Civic FC5 RS  fc5 1.5 vtec turbo elegance

arkadaşlar merhaba bugun 1.5 vtec turbo elegance 2020 almaya karar verdim lakin şöyle bi söylenti var 1. 5 i alınırmı satamazsın kimse almaz tüplü 1. 6 al dediler lakin 1.6 hız konusunda çok iyi olmadıgı için 1. 5 istiyorum böyle bişey varmı satılmaz diye

RNE-L01 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
hız tutkunu iseniz, bastım mı gitsin torku hissedeyim diyorsanız 1.6 'ya bulaşmayın. Ama bu demek değildir ki 1.6 gitmiyor, bastınmı oda gidiyor. Bir türlü anlamadım bu gitmeyen diyenleri. Satılma konusunda tabiki haklılar, 1.5 in alıcısı özel oluyor doğal olarak. 1.6 olanı hemen peynir ekmek gibi satarsınız.

Misal şöyle örnek vereyim, eski aracım 192 hp 250 tork c230 kompressordü. Araç banamısın demiyordu haliyle. yokuş cıkarken bir kere bile vites düşürmezdi. Ama şimdi bu aracımda mecburen düşecek çünkü atmoferik 1.6 ve 160 tork.... Ha ben napıyorum, böyle yokuşlarda dip gaz yapıyorum, anlık olarak orayı cıkıyor. İşimi görüyormu fazlasıyla. Zaten kim yokuş sürekli çıkıyor ? 1.6 olan daha cok düz yol arabası. ona görede ekonomik. Yarıyarıya fark var yakıtta. düşnün kararı siz vereceksiniz.

Aracınız
Civic FC5 2020
Bende executive plus var. Araç hakkında biraz bilgi vermek istiyorum. Motor, cvt şanzıman, süspansiyon, direksiyon ve fren sistemi aracın birinci sınıf. Bu konularda Almanlardan daha iyi. Tüketim şehiriçi 6.5larda geziyor ki bence çok iyi. Aracın iç genişliği bagaj hacmi bayağa iyi. Bagaj 519 litre d sınıfı stantlarında. Özellikle aracın yol tutuşu ve konforu Çok üst düzeyde. Bu konudaki rakibi sadece BMW diyebilirim. Negatif yönlerinde ise bazı detayLar var. Araçta yolda ilerken otomatik kilitlenme yok. Multimedya sisteminde herşey var ama kullanıcı dostu değil. Hız sabitleme yokuş aşağı fren yapmıyor. Yol sesi biraz fazla alıyor. Bunlar detaylar ancak arabanın sunduğu donanım ve fiyat değerlendirildiğinde şu anda piyasadaki en mantıklı arabalardan biri. Almak istediğiniz modelden pişman olmazsınız. İkinci eli de gayet iyi.

gunesec

Özel Üye
arkadaşlar merhaba bugun 1.5 vtec turbo elegance 2020 almaya karar verdim lakin şöyle bi söylenti var 1. 5 i alınırmı satamazsın kimse almaz tüplü 1. 6 al dediler lakin 1.6 hız konusunda çok iyi olmadıgı için 1. 5 istiyorum böyle bişey varmı satılmaz diye

Ben de sizin gibi düşünüyordum. Sahibinden. Com da satış ilanlarına bir bakın. 1.5 ve 1.6 kendiniz yorumlayın?

1.6 da bastığın zaman gidiyor. Rampada vites düşürmek lazım sabit hızda gitmek isterseniz.
Ben kendi adıma hızı sevmediğim ve sakin kullandığım için lpgli 1.6 tercih ettim. Hiç pişman değilim.

Şöyle de bir durum var. Her araç satılır. Müşterisine gider. Ama kimi anında satılır, kimi fiyat indire indire uzun zamanda satılır.

Arabayı satmak için mi alıyoruz, ikinci el için mi satıyoruz(alıyoruz) benden sonraki sahibini mi düşüneceğim vs. polemiğine girmeyelim. Dünyanın bin türlü hali var. Allah kimseye kaza bela vermesin
Sağlıklı günler dilerim.

Maalesef ülkemizde piyasa aracı diye durum var. Bunun dışına çıkıldı mı altın kaplama olsa zor satılır.

Aracınız
Civic FC5 2020
1,6 mı 1,5 turbo mu diye sorarsanız yapacağınız kilometre önemli ancak performans olarak 1.5 turbo çok daha zevkli bir araç ilerleyen dönemde bu arabaların kıymetinin daha artacağını düşünüyorum.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Türkiye de otomobil tüketicisi ne istediğini bilmiyor ve otomobilden hiç anlamıyor dediğim zaman bana kızıyorlar,

Siz otomobil alırken kendiniz kullanıp sefasını sürmek, kendi tarzınızı yansıtmak ve otomobilin size hizmet etmesi için mi alıyorsunuz? yoksa ileride başkalarına ikinci el olarak satmak için mi otomobil alıyorsunuz?

