FC5 Ön cam değişimi

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar merhaba,

Aracımın ön camında 2 tane baya uzun çatlaklar var.

Malum kasko servis değişimine ilave para istiyor. Bu yüzden iyi bir camcıda değiştireceğim ön camı.

Benim aklımdaki soru ise ön camdaki sensörlerde değişim sonrası sıkıntı yaşar mıyım?

S

Silinen üye 20336

Guest
Aynen bende o şekilde anlıyorum. Servise bir sorayım olmazsa bugün ama camcıda değiştirmek daha mantıklı gibi geliyor.

Cam aynı cam. sadece logo yok.

Bir de adamlar sabah akşam aynı işi yapıyor. Servisteki eleman hayatında kaç kere cam söktü taktı acaba :D

Bilgi için teşekkürler.

Benimki çatlaktan öte oldu artık sağa sola yukarı aşağıya her tarafa yürüdü :)
El yatkınlığı hususunda size katılıyorum. Ancak titiz olmadıktan sonra el yatkınlığı da yeterli olmayabiliyor.
Şöyleki;
Önceki araçlarımdan bir tanesinde oto camcıda ön cam değişimi sonrası konsoldan sesler gelmeye başlamıştı. Tekrar söktürdüm camı yeniden takıldı ama sesler maalesef kesilmedi... Bu sebepten ön cam değişim ihtiyacı benim canımı sıkan bir durum.
Geçmiş olsun...

Ayrıca kişisel görüşüm ön camın orijinal olması yönünde.
Bu hem görüş kalitesi ve camın eskimeye olan direnci ile ilgili hem sensörlerin uyumu ile ilgili hem de aracı satın alma düşüncesinde olsam benim eksi not vereceğim bir durum olur yan sanayi cam kullanımı. Kullanıcının araç bakımıyla ilgli ucuza kaçmış olduğunu düşünürüm??

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
El yatkınlığı hususunda size katılıyorum. Ancak titiz olmadıktan sonra el yatkınlığı da yeterli olmayabiliyor.
Şöyleki;
Önceki araçlarımdan bir tanesinde oto camcıda ön cam değişimi sonrası konsoldan sesler gelmeye başlamıştı. Tekrar söktürdüm camı yeniden takıldı ama sesler maalesef kesilmedi... Bu sebepten ön cam değişim ihtiyacı benim canımı sıkan bir durum.
Geçmiş olsun...

Ayrıca kişisel görüşüm ön camın orijinal olması yönünde.
Bu hem görüş kalitesi ve camın eskimeye olan direnci ile ilgili hem sensörlerin uyumu ile ilgili hem de aracı satın alma düşüncesinde olsam benim eksi not vereceğim bir durum olur yan sanayi cam kullanımı. Kullanıcının araç bakımıyla ilgli ucuza kaçmış olduğunu düşünürüm??

Dediğiniz ön camın serviste orjinal değişmemesi sıkıntılı satarken ama. Alıcı olduğum hiç bir araçta ön camı kontrol etmedim :D

Bir de aracın camı fabrikada mı üretilip gönderiliyor yoksa tedarik edilip sadece logo mu vuruluyor.

Ve sıradan çinko-karbon camcı civic için getirttiği camı nerden tedarik ediyor :unsure:

S

Silinen üye 20336

Guest
Dediğiniz ön camın serviste orjinal değişmemesi sıkıntılı satarken ama. Alıcı olduğum hiç bir araçta ön camı kontrol etmedim :D

Bir de aracın camı fabrikada mı üretilip gönderiliyor yoksa tedarik edilip sadece logo mu vuruluyor.

Ve sıradan çinko-karbon camcı civic için getirttiği camı nerden tedarik ediyor :unsure:
?
Bazı satılık ilanlarında camların bile orijinal olduğu yazılır özellikle eski model araçlarda. Hatta fotoğrafını bile ekleyenler olur.
Eski galericiler de otomobillerini sergilerken bazen gösterirlerdi camların bile orijinal olduğunu. Şahsen ben hatırlıyorum☺️

Ön cam özelinde hatırlamıyorum ama benim aracımdaki(2018 RS) camlarda “şişecam” logosu gördüğüme eminim☺️

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017

Bazı satılık ilanlarında camların bile orijinal olduğu yazılır özellikle eski model araçlarda. Hatta fotoğrafını bile ekleyenler olur.
Eski galericiler de otomobillerini sergilerken bazen gösterirlerdi camların bile orijinal olduğunu. Şahsen ben hatırlıyorum

