FC5 Elegance 1.6 da bagaj üstünde açma butonu yok

Faz19

0
Aracınız
Civic FC5 2018
FC5 Elegance 1.6 da bagaj üstünde açma butonu yok. Ancak RS ve Diesel versiyon FC5 kullanan arkadaşların araçlarında açma butonu var. Kontrol ettiğimde açma butonu yerinde benim aracımda sadece plaka aydınlayma lambası varken RS ve Diesel de açma butonunun içerisinde plaka aydınlatma lambası var.
Acaba sadece plaka lambalı buton alsam bagaj açılır mı?
Yoksa kilit motoru ve tesisat farklımıdır?

Faz19

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Önceki kullandığım araçlarımdan alışkanlık var ve dışarıda buton olmadığını unutup zorluk yaşıyorum.
Bayideki araçlarda vardı dikkat etmedim satın alırken ancak olmaması beni şaşırttı.

Aracınız
Tatilde 4 gün Cerrato kullandım, onda da bagaj düğmesi yoktu, resmen eziyet olmuştu bana, böyle bir donanımı nasıl koymazlar aklım almıyor dogrusu
İşiniz zor, kolay gelsin size

Faz19

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Üzerinde tuş olan plaka aydınlatması aynı yere sorunsuz olur bence ama elektrik tesisatı varmı yok mu
Bu konuda tecrübesi olan var mı forumda?

Aracınız
FC5 Elegance 1.6 da bagaj üstünde açma butonu yok. Ancak RS ve Diesel versiyon FC5 kullanan arkadaşların araçlarında açma butonu var. Kontrol ettiğimde açma butonu yerinde benim aracımda sadece plaka aydınlayma lambası varken RS ve Diesel de açma butonunun içerisinde plaka aydınlatma lambası var.
Acaba sadece plaka lambalı buton alsam bagaj açılır mı?
Yoksa kilit motoru ve tesisat farklımıdır?

Bagaj açma tutamağının orada olmadığına emin misiniz? Belki düğme bozuktur?

Aracınız
Çok saçma. Benimkinde de bagaj kapağında buton yok. Anahtar elinizde yokken ya sürücü kapısındaki butona basıp arkaya geçmek gerekiyor ya da anahtar elinizde olması gerekiyor. İşin daha kötü tarafı araç kitliyken sadece bagajı açtınız, elinizdeki anahtarı dalgınlıkla bagaj içinde bıraktınız ve kapağı kapattınız. Geçmiş olsun. Yedek anahtar olmadan açamazsınız. Executive donanımda bagaj içine anahtar konduğunda kapağın kapanmadığını bildiriyordu arkadaşlar. Ama elegance'da anahtar bagaj içindeyken bagaj kapağı bir güzel kapanıyor. Açma şansın yok! Denendi.

kayhanbozkus

0
Yönetici
Fb7'lerde de yoktu diye hatirliyorum. Bu kasaya ozel bir durum degil. Hatta yanlis hatirlamiyorsam 2004 Vtec'imde de yoktu.

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

Aracınız
Çok saçma. Benimkinde de bagaj kapağında buton yok. Anahtar elinizde yokken ya sürücü kapısındaki butona basıp arkaya geçmek gerekiyor ya da anahtar elinizde olması gerekiyor. İşin daha kötü tarafı araç kitliyken sadece bagajı açtınız, elinizdeki anahtarı dalgınlıkla bagaj içinde bıraktınız ve kapağı kapattınız. Geçmiş olsun. Yedek anahtar olmadan açamazsınız. Executive donanımda bagaj içine anahtar konduğunda kapağın kapanmadığını bildiriyordu arkadaşlar. Ama elegance'da anahtar bagaj içindeyken bagaj kapağı bir güzel kapanıyor. Açma şansın yok! Denendi.

Elegance modellerinde bagaj açma düğmesinin olmaması bana çok saçma geldi. Elegance sahiplerinin vay haline o zaman ne diyim... Gülü seven dikenine katlanacak artık :)

Faz19

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Servise gittiğimde bu konuyu soracağım ve oluyorsa plaka aydınlatma lambasını bagaj açma tuşu olandan alacağım.
Maliyeti 100tl den fazla değildir bence

Geri