FC5 i-dtec Bakım hakkında

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba, konuyu yanlış yere açtıysam affola. Ben 30.000 bakımını geçirdim baya. Servis garantiyi bozuyor. Serviste yaptırmanın bir mantığı yok. Bulunduğum şehirde (tokat) bir kaç yere sordum buralarda elletme servise götür diyorlar. Ne yapmalı sizce arkadaşlar. 2020 model 40.000 de.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Otomatik şanzıman var ise sadece şanzıman yağını serviste değiştirin en tehlikelisi o onun haricinde gerisi için kullanım kitapçığındaki önerilere uyarak dışarda bakım yaptırabilirsiniz

benim önerim şu şekilde olacak eğer otomatik vites ise zamanı geldi ise serviste şanzıman yağı değiştirmek ve servisteki yedek parça bölümünden orjinal hava ve yağ filtresini perakende olarak alıp orada taktırmadan çıkmak ve dışardan kaliteli bir 0w-30 yağ alıp orjinal filtreler ve motor yağını dışarda iyi bir Honda özel servisinde değiştirtmek olacaktır, polen filtresini yan sanayi kullanabilirsiniz karbonlu duman geçirmez vs. olabilir.

Kullanım kitapçığındaki bakım tablosunu takip edin. büyük ihtimalle sorun yaşamazsınız.,

fren hidroliği, elektrik aksamı, rot balans ayrıca ihtiyaç varsa onları da dışarda iyi bir yerde kontrol ettirebilirsiniz

garanti kapsamı dışına çıkan bir Civic bence en ideal böyle bakım yapılabilir. 6 yıllık garantinin dışına çıkılması kötü, ama servisle aynı kalitede bakımı yukarıda bahsettiğim biçimde bir ihtimal servisten daha ucuza yaptırır binersiniz kritik parçalar da servisin kullandıklarının aynısı olur. Eski kullandığım aracımda böyle yapmıştım 9 sene keyifle binmiştim

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Servis ile görüşüp garantisi neden devam edemiyor diye sorun,devam etmesi için bir şey yapmaları lazım.Benim eski qracim ilk bakımına 2.5 yılda girdi.ve garantisi devam ettirdiler

Geri