FC5 Lpg ayar hakkinda

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaslar bu hafta sonu eco elegance ov aracımı teslim aldim. Lpg yi fulledim. 350km bile gidemedim. Üstelik 300km lik kismini otobanda kullandim. bence bu kadar kötü olamaz, olmamali. bu durumda LPG nin hic bir avantaji olmuyor. 1000km bakiminda soracagim servise ama ywzckr arakadasimizin deneyimlerinden sonra cok de ümidim yok acikcasi. yazik valla.
Benim kullanimimda kullandigim yolda sabit .%30 u s.ici olmak uzere bir depoyla 420 km yapiyorum ve hep ayni istasyondan aliyorum.aldigim gunden beri hep ayni goturuyor.farkli istasyondan alip deneyin birde

SM-A320F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ywzckr

0
Benim kullanimimda kullandigim yolda sabit .%30 u s.ici olmak uzere bir depoyla 420 km yapiyorum ve hep ayni istasyondan aliyorum.aldigim gunden beri hep ayni goturuyor.farkli istasyondan alip deneyin birde

Hocam shelin farkli istasyonlarindan aliyorum sadece fiyati degisiyor yaptigi km ayni. Total ve aytemizi denedim 10-15 km daha fazla yapti 1 depoda. Litre olarak tuketim normal olsa lpg pahali diyecem ama bariz fark var lpg ile benzin tuketimi arasinda.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ywzckr

0

Hocam shelin farkli istasyonlarindan aliyorum sadece fiyati degisiyor yaptigi km ayni. Total ve aytemizi denedim 10-15 km daha fazla yapti 1 depoda. Litre olarak tuketim normal olsa lpg pahali diyecem ama bariz fark var lpg ile benzin tuketimi arasinda.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@ywzckr Hocam, benim araçta bu ara çok yakıyor gibi ama çok fazla kısa mesafe yapıyorum o yüzden net veri alamıyorum.

ywzckr

0
@ywzckr Hocam, benim araçta bu ara çok yakıyor gibi ama çok fazla kısa mesafe yapıyorum o yüzden net veri alamıyorum.

Abi ben aracı benzine aldım göstergeden kendime uygun bir harita uydurmaya calisiyorum gaza hafif bas cek metoduyla kullanmak ortalama tuketimi sehir icinde baya dusuruyor biraz daha gözlemleyecegim neyi yanlis yapiyorum diye, cebimden benzin parasi cikar onu da afr ayarina vermis gibi dusunucem bakalim bi degisim veya tuketimi azaltabilirsem buraya konu acarim yada konu altina devam ettiririm. Kaç tane bu ülkede afr ayarında bilinen kişiler varsa ulaştım biz yapamıyoruz geldi cevap olarak hepsinden, fabrika çıkışlı aldığımıza pişman ediyorlar resmen. Arabada gaz kacagi kontrol edildi bulunamadi. Bir kaç düşüncem daha var bilgi edindikce buraya aktarıyorum insanlar aynısını yaşarsa bilerek hareket etsin diye. ben keşke rs alsaydım diyorum artık gecti napalim.

Aracınız
FB7 kasa 31 litre gaz 280 km. yapıyorum. Bu km. içinde ilk çalıştırma ve ısınıp lpg geçiş km. dahil. Araç manuel. Yani sadece lpg ile gitttiği km. bakarsak 245-255 km arasıdır. Sizin aracınız otomatik cvt oluşu nedeni ile biraz daha fazla yaksa şehir için dur kalk 30 litre lpg ile 220 km. olabilir. İlk çalışıtırma ve ısınma km. eklersek belki 245-250 bulabilir.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
İlk mesajınızda 280 km belirtmişsnizi bu soğuk havalarda bence gayet normal bir tüketim. BEnce aracınızı kurcalatmayın cvt diğer otomatiklere göre biraz fazla yakıyor. Birde ben bu araçla şu km gidiyorum diyenlere inanmayın. bizim karadenizin özellikle sabahları soğuk havası sert ve araçlar aşırı yakıt tüketimine geçiyor. Bulunduğunuz ilin atmosfer yapsı sıcaklığı nemi herşeyi yakıt oranını etkiliyor.

Aracınız
Bu arada aracınıza bakım yapıldığında Hondanın kendi yağımı yoksa varildenmi yağ koydular. Eğer varilden yağ koydular ise bu bile yakıta etki ediyor. Eğer konulan yağ eneos yada honda marka yağ değilse yağı boşalttırıp Motul 0-20 yada eneos 0-20 koydurun. Özellikle kış ayında kaliteli yağın faydası çok.

ywzckr

0
Bu arada aracınıza bakım yapıldığında Hondanın kendi yağımı yoksa varildenmi yağ koydular. Eğer varilden yağ koydular ise bu bile yakıta etki ediyor. Eğer konulan yağ eneos yada honda marka yağ değilse yağı boşalttırıp Motul 0-20 yada eneos 0-20 koydurun. Özellikle kış ayında kaliteli yağın faydası çok.

Hocam honda kutusundan koyuyorlar ama ne koydular bilemem tabi icinde degiliz. Tuketimim yaza gore artti ben arabayi agresif degilde normal kullaniyormusum simdi biraz daha hic ivmelendirmeden kullaniyorum bu ay ne olacak bakicam. Hocam 280 gidiyor ama benzin aylik 100 lira hic normal bir rakam degil. Babam alma cift yakitli arac tasarruf degil diye cok israr etti ama dinlemedim 100km de 13-14 lt lpg ile 14 litre aylik benzin 1100 km icin hesaplayinca 50 kurustan fazla cikiyor tuketim. Rs alip efendi gibi kullansam tuketimim 50-54 kurus olurdu. Cunku isik yok kullandigim alanda cok az duruyorum. Ben hicbir tasarrufunu goremiyorum lpg li aracin sehir icinde. Uzun yolda % 10 kâr var sadece onun icin gercekten atmosferige degmez, ben bu kadar lpg tuketecegini bilseydim almazdim gercekten. Benzinde biraz kullanicam belkide tuketimi biraz duzeltir diye umuyorum.

Geri