Bunu bir netleştirelim bir karara bağlayalım, ileride satarken satacağım insan benim sattığım maldan memnun kalsın beğensin diye düşünüyorsunuz da kendi zevkinize ve ihtiyaçlarınıza neden önem vermiyorsunuz? bu dünyaya bir daha mı geleceksiniz? aracınızı ikinci el olarak satarken bir kaç gün gibi kısa bir sürede değilde birkaç haftada yada iki ay süre sonra satılsa ve istediğiniz fiyattan 3-5000 lira ucuza gitse bu sizin için sürüş zevkinden ihtiyacınızdan kendi kararınızdan ve kendinize olan saygınızdan daha mı önemli?

Ben başkasına yaranmak için asla otomobil satın almam,

diyorlar ki ama Türkiye de otomobil pahalı alırken ikinci elini de düşünmek lazım bizim öyle çöpe atacak paramız yok diyorlar, ben de o zaman diyorum ki otomobil alırken çok fazla zorlayıp kredi borç harç elde ne varsa harcayıp sonra bu kadar zorlanarak otomobil sahibi olmuşken ikinci elde asla değer kaybetmesin diye kafa yorup dört beş sene sonrasını düşünmektense otomobil sahibi olurken daha az zorlanarak daha ucuza ve kolay erişebileceğim bir otomobil alırım ve ikinci el değerini falan düşünmem sadece gaza basar ve keyfini sürerim diyorum. Daha mantıklı değil mi? Bu arada her iki Civic modeli de sınıfındaki muadillerine göre çok pahalı modeller değiller. O yüzden bu dediklerim lütfen yanlış anlaşılmasın. Civic verilen parayı hak eder. Hangi modeli olursa olsun, hem de şu anda nerdeyse bütün C segmenti araçlardan daha ucuz liste fiyatlarıyla satılıyor.

Zevkler ve renkler tartışılmaz, otomobili siz kullanacaksanız son kararı siz verirsiniz, özgür iradenize kimsenin baskı kurmasına ve fikrinizi çelmesine asla izin vermeyin.

Benim herkesin kararına ve tercihine saygım sonsuzdur. İster 1.6 Eco LPG li model tercih edin isterseniz 1.5 Turbo tercih edin ikisi de olur, ama bu kararınız başkasının lafıyla olmasın, sizin bütçeniz ve sürüş hissiyatınız ile ihtiyaçlarınıza tam cevap veren bir karar olsun derim. O zaman mutlu olacaksınız, bundan emin olun.

Türkiye de otomobil tüketicisi ne istediğini bilmiyor ve otomobilden hiç anlamıyor dediğim zaman bana kızıyorlar,

Siz otomobil alırken kendiniz kullanıp sefasını sürmek, kendi tarzınızı yansıtmak ve otomobilin size hizmet etmesi için mi alıyorsunuz? yoksa ileride başkalarına ikinci el olarak satmak için mi otomobil alıyorsunuz?

Bunu bir netleştirelim bir karara bağlayalım, ileride satarken satacağım insan benim sattığım maldan memnun kalsın beğensin diye düşünüyorsunuz da kendi zevkinize ve ihtiyaçlarınıza neden önem vermiyorsunuz? bu dünyaya bir daha mı geleceksiniz? aracınızı ikinci el olarak satarken bir kaç gün gibi kısa bir sürede değilde birkaç haftada yada iki ay süre sonra satılsa ve istediğiniz fiyattan 3-5000 lira ucuza gitse bu sizin için sürüş zevkinden ihtiyacınızdan kendi kararınızdan ve kendinize olan saygınızdan daha mı önemli?

Ben başkasına yaranmak için asla otomobil satın almam,

diyorlar ki ama Türkiye de otomobil pahalı alırken ikinci elini de düşünmek lazım bizim öyle çöpe atacak paramız yok diyorlar, ben de o zaman diyorum ki otomobil alırken çok fazla zorlayıp kredi borç harç elde ne varsa harcayıp sonra bu kadar zorlanarak otomobil sahibi olmuşken ikinci elde asla değer kaybetmesin diye kafa yorup dört beş sene sonrasını düşünmektense otomobil sahibi olurken daha az zorlanarak daha ucuza ve kolay erişebileceğim bir otomobil alırım ve ikinci el değerini falan düşünmem sadece gaza basar ve keyfini sürerim diyorum. Daha mantıklı değil mi? Bu arada her iki Civic modeli de sınıfındaki muadillerine göre çok pahalı modeller değiller. O yüzden bu dediklerim lütfen yanlış anlaşılmasın. Civic verilen parayı hak eder. Hangi modeli olursa olsun, hem de şu anda nerdeyse bütün C segmenti araçlardan daha ucuz liste fiyatlarıyla satılıyor.

Zevkler ve renkler tartışılmaz, otomobili siz kullanacaksanız son kararı siz verirsiniz, özgür iradenize kimsenin baskı kurmasına ve fikrinizi çelmesine asla izin vermeyin.

