Civic FC5 Fc5 Araçta İtme veya Silkeleme sorunu

Fc5 aracımla lpg de giderken araçta saniyelik bir silkeleme yada itme gibi bişi oluyor bakımdan sonra ortaya çıktı mesela 70-80 km hızla 1.000-2.000 devir arasında denedim arada yapıyor dediğimi bu sorunla karşılaşan oldumu neden kaynaklı olabilir yardımlarınızı bekliyorum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Fc5 aracımla lpg de giderken araçta saniyelik bir silkeleme yada itme gibi bişi oluyor bakımdan sonra ortaya çıktı mesela 70-80 km hızla 1.000-2.000 devir arasında denedim arada yapıyor dediğimi bu sorunla karşılaşan oldumu neden kaynaklı olabilir yardımlarınızı bekliyorum

Fb7 kasadan bu yana, fabrikasyon lpglilerde hemen hemen hepimizde bu problem var. Fc5 kasada bu problem cvt şanzıman olduğu için daha da hissedilir bir hal almış. Sebebi ise cvt şanzıman aracı sürekli düşük devirde tutmaya çalışıyor ve bu sebeple bu silkeleme daha fazla hissediliyor. Servisle yaptığım görüşmede, vtec devreye girince bu teklemenin yaşandığını belirttiler. Benzinde bu tekleme yok denecek kadar az. Yapılacak birşey var mı diye sorarsanız maalesef yok. Zira bu problem ile birçok kişi uğraştı ve %100 sonuç alan ile hiç karşılaşmadım.

WolfRaM

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Hem benzinde hem LPG de gayet net anlaşılır şekilde yapıyor maalesef.
Servise sorduğumda, çok rahat biçimde “kronik, bir sıkıntı yok” deyip geçiyorlar.
Ne yapılır bilemiyorum ama bir fırsat bulup fabrikaya falan mail atmayı düşünüyorum.

Aracınız
Civic FC5 2016
O çoğu lpg’li fc5 civicte var. Sebebi açık. Dikkat edin; araç eco’ya geçtiğinde (1000-2000 devir arası) yani gösterge ledi yeşile döndüğünde oluyor ve bunu lpg modunda daha çok hissettiriyor araç. Eğer sizinki bundan kaynaklanmıyorsa başka bir sorun olabilir baktırmakta fayda var derim.

Aracınız
Civic FC5 2020
Bu sorun için servise gitmiştim. Şanzımanın kendi içerisinde eco moda girmesinden dolayı belirli devirlerde o silkelenmenin yaşanması normal bir durum diye söylendi bana sonra üzerine düşmedim.

Geri