Civic FC5 Fc5 gaz yememe sorunu

VALO

0
Herkese iyi hafta sonları arkadaslar ben bora 2017 civic ex benzınlı otomatık arac sahıbıyım ayrıca aracımın ılk sahıbıyım
Aracım 115000 e geldı son 6 aydır gaz yememe cekısten dusme ve sureklı motorun bagırmasından sıkayetcıyım en son bujılerı orjınal ngk ile degıstırıp subap ayarı yptırdım iki gun duzelır gibi oldu yıne aynı seylerı yasıyorum arac hıcbırsekılde gaz yemıyor benzınımı hıc 100 km altına dusurmeden alıyorum sorun ne olabılır gercekten cok can sıkıyor bu durum sorun nerede?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Herkese iyi hafta sonları arkadaslar ben bora 2017 civic ex benzınlı otomatık arac sahıbıyım ayrıca aracımın ılk sahıbıyım
Aracım 115000 e geldı son 6 aydır gaz yememe cekısten dusme ve sureklı motorun bagırmasından sıkayetcıyım en son bujılerı orjınal ngk ile degıstırıp subap ayarı yptırdım iki gun duzelır gibi oldu yıne aynı seylerı yasıyorum arac hıcbırsekılde gaz yemıyor benzınımı hıc 100 km altına dusurmeden alıyorum sorun ne olabılır gercekten cok can sıkıyor bu durum sorun nerede?

Bujileri nereden temin ettiniz?
Araç çekişten düştüğünde motor arıza lambası yanmıyormu?

Bujileri özel servisten temin ettim arıza lambası yanmıyor ama araba yokus yukarı bagırıyor

Bujilerin sahte olma ihtimali çok.Honda bujileri servis disi bulmak zor gibi .Buji değişimi sonrası araçta çekişte düşüklük varsa bujilerin doğruluğunu kontrol ettirin derim.Bu arada aracı sürekli düşük devirde kullanırsanız uzun yillar boyunca katalizör tıkanıp peeformans kaybı da yasanabiliyo .Umarım öyle bı durum söz konusu değildir.

VALO

0
Bujilerim %100 orjinal ona suphemız yok ozellıkle sahtelerıyle bir aractan cıkan karsılastırdık cok ınce ayrıntılar var
Depoya würth katkıda attım tekleme vs gecsın dıye ama nafile acaba sorun benzın filtresimi??

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bujilerim %100 orjinal ona suphemız yok ozellıkle sahtelerıyle bir aractan cıkan karsılastırdık cok ınce ayrıntılar var
Depoya würth katkıda attım tekleme vs gecsın dıye ama nafile acaba sorun benzın filtresimi??

Geçmiş olsun.
> Motor yüksek devir çeviriyor fakat gitmiyor mu?
> Yakıt hortumun basıncı kontrol edilebilir. Filtre depo içinde olmalı.
> Bir ihtimal ise şanzıman tam aktarma yapamıyor.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Evet motor yuksek devır cevırıyor arac gıtmıyor

O zaman yakıt yeterli basınçta geliyor demektir. Motor sonrası aktarma organları bakılmalı. Ve egzos hattında tıkanıklık varsada araç gitmek istemez. Problem spesifik değil. Aracı görüp test yapılmalı.

Geri