Benim herkesin kararına ve tercihine saygım sonsuzdur. İster 1.6 Eco LPG li model tercih edin isterseniz 1.5 Turbo tercih edin ikisi de olur, ama bu kararınız başkasının lafıyla olmasın, sizin bütçeniz ve sürüş hissiyatınız ile ihtiyaçlarınıza tam cevap veren bir karar olsun derim. O zaman mutlu olacaksınız, bundan emin olun.
çok haklısınız beyfendi ben daha önce 1. 6 exe kullandım ihtiyaç üzeri sattım ama şuan yani gönlümden 1.5 elegance geçiyo ama sahibindene bakılınca araba yok olurda ihtiyaç duyup satarsam zorlanırmıyım die düşünüyorum yoksa keşke herşey bu kadar pahalı olmasada takmasak ikinci elini güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim.

Aracınız
Civic FC5 2017
hız tutkunu iseniz, bastım mı gitsin torku hissedeyim diyorsanız 1.6 'ya bulaşmayın. Ama bu demek değildir ki 1.6 gitmiyor, bastınmı oda gidiyor. Bir türlü anlamadım bu gitmeyen diyenleri. Satılma konusunda tabiki haklılar, 1.5 in alıcısı özel oluyor doğal olarak. 1.6 olanı hemen peynir ekmek gibi satarsınız.

Misal şöyle örnek vereyim, eski aracım 192 hp 250 tork c230 kompressordü. Araç banamısın demiyordu haliyle. yokuş cıkarken bir kere bile vites düşürmezdi. Ama şimdi bu aracımda mecburen düşecek çünkü atmoferik 1.6 ve 160 tork.... Ha ben napıyorum, böyle yokuşlarda dip gaz yapıyorum, anlık olarak orayı cıkıyor. İşimi görüyormu fazlasıyla. Zaten kim yokuş sürekli çıkıyor ? 1.6 olan daha cok düz yol arabası. ona görede ekonomik. Yarıyarıya fark var yakıtta. düşnün kararı siz vereceksiniz.
evet aynen öyle

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşların hepsine katılıyorum.

Sözde kredi kampanyasında 1,5 sedan otomatik, güvenlik paketli modelde ben de çok heveslenmiştim, tabi kredi olayı umulduğu gibi olmayınca kaldı o iş. (o zamanlar liste fiyatı 215bin TL)

• 1,5 için Neler düşünmüştüm ;
  • 1,5 turbo benzin, LPG fabrika çıkışı yok, LPG yapan birkaç yer var , "memnunuz" videoları da var ama şüpheli.
  • LPG sisteminin kendini amorti etme süresine bakınca yanlış hatırlamıyorsam 30bin km sonra amorti ediyordu.
  • Araştırmalarım sonrası sakin kullanımda zaten emsalleri gibi yakıt sarfiyatı olacak görünüyordu. LPG ile garanti kapsamında çıkma durumu da vardı.

Tüm bu belirsizlikler ve ekonomik duruma rağmen yine de fırsat olsa alacaktım. Çünkü eminim geri satmak istesem zararım olmayacaktı. Şimdilerde bakıyorum birebir aynı model yok ama emsalleri 260bin TL, Kredi faizi dahil amorti etmiş neredeyse. Maksat ayağını yerden kesmek ise 215bin TL zaten arabaya verilmez, ama insan biraz da tatmin olmak istiyor. Galerici değilim satıştaki kar durumu düşünmem, elde patlayacak bir model olmasın yeter. Hondanın hiç bir modeli heleki bizim bu piyasada saterken sorun çıkarmaz zaten.

2018 1,6 cvt civic deneme şansım oldu, hem benim hem de araç sahibinin yorumu, ivmelenme konusunda 1,6 yeni civic benim FD6(otomatik) dan 1 tık geride, işin mekanik gerçeği budur. Bu bir eksiklik olarak değerlendirilmemeli. Sürüş konforunda cvt şansıman benim araçtan 2 tık, piyasadaki birçok emsalaraçtan belki 3-4 tık ileride. (premium markalar hariç).

1,5 turboyu performans artışı olarak, güvenlik paketini ise kayda değer işe yarar donanım değişikliği olarak istemiştim. Bu ikisi ve aracımda da bir sorun olmadıktan sonra şu piyasada araç değiştirmek istemem. açıkcası.

Nacizane önerim, nasıl siz bugün 1,5 araç bakıyorsanız, satacağınız zaman sizin gibi biri nasipte varsa o da bakacaktır. 1,5 civic sayısı zaten sınırlı olduğu için belkide birçok 1,6 dan daha kolay satacaksınız. Yalan dünyanın malı yine burada kalacak, asıl olan sizin nasıl vakit geçireceğiniz. O kadar parayı ben verecek isem ben ne istiyorsam öyle olacak derdim :) . Tek endişem 1,5 motorun büyüsü ile kazaya karışmamak olur.

Geri