FC5 Civic Hakkındaki olumsuz görüşler

Aracınız
2017 elegance modelini sıfır alıp iki senede 50bin kmyi devirip dün satışını yapan biri olarak fikrimi beyan edersem;

O kadar yerden yere vurulacak bir araç değil. Ne aldığınızı bilmelisiniz.
Artıları;
+ dış ve iç tasarım
+ sorunsuz motor ve şanzıman
+ Lpgli olarak düşük yakıt tüketimi
+ İkinci elde çabuk elden çıkması
+ Donanım düzeyi

Eksileri;
- Zayıf kaporta ve boya (Satarken göçük mevzusu sorun olmadı)
- Pahalı yedek parçalar
- Koltuk oturma yüksekliği çok alçak(yaşlılar indi bindi de eziyet çekiyor.)
- Servis kazık (şanızman yağı değişimi dışında tüm bakımları özelde yaptırdım.)
- Bazı ayrıntıları çağdışı (yol bil. çubuğu , kararan dikiz aynası yok)

50bin kmde sıfır sorun ile sattım. Alan hayrını görsün.

Aracınız
Civic FC5 2020
2017 elegance modelini sıfır alıp iki senede 50bin kmyi devirip dün satışını yapan biri olarak fikrimi beyan edersem;

O kadar yerden yere vurulacak bir araç değil. Ne aldığınızı bilmelisiniz.
Artıları;
+ dış ve iç tasarım
+ sorunsuz motor ve şanzıman
+ Lpgli olarak düşük yakıt tüketimi
+ İkinci elde çabuk elden çıkması
+ Donanım düzeyi

Eksileri;
- Zayıf kaporta ve boya (Satarken göçük mevzusu sorun olmadı)
- Pahalı yedek parçalar
- Koltuk oturma yüksekliği çok alçak(yaşlılar indi bindi de eziyet çekiyor.)
- Servis kazık (şanızman yağı değişimi dışında tüm bakımları özelde yaptırdım.)
- Bazı ayrıntıları çağdışı (yol bil. çubuğu , kararan dikiz aynası yok)

50bin kmde sıfır sorun ile sattım. Alan hayrını görsün.

kesinlikle katılıyorum. Ne aldıgını bilenler için bu araç bence çok güzel bir araç. yazdıgınız eksilerden sadece kaporta boya benım için dez avantaj. Zaten servislere bu kadar para kaptırmaya gerek yok. özelde yaptırmak en mantıklısı.. bu arada şanzuman yağını 40 binde mi değiştirdiniz ?

Honda, FD6 ile türkiyede 2006 yılında çok büyük bir ivmelenme yakaladı araba uzaydan gelmiş gibiydi içi dışı hala bir çok arabadan güzel üstelik dizel motoru olmamasına rağmen bukadar sattı, sonra FB7 çıktı okadar inovatif değildi, Fd6’daki kullnanıcı şikayetlerini gideren “al abi kullan sorunsuz japon arabası” demekten başka insanlarda heycan uyandırmadı bu sefer FC5 kasada insanların beklentisi arttı hakikaten dış görünüş olarak yine uzaydan gelmiş gibi eskimicek bir tasarım yaptılar motor bilidiğimiz motor yanına bir turbosu, sonunda dizelide geldi, ama ülkemizden kaynaklı son 2 yıldır dolar öyle bir arttı ki 2016 yazında da çok iyi hatırlıyorumsıfır honda cıvıc Fb7 85 bin tl idi ee şimdi oldu sıfır fc5 135 bin tl yine diğerlerine göre avantajlı ama insanlar bu paralara çıkınca daha çok şey beklemeye başladı , mesela en basitinden benim fd6 da amerikaya satılanlarda usb var türkiyeye satılanda yok ulan niye çalıyosun , japonlar abd pazarına öyle bir focuslanmış ki avrupa pazarını sallıyorlar

vtec kicked in yo !!!

Aracınız
kesinlikle katılıyorum. Ne aldıgını bilenler için bu araç bence çok güzel bir araç. yazdıgınız eksilerden sadece kaporta boya benım için dez avantaj. Zaten servislere bu kadar para kaptırmaya gerek yok. özelde yaptırmak en mantıklısı.. bu arada şanzuman yağını 40 binde mi değiştirdiniz ?
Evet şanzıman yağını 40binde değiştirmiştim. Kitapçıkta ilk şanzıman yağı değişimi 40bin km olarak görünüyordu.

