FC5 Disk fren balata ömrü

Aracınız
Aslında sorun servislerin orjinal dedikleri de olsa değişen balataların bunlar kadar keliteli ve dayanıklı olup olmayacakları hiç bir aracımda sonradan taktırdığım balatalardan verim alamadım benim şansım mı bilemiyorum

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bazı firmalarda bu söylediğiniz var. Mesela Nissan yetkili servislerinde NOYPA diye kısalttığı Nissan onaylı yedek parça sistemi uygular. Bu parçalar aracın fabrika çıkışına muadil kalitede onaylı parçalardır ama tam anlamıyla orjinal değildir.

Bunun tersi durumda mevcuttur. Marka ismi vermeyeyim, fabrika çıkışı parça daha uygun maliyetlidir. Servislerde bu parçaların yerine daha kaliteli olanlar takılır. Bunun sebebi aracın satış fiyatını düşük tutabilmektir.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FD6 2011
Yukarıda belirtilmiş ancak çok uzun mesajları okumayan arkadaşlar için yazıyorum. Burada 100.000 gider denilen Orjinal Honda balatalar. Özel servisler bunları kullanmıyor. Bosch vb balatalar 25-30 bin iyi bir kullanım ise gidiyor. Çok frenli kullanıyor iseniz daha da düşebilir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
honda orjinal balata sehir içi kullanımda 30000 km de bitebiliyor
honda orjinal balata bence kalitli değil
cabuk bitmesi için üretilmiş.

Aracınız
Aracım 135 bin km’de ve balata değişimi yapılmadı. Araç %90 şehirler arası kullanıldı ve gereksiz fren kullanımdan kaçınıldı. Son üç bakımında durumunun iyi olduğu belirtildi. Önümüzdeki günlerde yine bakıma girecek, değişim talep edeceğim. 6,5 yıl ve 135 bin km. sarf malzemesi için yeterli bir kullanım ömrü diye düşünüyorum. Bu vesile ile yetkili servis güncel disk-balata fiyatları hakkında bilgisi olan arkadaşlar paylaşım yaparsa mutlu olurum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Erkan Can KÖSE
Aracınız
Civic FE1 2022
Eski araçlarımdan 2018 Fc5'i 31 binde alıp bir buçuk yıl sonunda 77 binde satmıştım, balatalarla ilgili değişim söz konusu bile olmadı.

Aracınız
Aracım 2017 model 116000 km de fc5. arka balatalarım ilk defa 100.000 km de değişti. ön balatalar hiç değişmedi. ön balata fiyatı serviste 2400 tl şuan.

Aracınız
Civic FD6 2009
Fren işi kullanıma bağlı. Babam sürekli kırklareli/istanbul arası gidip geliyor, Trabzon/İstanbul gidip geliyor. Araba 140 binde 1 kez değişti balatalar. Sürekli şehir içi kullanan biri için 30 bin dede biter. Biraderim hızlı kullanılır fren bol kullanır 20 binde balata bitirmişliği var .

Orjinal balatanının yerini hiç birşey tutmaz daha doğrusu fabrika çıkışlı malzemenin yerini hiç bir şey tutmuyor. Orjinal bozulmuış bir parçayı servisten alıp taksanızda ilk fabrika çıkışlı takılan ile aynı dayanıklılıkta olmuyor bu fren balatası içinde geçerli. Tabi bu benim tecrübe ve fikrim.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Fren işi kullanıma bağlı. Babam sürekli kırklareli/istanbul arası gidip geliyor, Trabzon/İstanbul gidip geliyor. Araba 140 binde 1 kez değişti balatalar. Sürekli şehir içi kullanan biri için 30 bin dede biter. Biraderim hızlı kullanılır fren bol kullanır 20 binde balata bitirmişliği var .

Orjinal balatanının yerini hiç birşey tutmaz daha doğrusu fabrika çıkışlı malzemenin yerini hiç bir şey tutmuyor. Orjinal bozulmuış bir parçayı servisten alıp taksanızda ilk fabrika çıkışlı takılan ile aynı dayanıklılıkta olmuyor bu fren balatası içinde geçerli. Tabi bu benim tecrübe ve fikrim.
Katılıyorum size kullanıma göre çok değişiyor. İlk balata değişimi 60 binde oldu biraz daha giderdi fakat serviste orijinal takılmasına rağmen 40 binde bitti sayılır kullanım neredeyse aynı fabrika çıkışlı balata daha dayanıklıymış demek ki.

Geri