FC5 Direksiyon Arızası

Ad Soyad
Enes Ekinci
Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar Merhaba,

2017 civic'imde bir problem yaşıyorum. Direksiyonum hep çok sert. Bir başka araçla kıyasladığımda gerçekten çok rahatsız edici oluyor. Adana Tekbaş'a bir bakım için gittiğimde zamanında, problem olmadığını, elektrikli direksiyonların sert olabileceğini söylediler. Herhangi bir kontrolde bulunmadılar. Ancak aracımı kullanan çevremden aldığım geri bildirim, durumun normal olmadığını hissettiriyor. Aynı sertliği bazen vites topuzunu hareket ettirirken de hissediyorum. Bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi lütfen?

Ad Soyad
Can Ata Özbostan
Aracınız
Civic FB7 2015
Merhaba, öncelikle direksiyon sertliği için lastik basınçlarının fabrika değerlerinde olup olmadığını kontrol edin. Vites geçişleri için de şanzıman yağını kontrol edin. Benim aklıma gelenler bunlar.

Ad Soyad
Enes Ekinci
Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba, öncelikle direksiyon sertliği için lastik basınçlarının fabrika değerlerinde olup olmadığını kontrol edin. Vites geçişleri için de şanzıman yağını kontrol edin. Benim aklıma gelenler bunlar.
Selamlar Hocam, yanıt için teşekkürler, lastik basınç uyarısı almadım ancak ben yine de bi değerleri kontrol ettireyim. Şanzıman yağı da 7-8bin km önce serviste değiştirilmişti. Ben bunu da not aldım yine de. Önümüzdeki servis zamanı soracağım. Direksiyon konusunda araştırmalarıma devam ederken az önce youtube'da bazı videolara denk geldim. FC5 özelinde bir içerik yok ancak önceki modellerde direksiyon elektrik motorunda bir sıvı gres yağ ile yağlama ihtiyacından bahsediliyor. Bu da etkiliyor olabilir mi acaba?

Ad Soyad
Can Ata Özbostan
Aracınız
Civic FB7 2015
Basınç uyarısı yüksek hızlarda çalışıyor benim bildiğim ve ani kayıplarda bu yüzden mutlaka lastik havalarına baktırın. Fd6 araçta aynı şikayet vardı ölçtük 27 psi çıktı. Olması gereken 32 psi şişirdik lastiği direksiyon yumuşadı (fd6 aracımızda elektrikli direksiyon pompası vardı). Fb7 var bende
Fb7'lerde de elektrikli direksiyon pompası bulunuyor. ustam sadece honda araçlara bakıyor. Yağlama gerekiyor dememisti hic. Sizde de elektrikli olmalı. Hidrolik veya yağlanmaya ihtiyaç olduğunu sanmıyorum. İhtiyaç duysa ustam söyler bende yaptırırdım. Vites geçişlerini hondalara hakim bir ustaya gösterin mutlaka. Şanzıman yağınız yeniymiş o iyi olmus. Eğer bakımlarını aksatmıyor hor kullanmıyorsaniz kilometrenizde azsa yapısı öyle olabilir bunu da unutmayın.

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
direksiyon sistemi kuru çalışıyor yaglanacak bir yeri yok. direksiyonun sertliği için arkadaşların dediği gibi lastik basıncı ve mutlaka rot ayarına gidin. eger ayarda bozukluk varsa bu size direksiyon sertleşmesi olarakda döner. onun harici baska sorun oldugunu dusunmuyorum.

Ad Soyad
Enes Ekinci
Aracınız
Civic FC5 2017
direksiyon sistemi kuru çalışıyor yaglanacak bir yeri yok. direksiyonun sertliği için arkadaşların dediği gibi lastik basıncı ve mutlaka rot ayarına gidin. eger ayarda bozukluk varsa bu size direksiyon sertleşmesi olarakda döner. onun harici baska sorun oldugunu dusunmuyorum.
Anladım hocam teşekkürler. Araç 6 aydır bende. İlk honda deneyimim açıkçası. Aldığımdan beri direksiyon bu şekilde sert. Ben iyisi mi önümüzdeki periyodik bakımda servis girişinde bu sorularımı talep kağıdına girerek ileteyim. Vaktiniz için teşekkürler.

Geri