene basarak vitesi D konumuna getirsin ve klimayı açsın. Rölantide bile o kadar ses çıkarıyor ki sorun direkt anlaşılıyor.. Gergi bilyası “ina” marka işçiliğiye beraber 550 tl tuttu..

IMG_1374.JPG
Hocam değişim yaptığınız parça bu muydu bütün olarak?

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar bahsedilen sorunlar varsa aracınızda (sabah ilk çalıştırmada r-d konumlarında dizel gibi ses çıkması, 1500 devir civarında hırıltı) kesinlikle gergiyi değiştirin. Ve benim gibi yan sanayi kullanarak değil (3 ay önce değiştirdim sorun düzelmedi) hamid in dediği gibi INA marka alarak değişim yapın. Bugün INA marka siparişim ve continental 6pk2090 kodlu v kayışım geldi değişimi yaptım. Hiç bir sorun kalmadı
IMG_1434.JPGIMG_1435.JPGb5dc9cd1-6f7e-406a-b174-32f8ac37228c.jpg

Geri