fb7 yağ filtre sökme aparatı?

UGUR19

0
Aracınız
Civic FB7 2012
Meraba, bu kez yağ bakımlarını kendim yapayım dedim, lokma takımı ve filtreleri temin ettim. Bir de 3 kollu yağ sökme aparatı temin ettim yağı değiştirdim ancak yeni yağ filltresini yerine çok zor taktım, yarıdan sonra çok zor döndü, sıkmak için çok uğraştım. Yağ sökme aparatını kavramasında sorun oldu, sürekli kaydı. İnternetten araştırdığımda yağ filtresi için tas şeklinde aparatlar gördüm, bu tas şeklinde aparatla sorunsuz takılabileceğini düşünüyorum ama farklı büyüklüklerde var, hangisi bizim fb7 yağ filtresi için uygun olur alıp kullanan var mı?

Yağ filtresi bosch 7077 ve man w610/6 da genişliği 66 mm olarak görülüyor ve yanlış saymadıysam 14 köşe var.
https://urun.n11.com/anahtarlar/ren...iltre-sokme-anahtari-67-mm-14-kose-P501611359 bunu buldum, satıcı uyar diyor ama ölçüsü 1 cm büyük gibi görülüyor.

Aracınız
Civic FB7 2015
Meraba, bu kez yağ bakımlarını kendim yapayım dedim, lokma takımı ve filtreleri temin ettim. Bir de 3 kollu yağ sökme aparatı temin ettim yağı değiştirdim ancak yeni yağ filltresini yerine çok zor taktım, yarıdan sonra çok zor döndü, sıkmak için çok uğraştım. Yağ sökme aparatını kavramasında sorun oldu, sürekli kaydı. İnternetten araştırdığımda yağ filtresi için tas şeklinde aparatlar gördüm, bu tas şeklinde aparatla sorunsuz takılabileceğini düşünüyorum ama farklı büyüklüklerde var, hangisi bizim fb7 yağ filtresi için uygun olur alıp kullanan var mı?

Yağ filtresi bosch 7077 ve man w610/6 da genişliği 66 mm olarak görülüyor ve yanlış saymadıysam 14 köşe var.
https://urun.n11.com/anahtarlar/ren...iltre-sokme-anahtari-67-mm-14-kose-P501611359 bunu buldum, satıcı uyar diyor ama ölçüsü 1 cm büyük gibi görülüyor.

IMG_2612.JPG
Kullandığım ürün bu 65mm olan oluyor.
Yeni filtreyi yerine takarken elle sıkmanız yeterli. Aparatla sıkmanıza gerek yok sökme sırasın zor sökülüyor sonrasında.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UGUR19

0
Aracınız
Civic FB7 2012
Ekli dosyayı görüntüle 266103
Kullandığım ürün bu 65mm olan oluyor.
Yeni filtreyi yerine takarken elle sıkmanız yeterli. Aparatla sıkmanıza gerek yok sökme sırasın zor sökülüyor sonrasında.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Yağ filtre özelliklerinde alt kısmın genişliği 66 mm yazıyor. Bu aparatta 65 mm yazıyor acaba tam oluyor mu? Ağız kısmı geniş başlayıp mesela 67 gibi içe doğru daralıyor ve bu şekilde filtre içine mi oturuyor?

UGUR19

0
Aracınız
Civic FB7 2012
Yağ filtre özelliklerinde alt kısmının genişliği 66 mm yazdığı için internetten rico 66/14 tas tipi filtre sökme aparatını aldım ama büyük gibi. Rico diye aldım ama sahte de olabilir, bilmiyorum yukarda resmi paylaşılan filtreden farklı bu döküm gibi. Satıcıya sordum ama özelliklerini bilmiyoruz dediler, bende filtre 66 olduğu için bunu sipariş ettim.

Elimdeki filtre ile denediğimde, filtrenin alt köşeleri tam oturmuyor, bir tarafını yasladığında diğer tarafta 1-2 mm boşluk kalıyor ama dönerken resimdeki gibi biraz dönüp takılıyor. Zorlayınca kurtulur mu bilmiyorum, bu normal mi?

Filtre özelliklerinde alt kısmı 66 yazdığı için bunu almıştım ama yoksa 65/14 mü almak lazımdı?

