Fc5 eco lpg 1350 km detaylı yakıt tüketimi

İyi forumlar

Mardin den fethiye ye 1350 km lik bi yol yaptım eco lpg aracımda yakım degerlerini kendimce gözlemledim aracımla ilk defa uzun yola çıkıyorum aracı da pek tanımıyorum ilk defa honda ve otomatik lpg li araç kullandım daha önce dizel araç kullandım hep.

Mardin merkez depoyu fulleyip yola çıktım eco mod hep açıktı , klima hep açıktı

Otoban , tek şerit ve duble yol dahil pek hız sabitleme yapamadan agresif bi sürüş oldu hızım 120 130 altına hiç düşmedi .

Otobanda ilk dolum için durdum

Yapılan yol : 255 km
Ödenen : 88 tl
Alınan Lpg lt : 22 lt
Lpg fiyat : 3.99 tl

Bu yakıtı alana dek lpg göstergesindeki küpler 40-45 km de bir düştü 45 km üstünü hiç görmedim kullanıma baglı olabilir

Tekrar yola çıktım bu sefer otobanda 125 km sabit te yol aldım iniş çıkış hız azaltma arttırma yok

Yapılan yol : 389 km
Ödenen : 102 tl
Alınan Lpg lt : 26 lt
Lpg fiyat : 3.86 tl

Bu yakıtı alana kadar lpg göstergesindeki küpler 55-60 km de bir düştü net . Arada 20 km fark oldu her küpte lpg de 8 küp var sadece 4 küp de 80 km fazla gitti araç ilk doluma göre

Tekrar fullendi yola çıkıldı karma bi kullanım oldu yer yer hızlandım sabitte gidemedim pek

Yapılan yol : 320 km
Ödenen : 93 tl
Alınan Lpg lt : 25 lt
Lpg fiyat : 3.63 tl

Bu sürüştede 45-50 km de bir küp düştü lpg göstergesi

Genel olarak uzun yolda benim aracım

Otobanda sabit 125 km de araç tek küpte 60 km net yol yaptı

Sabit almadan gazla çok oynayarak hız 120 130 altına düşmeden 160 ları görür şekilde araç kullanınca her küp 40 km bir düştü üstünü pek görmedim

Her küpte 20 km fark var ciddi bi fark bence .

Ekrandaki beyaz ve yeşil yanan yakıt ekonomisini gösteren ışık varya ona bence uyun çok çok farkediyor forumda bi arkadaş ona pek takılma demişti ama bence çok önemli kendim tecrübe ettim.

Sizce yakıt degerlerim nasıl sizin araçlarınıza kullanımınıza göre .

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Aracınız
Söylediğiniz hızlarda göre yakıtlar normal, ben de uzun yolda 7.5-8 litre civarı yaktım 110 hizlarda.
Bu arada lpg fiyatlarını görünce de Ankarada olduğuma şükrettim, burada 3.32 den alıyorum ben gazi ? 3.21 e kadar fiyat var

İyi forumlar

Mardin den fethiye ye 1350 km lik bi yol yaptım eco lpg aracımda yakım degerlerini kendimce gözlemledim aracımla ilk defa uzun yola çıkıyorum aracı da pek tanımıyorum ilk defa honda ve otomatik lpg li araç kullandım daha önce dizel araç kullandım hep.

Mardin merkez depoyu fulleyip yola çıktım eco mod hep açıktı , klima hep açıktı

Otoban , tek şerit ve duble yol dahil pek hız sabitleme yapamadan agresif bi sürüş oldu hızım 120 130 altına hiç düşmedi .

Otobanda ilk dolum için durdum

Yapılan yol : 255 km
Ödenen : 88 tl
Alınan Lpg lt : 22 lt
Lpg fiyat : 3.99 tl

Bu yakıtı alana dek lpg göstergesindeki küpler 40-45 km de bir düştü 45 km üstünü hiç görmedim kullanıma baglı olabilir

Tekrar yola çıktım bu sefer otobanda 125 km sabit te yol aldım iniş çıkış hız azaltma arttırma yok

Yapılan yol : 389 km
Ödenen : 102 tl
Alınan Lpg lt : 26 lt
Lpg fiyat : 3.86 tl

Bu yakıtı alana kadar lpg göstergesindeki küpler 55-60 km de bir düştü net . Arada 20 km fark oldu her küpte lpg de 8 küp var sadece 4 küp de 80 km fazla gitti araç ilk doluma göre

Tekrar fullendi yola çıkıldı karma bi kullanım oldu yer yer hızlandım sabitte gidemedim pek

Yapılan yol : 320 km
Ödenen : 93 tl
Alınan Lpg lt : 25 lt
Lpg fiyat : 3.63 tl

Bu sürüştede 45-50 km de bir küp düştü lpg göstergesi

Genel olarak uzun yolda benim aracım

Otobanda sabit 125 km de araç tek küpte 60 km net yol yaptı

Sabit almadan gazla çok oynayarak hız 120 130 altına düşmeden 160 ları görür şekilde araç kullanınca her küp 40 km bir düştü üstünü pek görmedim

Her küpte 20 km fark var ciddi bi fark bence .

Ekrandaki beyaz ve yeşil yanan yakıt ekonomisini gösteren ışık varya ona bence uyun çok çok farkediyor forumda bi arkadaş ona pek takılma demişti ama bence çok önemli kendim tecrübe ettim.

Sizce yakıt degerlerim nasıl sizin araçlarınıza kullanımınıza göre .

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Gayet normal sakin kullanımda 26 kuruş yakmışsınız ve lpg yide pahalı almanıza ramen

"Yüksek devir bandında yaşamaktır HONDA"

Geri