Fc5 Eco Lpg Yakıt Tüketimi Problemi

lpg de econ kapalı olması lazımdı galiba. acon açık ollunca lpg de daha çok yakıyordu . ben %70 şehir dışı %30 şehir içi ortalama sürüyorum. kontak çalışınca minimum 30 km gidiyorum genelde ve econ kapalı. sakin kullanımda yokuşları 90-100 arasında çıkmaktan bahsediyorum 28 kuruş yakıyor. yokuşları 110 ve üstü hızlarda basa basa çıktığımda da 32 kuruş yakıyo

Aracınız
Civic FC5 2018
lpg de econ kapalı olması lazımdı galiba. acon açık ollunca lpg de daha çok yakıyordu . ben %70 şehir dışı %30 şehir içi ortalama sürüyorum. kontak çalışınca minimum 30 km gidiyorum genelde ve econ kapalı. sakin kullanımda yokuşları 90-100 arasında çıkmaktan bahsediyorum 28 kuruş yakıyor. yokuşları 110 ve üstü hızlarda basa basa çıktığımda da 32 kuruş yakıyo

Hocam vallahi fikrim yok econ açık iken lpg tüketimi daha mı fazla ya da az mı bilmiyorum. Açıkcası bu konuda net bir şey söylemiyor servis. Mantıken econ eğer kelime kökü ise doğru ise economi anlamı taşımakta bu da sarfiyatın daha az olması gerektiğini ifade etmektedir. Tabiki kullanıcı tecrübeleri önemli paylaşırlarsa seviniriz.

econ benzinli kullanımda ekonomi sağlamak için diye biliyorum ben. econ kapalı kullanmayı deneyin bir depo boyunca.

Aracınız
Civic FC5 2018
@volkancayir merhaba gaza dokunuşları ayarladığınız zaman km olarak artış göreceksiniz bende şahsen öyle oldu 33 lt ye 255 km yi komple şehir içinde gördüğüm için bu nu söylüyorum 45-50 kuruş yakıtlar da sizin aracı bilmiyorum bende excutive eco LPG var bu konfor için normal gibi
Hocam normalde zaten 250-280 arası gidiyordum km bazında ne olduysa son 2 3 aydır böyle, babam ve ben kullanıyorum aracı genelde sakin kullanıyoruz eco elegance var bende de..

Aracınız
Civic FC5 2020
Benim depo fullken ilk diş 40 km'de sonrakiler 20-25 km de anca..
@volkancayir @makkas 8 diş var zaten 280 km yapıyor ama ilk iki diş biraz geç sonraki LPG gösterge dişleri biraz daha hızlı düşüyor gibi ama görünen 240-270 km arası gidiyor 300 veya 350 km leri gören arkadaşlar var 33-35 lt LPG ile acaba nasıl ve nerde kullanıyorlar İSTANBUL da o rakam bu trafikte hayal gibi geliyor bana herkese iyi akşamlar

Aracınız
Civic FC5 2018
@volkancayir @makkas 8 diş var zaten 280 km yapıyor ama ilk iki diş biraz geç sonraki LPG gösterge dişleri biraz daha hızlı düşüyor gibi ama görünen 240-270 km arası gidiyor 300 veya 350 km leri gören arkadaşlar var 33-35 lt LPG ile acaba nasıl ve nerde kullanıyorlar İSTANBUL da o rakam bu trafikte hayal gibi geliyor bana herkese iyi akşamlar
Valla bende ilk diş ikinci diş demeden komple 35 km gidiyor. Ama kullanım saati bile istanbulda etkiler. Örneğin ben İstanbulda sabah kısmen trafik ve akşam kısmen trafikte gidiyorum 280km. Arkadaşlar trafiksiz saatte İstanbulda E5 veya temde kullanıyorsa 320 330 bulur. Eğer istanbul için konuşuyorlarsa genellikle trafiğe çıkış saatlerini de belirtsinler lütfen

Aracınız
Civic FC5 2020
Valla bende ilk diş ikinci diş demeden komple 35 km gidiyor. Ama kullanım saati bile istanbulda etkiler. Örneğin ben İstanbulda sabah kısmen trafik ve akşam kısmen trafikte gidiyorum 280km. Arkadaşlar trafiksiz saatte İstanbulda E5 veya temde kullanıyorsa 320 330 bulur. Eğer istanbul için konuşuyorlarsa genellikle trafiğe çıkış saatlerini de belirtsinler lütfen
@ttepe10 @volkancayir @makkas merhaba İstanbul 11 ile 3 arası boş trafik :) malesef o saatte bize uymuyor benim aracım rodajda daha düşecektir tl olarak tüketim ortalamam sizin km olarak gidişatınız bence çok iyi inşallah bende o değerleri görürüm aracım daha 550 km de

Geri