Aracınız
Civic FC5 2016
Ben 2. El 2016 eleganceyi 100k ya aldim kasimda. Alirken ekspere soktum gocuk var ama bu araclarin hepsinde oluyor dediler gram umursamadim belli belirsizdi zaten. Bu paraya +/-leri alt alta dizdigimde en mantikli araci aldim kendimce. Bana ah keske olsaydi dedirtenler honda sensing guvenlik paketinin olmamasi ve adaptif cruze. Ayni paraya alabilecegim diger araclarin forumlarını gezsek daha ciddi keskeler var bence. Bugün alacak olsam temizi denk gelse belki lpgli eski kasa corolla olurdu alternatif. Simdi son kasaya biniyorum en azindan. Benim icin hayali gerçek oldu o nedenle seviyorum aracimi Allah kimseye kaza bela vermesin.

BLA-L09 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

memspe

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Ben 2. El 2016 eleganceyi 100k ya aldim kasimda. Alirken ekspere soktum gocuk var ama bu araclarin hepsinde oluyor dediler gram umursamadim belli belirsizdi zaten. Bu paraya +/-leri alt alta dizdigimde en mantikli araci aldim kendimce. Bana ah keske olsaydi dedirtenler honda sensing guvenlik paketinin olmamasi ve adaptif cruze. Ayni paraya alabilecegim diger araclarin forumlarını gezsek daha ciddi keskeler var bence. Bugün alacak olsam temizi denk gelse belki lpgli eski kasa corolla olurdu alternatif. Simdi son kasaya biniyorum en azindan. Benim icin hayali gerçek oldu o nedenle seviyorum aracimi Allah kimseye kaza bela vermesin.

BLA-L09 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Olay budur! Gule gule kullaninin insaallah.

Aracınız
Honda, FD6 ile türkiyede 2006 yılında çok büyük bir ivmelenme yakaladı araba uzaydan gelmiş gibiydi içi dışı hala bir çok arabadan güzel üstelik dizel motoru olmamasına rağmen bukadar sattı, sonra FB7 çıktı okadar inovatif değildi, Fd6’daki kullnanıcı şikayetlerini gideren “al abi kullan sorunsuz japon arabası” demekten başka insanlarda heycan uyandırmadı bu sefer FC5 kasada insanların beklentisi arttı hakikaten dış görünüş olarak yine uzaydan gelmiş gibi eskimicek bir tasarım yaptılar motor bilidiğimiz motor yanına bir turbosu, sonunda dizelide geldi, ama ülkemizden kaynaklı son 2 yıldır dolar öyle bir arttı ki 2016 yazında da çok iyi hatırlıyorumsıfır honda cıvıc Fb7 85 bin tl idi ee şimdi oldu sıfır fc5 135 bin tl yine diğerlerine göre avantajlı ama insanlar bu paralara çıkınca daha çok şey beklemeye başladı , mesela en basitinden benim fd6 da amerikaya satılanlarda usb var türkiyeye satılanda yok ulan niye çalıyosun , japonlar abd pazarına öyle bir focuslanmış ki avrupa pazarını sallıyorlar

vtec kicked in yo !!!
Evet dediklerinize katılıyorum. Ayrıca 2016 haziranda fb7 elegance otomatik lpg siz aracımı 71.250 tl ye almıştım. O dönemde fc5 geleceği için 71-72 ye stokları bitirmişlerdi. Hatta o dönemde 69 a tsk indiriminden arkadaşım da almıştı.
3 ay daha beklerseniz fc5 90 tl ye gelecek demişlerdi o zaman.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019

vtec kicked in yo !!!
ÖTV limiti değişiyor, onun için optimum düzeyde birşeyler koymaya çalışıyorlar. Ben hibrit corollayı da cok araştırdım sordum adamlara, arabada kablosuz şarj var ama ön park sensörü yok :). Avrupa versiyonunda trafik ışaretlerini tanıma özelliği var TR'de yok. Optimum düzeyde birşey koymaya çalışıyoruz dedi, aynı şey honda da geçerlidir diye düşünüyorum. Vergilendirme sistemi TR'de daha mantıklı olsa sanki bazı şeylere ulaşımımız daha ekonomik ve iyi olacak diye düşünüyorum. Düşüncem hala aynı honda civic araçlar aynı fiyattaki diğer araçlara göre daha dolu (donanım açısından). Daha iyisine gidince fiyat çok alınamaz alınsada mantıklı olmaz seviyelere gidiyor bence.

Geri