Filtrenin altına bez koyup apatarı taktığımda daha iyi oturuyor ama sökerken kayar mı bilemiyorum, duruma göre iade edip 65/14 almayı deneyeceğim.
Bilgisi olan var mı?
Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• filtre1.jpg
    filtre1.jpg
    151 KB · Görüntüleme: 41
  • filtre2.jpg
    filtre2.jpg
    107.6 KB · Görüntüleme: 40

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Yağ filtre özelliklerinde alt kısmının genişliği 66 mm yazdığı için internetten rico 66/14 tas tipi filtre sökme aparatını aldım ama büyük gibi. Rico diye aldım ama sahte de olabilir, bilmiyorum yukarda resmi paylaşılan filtreden farklı bu döküm gibi. Satıcıya sordum ama özelliklerini bilmiyoruz dediler, bende filtre 66 olduğu için bunu sipariş ettim.

Elimdeki filtre ile denediğimde, filtrenin alt köşeleri tam oturmuyor, bir tarafını yasladığında diğer tarafta 1-2 mm boşluk kalıyor ama dönerken resimdeki gibi biraz dönüp takılıyor. Zorlayınca kurtulur mu bilmiyorum, bu normal mi?

Filtre özelliklerinde alt kısmı 66 yazdığı için bunu almıştım ama yoksa 65/14 mü almak lazımdı?

Filtrenin altına bez koyup apatarı taktığımda daha iyi oturuyor ama sökerken kayar mı bilemiyorum, duruma göre iade edip 65/14 almayı deneyeceğim.
Bilgisi olan var mı?
Teşekkürler.
Hocam aparat hakkında bilgim yok. Yalnız Man filtresi üstünde contayı yağlayıp el ile sıkın diye fotoğrafla belirtmiş. El ifadesi çok sıkmayın anlamı katıyor. Başka tamircilerde el ile sıkan gördüm. Aparat ile sıkarken filtreyi ezmemeye çok dikkat edilmesi gerekiyor. (Çırak işi değil!) Birde motor ısındığı zaman daha iyi tutunma gerçekleşiyor. Bazı araçlarda ise el girmiyor belki onlar bu tarz yapılabilir.
Aldığınız aparat ise işinizi görür gibi duruyor.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Hocam aparat hakkında bilgim yok. Yalnız Man filtresi üstünde contayı yağlayıp el ile sıkın diye fotoğrafla belirtmiş. El ifadesi çok sıkmayın anlamı katıyor. Başka tamircilerde el ile sıkan gördüm. Aparat ile sıkarken filtreyi ezmemeye çok dikkat edilmesi gerekiyor. (Çırak işi değil!) Birde motor ısındığı zaman daha iyi tutunma gerçekleşiyor. Bazı araçlarda ise el girmiyor belki onlar bu tarz yapılabilir.
Aldığınız aparat ise işinizi görür gibi duruyor.
Ben filtre anahtarı ile uğraşmıyorum hocam. Tornavidayi saplayip çeviriyorum. Yeni filtreyi de elimle sıkabildigim kadar sıkıyorum. :)

Aracınız
Civic FB7 2013
Yağ filtrelerinin çoğunda elle sıkın göz ile damlatma var mı kontrol edin işaretleri var yağcılarda gördüğüm yağ filtresinin contasına yağı sürüp elle sıkıyorlar

UGUR19

0
Aracınız
Civic FB7 2012
O zaman taktığım filtrede sorun vardı, yarıya kadar gittikten sonra kalan kısmında çok zor döndü. Aracı çalıştırınca yağ akıttı. Bırak elle sıkmayı, 3 kollu aletle çok zor sıktım. Bu tas şeklindeki aletle, kavraması iyi olur ve rahat yerine takarım diye aldım. 65/14 ölçü ile değişime gönderdim, gelirse paylaşırım.

UGUR19

0
Aracınız
Civic FB7 2012
Evet arkadaşlar honda civic yağ filtrelerinde alt genişlik 66 mm yazdığı için 66/14 yağ sökme aparatı almıştım ancak büyük geldi, iade ettim ve yerine 65 mm rico 65/14 anahtar aldım.
Elimdeki filtrelere denedim. Mann ve sakura filtrelere biraz zorlanarak takıldı, rixenberg ve filtron'a ise cuk diye oturdu. Filtre iç kısmını 66 mm ye göre daha derin yapmışlar, filtre alt kısma kadar oturuyor. Henüz kullanmadım ama işe yarayacağa benziyor.

Ekli dosyalar

• rico.jpg
    rico.jpg
    170 KB · Görüntüleme: 31
  • rico 65.14.jpg
    rico 65.14.jpg
    112.2 KB · Görüntüleme: 32
Geri