Fc5 deri koltuğun dayanıksızlığı

Aracınız
Civic FC5 2020
Selamlar. 4 aylık aracımın şöför koltuğu sırt bölümü inip binerken sürtünmeden dolayı çok çok hafif bozulmaya başlıyor gibi.garantiden değişenler de duydum bu forumda fakat çare değil gibi yenisi de bozulacak çünkü.
Kılıf, minder veya koltuğu mümkün olduğunca geride kullanmak gerekli ki sürtünme minimum olsun gibi.kılıf asla kullanmam belki minder olabilir yanları kapatan
Fakat sürtünme ile beraber ikinci bir unsur deri çatlayacakmış gibi geliyor bana kullandıkça..
Şimdi bu deriyi yumuşatacak esnemeler karşı koruyacak en iyi bakım ürünü nedir sizce bu koltukların?? Ne önerirsiniz minder kullansam temas olmayacak deriye ama esnemeden kaynaklı yine de zarar görmeye devam edermi??

Mate 20 pro cihazımdan gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2020
Sonax deri koruyucu e vitamini içeren krem var .kullanım yoğunluğuna göre 1-2 haftada bir uygularım koruma ve yumuşatma konusunda başarılı tavsiye edebilirim .

2015 FB7 eco elagance
2020 Fc5 Eco Executive

akif

0
Aracınız
Hocam şoför koltuğunda ki yıpranmaya yapacak birşey yok maalesef deri bakım ürünleri de kullansanız orası kırışıyor. Bizde ikisi de sıfır km makyajlı olmak üzere bir elegance bir executive var exe'nin şoför tarafı 10 bin km'de garantiden değişiyor ama yine olacak gibi. Elegance olanın da kapı kollarındaki kumaşta sürekli tozlu bir görüntü mevcut, fc5 döşeme kalitesi olarak bence kötü maalesef.2020-12-05%2015.43.41.jpegIMG-20201113-WA0013.jpeg

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
İnip binerken esnemeden dolayı oluşuyor, tabi oldukça dandik bir deri olduğu ortada. Ben koltuğu oldukça geri çektim sürtünme çok az oluyor ama ilerde mutlaka bozulacaktır. Merak ettiğim konu şu penye tarzı kılıflar var oldukça ince, honda yazısı falan var hani onlardan taksak bozulmayı önlermi acaba? Kılıf vs takıp ta bozulmayan varmıdır merak ettiğim bu. En azından sadece şöför tarafına takarız olur biter

akif

0
Aracınız
İnip binerken esnemeden dolayı oluşuyor, tabi oldukça dandik bir deri olduğu ortada. Ben koltuğu oldukça geri çektim sürtünme çok az oluyor ama ilerde mutlaka bozulacaktır. Merak ettiğim konu şu penye tarzı kılıflar var oldukça ince, honda yazısı falan var hani onlardan taksak bozulmayı önlermi acaba? Kılıf vs takıp ta bozulmayan varmıdır merak ettiğim bu. En azından sadece şöför tarafına takarız olur biter

Bizde aynı şekilde koltuğu tamamen kapatmayan kılıflardan alıp takıcaz hocam sürtünme ne kadar azalırsa kırışma ihtimali de o kadar azalır şu an en makul çözüm bu görünüyor.

Aracınız
Civic FC5 2020

Ben taktım hocam , çok memnunum likralı bir yapısı var .Hem görüntü hemde deriyi koruma konusunda şuan başarılı .

2015 FB7 eco elagance
2020 Fc5 Eco Executive

akif

0
Aracınız
Ben taktım hocam , çok memnunum likralı bir yapısı var .Hem görüntü hemde deriyi koruma konusunda şuan başarılı .

2015 FB7 eco elagance
2020 Fc5 Eco Executive
Koltuk kılıfını nereden aldınız hocam fotoğraf paylaşmanız mümkün mü acaba nasıl durduğunu görmüş olurduk, internette çok satıcı ve çok model var çünkü.

Aracınız
Civic FC5 2020
Hepsiburada ‘dan almıştım .Koltuk başlarını takmak için başlığın demir boyutu kadar ufak kesik attım . Artık çocuk birşey dökecek ,kalemle vb sağı solu çizecek derdim yok.Kirlendiğinde çıkarıp 30derece yada elde hafif yıkama ile hijyenide sağlanıyor
Image1607196366.812108.jpg
Image1607196387.401586.jpg
IMG_4940.JPG

2015 FB7 eco elagance
2020 Fc5 Eco Executive

Geri