Civic FC5 FC5 HAVA FİLTRESİ SORUNU

Aracınız
Mrb arkadaslar 2017 civic 1.6 lpg aracim var bakimlarini disarda yaptiriyorum. Yag filtresi mann, polen filtresi mann alerjik aliyorum. Ama hava filtresini kaliteli markalar üretmiyor. Bosh olarak var. Sizin bildiginiz kaliteli bir hava filtresi varmi. Çok degisik bir durum neden 1.6 icin hava filtresi üretmiyorlar anlamadim

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam 3'lü set olarak satanlar var. Onlar ile iletişime geçip tek satıyorlar mı sormak lazım.

Aracınız
Hocam 3'lü set olarak satanlar var. Onlar ile iletişime geçip tek satıyorlar mı sormak lazım.

Bunlarin açiklamalarini okudugum zaman hava filtresini başka marka oldugu yaziyor. Bunlari hep inceledim

Aracınız
Civic FC5 2018

üstad attığınız linkteki hava filtreleri mann değil wöbermann yani mannın çakması olan yerli marka.
yedek parçacı çocukluk arkadaşım olduğu için bende bu konuyu çok araştırdım yedek parçada bayağı büyük firma olan dinamik otomotivin bölge müdürü ile bile oturdum konuştum. Şimdi bizim fc5 1.6 benzinlilerin şöyle bir sorunu var. büyük markalar mann,filtron,mahle,purflux gibi markalar bu araçların hava filtresini üretmiyor. Büyük marka olarak üreten bir tek bosch var yada orjinal 500tlye bayiden alacaksın. gelelim yerli mevzusuna yerli firmaların neredeyse hepsi civic fc5 filtresi üretiyorlar sanırım ülkedeki çok olmasından dolayı. şuan piyasada en kaliteli bulabileceğin fc5 filtresi bosch sonra sakura sonra yerliler geliyor yerlilerde ne önerirsin dersen wunder marka biraz daha diğerlerine göre iyi. ben şimdi arkadaşıma çinden filtre getirtiyorum. bakalım bu bakımda onu deneyeceğim. güzel kaliteli bir firma imiş. yağlı tip hava filtresi yapmışlar bizim fc5 için. yani uzun lafın kısası piyasada fc5 kaliteli hava filtresi istiyorsan malesef seçenekler çok az. az olan seçeneklerde pahalı.

Not: fc5 sahipleri korkmasın öyle filtre yok dediysek sizi parça sıkıntısına sokacak birşey değil sadece hava filtresi olarak diğer parçalar gayet bolca iyi firmalardan bulunuyor.

Aracınız
üstad attığınız linkteki hava filtreleri mann değil wöbermann yani mannın çakması olan yerli marka.
yedek parçacı çocukluk arkadaşım olduğu için bende bu konuyu çok araştırdım yedek parçada bayağı büyük firma olan dinamik otomotivin bölge müdürü ile bile oturdum konuştum. Şimdi bizim fc5 1.6 benzinlilerin şöyle bir sorunu var. büyük markalar mann,filtron,mahle,purflux gibi markalar bu araçların hava filtresini üretmiyor. Büyük marka olarak üreten bir tek bosch var yada orjinal 500tlye bayiden alacaksın. gelelim yerli mevzusuna yerli firmaların neredeyse hepsi civic fc5 filtresi üretiyorlar sanırım ülkedeki çok olmasından dolayı. şuan piyasada en kaliteli bulabileceğin fc5 filtresi bosch sonra sakura sonra yerliler geliyor yerlilerde ne önerirsin dersen wunder marka biraz daha diğerlerine göre iyi. ben şimdi arkadaşıma çinden filtre getirtiyorum. bakalım bu bakımda onu deneyeceğim. güzel kaliteli bir firma imiş. yağlı tip hava filtresi yapmışlar bizim fc5 için. yani uzun lafın kısası piyasada fc5 kaliteli hava filtresi istiyorsan malesef seçenekler çok az. az olan seçeneklerde pahalı
Reis sen bi kralsin derdimi tam olarak anlamişsin. Yapacak bisey yok hava bosh alacaz digerleri man. Saolasin bilgilendirdigin icin

Aracınız
Civic FC5 2018
Reis sen bi kralsin derdimi tam olarak anlamişsin. Yapacak bisey yok hava bosh alacaz digerleri man. Saolasin bilgilendirdigin icin
estf hocam yardımcı olduysam ne mutlu. eğer bosch çok pahalınıza giderse şu sakuraya da bakmanızı öneririm. asyalı bir filtre üreticisi yerlilerden iyi kesinlikle. ama boscha da yakın diyebilirim.

Ad Soyad
DOĞAN
Aracınız
Civic FD6 2011
Çok ilginç gerçekten MANN'ın FB7 ve FD6 için Hava, yağ, polen filtreleri var.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
estf hocam yardımcı olduysam ne mutlu. eğer bosch çok pahalınıza giderse şu sakuraya da bakmanızı öneririm. asyalı bir filtre üreticisi yerlilerden iyi kesinlikle. ama boscha da yakın diyebilirim.

Bunuda inceledim bencede kalkteli duruyor.İnterneti alt üst ettim heryeri dolaştim yag ve polende sorun yok tek havada var. Aslinda 1.5 turbolarin hava filtre kabinini kullansaydi honda böyle bir sorun oluşmazdi.

Aracınız

Bosh car servisini aradim hava filtresine 200 tl dedi sakura da 200 tl hangisini alayim sizce?

Geri