Civic FC5 FC5 Akü Sıkıntısı?

Huux

0
Aracınız
Arkadaşlar merhaba aracım 2017 Honda Civic Elegance bundan 3 ay önce arabamı yıkarken aküm bitti ve takviye yaparak çalıştırdım. Bu zamana kadar rahat 7-8 kere daha bitti olduk olmadık yerde bıraktı bu akü beni. Bugün arabayı tekrar yıkamaya verdim arabanın içini yıkarlarken akü bitti. Takviye yaptık, 1 saat sonra okula gittim ve 1 saat durup çıktım arabayı çalıştırmaya çalıştığımda akünün yine bittiğini fark ettim.
Daha önce böyle bir sıkıntı yaşayan var mıdır? Daha iki yıllık araba nasıl akü sıkıntısı çıkarabiliyor hayret ettim.
Bu araç akü olarak ne kullanır yarın aküyü değiştirmeye götüreceğim akü tavsiyesi olan var mıdır?
Fiyatları ortalama nedir kazık yemeyelim diye sizlere sormak istedim.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@Huux Akünün de garantisi var öncelikle yetkili serviste şansınızı deneyin.

S

Silinen üye 20336

Guest
Aracınızın aküsünün yaşı itibariyle görevini yerine getirebiliyor olması gerekir.

2017 model bir araç ancak aylarca kullanılmadan durursa aküde sorun olabilir. Yine de bu kadar kısa sürede sizin yaşadığınız gibi ekonomik ömrünü tamamlamış bir akü haline gelmesi bence pek kolay değil.

Akü, aracın fabrika çıkışlı üzerinde bulunan aküsüyse muhtemelen sorunlu. Ve garantiden değişim mümkün olabilir...

Mobil cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

S

Silinen üye 20336

Guest
Hatırlayamadım şimdi ancak aracın kitapçığında akünün kaç amper olduğu yazıyor.

Aracın üzerindeki aküyle kitapçıkta belirtilen akü aynımı diye kontrol edilebilir.

Geçmiş olsun...

Mobil cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

S

Silinen üye 20336

Guest
Araç çalışır vaziyetteyken stop etmiyorsa; Problemin şarj dinamosundan kaynaklandığını söyleyemeyiz??

Mitsubishi L200’de tamamen bitmiş bir aküye takviye yapıp aracı çalıştırıp 60 km civarı yol yaptık. Aracı akücünün dükkanına ulaştıktan sonra stop ettirdik ve yeniden çalışmadı:)
Demek istediğim ölü aküyle aracı bir kez çalıştırabilirseniz şarj dinamosu sağlamsa aracı kendi isteğinizle stop edene kadar araç çalışır.
Ancak şarj dinamosu arızalı bir araca sıfır akü takıp marşa basarsanız araç çalışır ve bir süre sonra akü boşalıp araç kendiliğinden stop eder.

j c K

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Benim bir önceki civic aracımda da 2. yılında akü nedeniyle marş almamıştı. Yanlış hatırlamıyorsam 3,5 yaşına geldiğinde değiştirmiş ve daha yüksek kapasitede bir akü almıştım. Ustanın dediği şey civic'lerde fabrikasyon akülerinin çoğu vasat demişti.

Geri