Civic FC5 Fc5 bagaj amortisörü

Aracınız
Civic FC5 2017
Selamlar fotoğraf paylaşabilir misiniz montajı yapmam için ve nereden satın alabiliriz?

Merhaba arkadaşlar #FC5 #FB7 #FD6 kasalar için otomatik bagaj açma kaldırma #hobays adını verdiğim uygulamayı daha önce size aktarmıştım.

Aradan geçen 2 yıllık sürede birçok araca benim kayıtlarıma göre (1350 araç) uyguladım uygulattım mutlaka aranızda da kullananlar olmuştur.

Yapmış olduğum uygulamada olumlu olumsuz geri dönüşlere göre bazı değişiklikler yaptım.

* * Fitilin altındaki “saca” takılan metal plakanın yayın gerginliği sonucunda orada azda olsa eğilme yaptığı

* * Sacın eğilmesi ve fitili kaldırması sonucu aracını elle tasla su dökerek veya çok şiddetli yağmurlarda metal plakanın takılı olan yerden bagaj içerisine su aldığı eleştirilerini aldım

Bu eleştiriler doğrultusunda Mayıs ayından beri kullanmış olduğum METAL PLAKA da değişiklik olarak fazladan 2 delik açtırdım (resimlerde mevcut) o deliklere 5 cm (FC5) veya 2 cm (FB7-FD6) uzunluğunda metrik vida-somun ile bagajdaki yayın baskısını azaltarak sacda eğilme sonrasında su alma problemini tamamen ortadan kaldırdım.

Mayıs ayından beri uygulama yaptığım araçlarda bu sorunun tamamen çözüldüğünü gördüm. Herhangi olumsuz bir eleştiri ve şikayet gelmedi.

Bu konuda sizleri bilgilendirmek istedim.

Herkese iyi forumlar...

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bagaj amortisoru mu yoksa hobays mi tereddutte kaldim. Hobays sac uzerinde egilme vs. yapabilir gibi geliyor. Bu isi yapan arkadas bu konuda bir iyilestirme yapmis, ama 2 yil sorunsuz diye de satmis bunu. Yani suan sorunsuz calisiyor demesi guven vermiyor acikcasi. Bu yuzden amortisor'e yoneliyorum.

Bagaj amortisor uygulamasi yaptirabilecegimiz bir yer var midir acaba ? Ve ya bunu kendimiz nasil yapabiliriz fikri olan var mi ? Konudaki videolarda ornekleri var ama burada sorun amortisoru baglayacak olan baglanti parcalarini bulmak.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bagaj amortisoru mu yoksa hobays mi tereddutte kaldim. Hobays sac uzerinde egilme vs. yapabilir gibi geliyor. Bu isi yapan arkadas bu konuda bir iyilestirme yapmis, ama 2 yil sorunsuz diye de satmis bunu. Yani suan sorunsuz calisiyor demesi guven vermiyor acikcasi. Bu yuzden amortisor'e yoneliyorum.

Bagaj amortisor uygulamasi yaptirabilecegimiz bir yer var midir acaba ? Ve ya bunu kendimiz nasil yapabiliriz fikri olan var mi ? Konudaki videolarda ornekleri var ama burada sorun amortisoru baglayacak olan baglanti parcalarini bulmak.

Evet bende merak ediyorum bilgisi olan bir arkadaş varsa yardımcı olabilir mi özellikle Ankara içinde uygulama yapan yerler var mı

Aracınız
Civic FC5 2017
Ben AliExpress ten aldım geldi kendi başıma taktım bazen ilk açılışta yavaş yavaş açılıyor bazen de elini hafiften değdirmen gerekiyor amlrtisor taktım hiç bir yeri de delmedim

Aracınız
Civic FC5 2018
Peki bize biraz yol gosterebilir misiniz. Amortisör temin etsek montaj icin ne yapmak gerekiyor. Ekstra ne almamiz gerekli
Ben AliExpress ten aldım geldi kendi başıma taktım bazen ilk açılışta yavaş yavaş açılıyor bazen de elini hafiften değdirmen gerekiyor amlrtisor taktım hiç bir yeri de delmedim

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Geri