Fc5 LPG Güncelleme Modu Farkı

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar geçen hafta ki sorunum bi nebze cözüldü..
Normalde bi depo ile 250 kmler yaparken,artık 180km lerde ışık yanmaya baslamıştı, lpg servisi falan normaldir dedi, ben aracı 4 diş lpg de dibine kadar kullanacağım diyerek, 4 dişten 3 dişe düşünde lpg güncelledim 5 dişe çıktı bugun son dişi de bitirdim 160 km yaptım demek ki göstergeden geçiyor honda.. bugun 32 litrede fullendi bakalım sonuna kadar kac km gidecek..

Yakıtı Ankara'da Shellden alıyorum. Fiyat 3.34. Bir depo ile karma kullanım 340 km gidiyor aracım. 110 Küsür liraya 340 km gidiyor. Bu bazen 300 km ye düştüğü oluyor. Bir ara 260 lara kadar düşmüştü. Sonrasında güzel bir gaz ayarı ile tekrar km yükseldi. Hadi çok bassanız etseniz diyelim min. 230 km kadar düşmesi lazım. Aksi durumda kesinlikle bir yerlerde bir problem var.

Aracınız
Civic FC5 2018
Yakıtı Ankara'da Shellden alıyorum. Fiyat 3.34. Bir depo ile karma kullanım 340 km gidiyor aracım. 110 Küsür liraya 340 km gidiyor. Bu bazen 300 km ye düştüğü oluyor. Bir ara 260 lara kadar düşmüştü. Sonrasında güzel bir gaz ayarı ile tekrar km yükseldi. Hadi çok bassanız etseniz diyelim min. 230 km kadar düşmesi lazım. Aksi durumda kesinlikle bir yerlerde bir problem var.
Orjinal lpg ye ayar yapılmıyor kilitli diyorlar servisler? Siz nerede ayar yaptırdınız ve kaça mâl oldu acaba hocam..

Kim diyor. Yetkili servisler mi? Hiç mantıklı değil. Sonuçta bu araç kış koşulları yaz koşulları derken ister istemez lpg ayarları bozuluyor. Benim kıt atiker gold. Özel serviste yaptırdım. Ankara da damla lpg.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Kim diyor. Yetkili servisler mi? Hiç mantıklı değil. Sonuçta bu araç kış koşulları yaz koşulları derken ister istemez lpg ayarları bozuluyor. Benim kıt atiker gold. Özel serviste yaptırdım. Ankara da damla lpg.
Yeni nesil araçlarda yaz-kış ayarı diye bir şey yok hocam. Doğru parametreler girilerek bir kez ayar yapılır. Araç istediği yakıt-hava karışımını kendisi yapar.
Yaz veya kış ayarı yapmamız gerekiyor diyen ustanız varsa arkanızı dönüp koşarak o dükkandan uzaklaşın.

LG-D802 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Peki sence ne oluyor da 340 km giden bir araç bir an da 270 km lere iniyor. Sonra gaz ayarı yapıldığı zaman tekrar eski haline geliyor?

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Araç 34 litre lpg alıyor. Her dolum da illa ki lpg yi bitirmiş olurum. Bir süre aracı benzinde kullanırım. İlk bip sesi gelene kadar ölçümü yaparım depoyu fulleyip. Sonuç olarak araç son 4 dolumda 340 km 330 civarı gidiyor. Araca gaz ayarı yaptırmadan önce bu değer 240 km lere kadar düştü. Yine ilk bip sesi gelene kadar. Sonrasında ayar yaptırdım. Yine eski değerlerine döndü. Güzergah aynıdır. Yakiti sürekli shell den alıyorum.
Oyle bir kere ayar yap sürekli kullan diye bir durum yok. Yaz kış olayından kastım gaz ayarınin çeşitli değişkenlerden etkilendiği. Zaten bir lpg ustasına giderseniz direk ayarı bozulmuştur der hemen bir ayar yapalım ayağına gider.
Üç tane lpg li araç kullandım. Üçünde de senede en az iki kere gaz ayarı yaptırırdım.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Araç 34 litre lpg alıyor. Her dolum da illa ki lpg yi bitirmiş olurum. Bir süre aracı benzinde kullanırım. İlk bip sesi gelene kadar ölçümü yaparım depoyu fulleyip. Sonuç olarak araç son 4 dolumda 340 km 330 civarı gidiyor. Araca gaz ayarı yaptırmadan önce bu değer 240 km lere kadar düştü. Yine ilk bip sesi gelene kadar. Sonrasında ayar yaptırdım. Yine eski değerlerine döndü. Güzergah aynıdır. Yakiti sürekli shell den alıyorum.
Oyle bir kere ayar yap sürekli kullan diye bir durum yok. Yaz kış olayından kastım gaz ayarınin çeşitli değişkenlerden etkilendiği. Zaten bir lpg ustasına giderseniz direk ayarı bozulmuştur der hemen bir ayar yapalım ayağına gider.
Üç tane lpg li araç kullandım. Üçünde de senede en az iki kere gaz ayarı yaptırırdım.
Çeşitli değişkenler dediğinizden kastınız nedir? Gaz ayarı neden bozulur?

LG-D802 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Mesela gazı farklı yerden alırsın. Gaz yeni aldığın yakıta göre kendini ayarlar.
Gaz filtresi değişirsin ayarlar yine bozulabilir.
Özellikle bu ayar olayı japon arabalarında tutmuyor. Zaten bir çok firmanın ecusu da lovato hariç dandik.

Geri