Ön cam özelinde hatırlamıyorum ama benim aracımdaki(2018 RS) camlarda “şişecam” logosu gördüğüme eminim

Siz söyleyince canlandı ben de şişecamı görmüştüm galiba

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Siz söyleyince canlandı ben de şişecamı görmüştüm galiba

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam FC5/FK7lerin ön camları orjinalde akustik yalıtım özelliğine sahiptir, önceki FD6 ve FB7nin camları gibi klasik lamine cam değildir.
Kabin içine motor sesinin pek gelmemesinin etkenlerinden biri de budur (y)
Eğer önceki kasalardan olsa çok sorun değil derdim sizin aracınızda yan sanayi camı kesinlikle tavsiye etmiyorum :unsure:
Yan sanayi camlarda akustik yalıtım olduğunu hiç sanmıyorum.

AliDuran18

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar merhaba,

Aracımın ön camında 2 tane baya uzun çatlaklar var.

Malum kasko servis değişimine ilave para istiyor. Bu yüzden iyi bir camcıda değiştireceğim ön camı.

Benim aklımdaki soru ise ön camdaki sensörlerde değişim sonrası sıkıntı yaşar mıyım?
Merhaba haftasonu izmit istanbul arasında benimde camım taş gelmesi sonucu çatladı cok küçük ama büyüme ihtimaline karşın servisle görüşeceğim kasko koşullarını öğreneceğim benim merakım camı değiştirdiniz mi ? ( orjinal mi yan sanayimi takıldı) Herhangi bir sorun yasadınız mı ? ( sensör ses vs gibi )

SM-G960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba haftasonu izmit istanbul arasında benimde camım taş gelmesi sonucu çatladı cok küçük ama büyüme ihtimaline karşın servisle görüşeceğim kasko koşullarını öğreneceğim benim merakım camı değiştirdiniz mi ? ( orjinal mi yan sanayimi takıldı) Herhangi bir sorun yasadınız mı ? ( sensör ses vs gibi )

Merhaba,
Henüz değiştirmedim.
Cam boydan boya çatlak olmasına rağmen bir sorun yaşamıyorum, bilginiz olsun patlama vs gibi durum oluşmaz camınızda.

AliDuran18

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba,
Henüz değiştirmedim.
Cam boydan boya çatlak olmasına rağmen bir sorun yaşamıyorum, bilginiz olsun patlama vs gibi durum oluşmaz camınızda.
Teşekkür ederim bende bu sabah gittim görüştüm servisle yazayım basina gelen bilgi sahibi olurlar zaten cok ufak bir çatlak büyüme yapmayabilir dediler ancak isin şöyle bir yönü var kasko ( sompo japon ) herhangi bir ücret talep etmeden serviste orjinali ile değişim sağlıyormuş kasım ayında kaskom bitiyor ve kasko senede 1 defa cam değiştiriyor o yüzden kasım ayında değiştireceğim dedim şimdilik beklettim ( ben değiştiririm tekrar çatlar bizde böyle sans varken diye düşündüm:):))

Aklımı asıl kurcalayan soru şu oldu cam değiştirdikten sonra bazı ses artma sensör problemi gibi olaylar yasarmiyim diye düşündüm servisede böyle bir sorun yaşamak istemiyorum dedim serviste cok ilgili sağolsunlar orjinal cam ile değişimden sonra hiçbir sıkıntı yaşamazsınız dediler ayrıca servis şunu soyledi bu sene cok ön cam değiştirdik 20-30 tane falan hic bir problem çıkmadı dediler bu durumun araçla ilgili değil marmara bölgesindeki yollarla ilgili olduğunu düşünüyorum ( hele gebze yolunda allah korusun tırdan düşen paletlerden eski hurda demir parçaların kamyon arkalarından uçmasına kadar bir cok olaya tanıklıkta ettim ) taş oyle bi şiddetle geldiki on cam nasil dökülmedi hayret ediyorum

Ama kasko bitmeden değiştirmeyi düşünüyorum çünkü kaskom bittiğinde tekrar kasko yapılırken aracın fotoğrafları alınıyormuş sirket istiyor ve cam çatlağı mevcut olduğundan tekrar değiştirme şansım olmayacak biraz daha takılayım dedim

Camında fotoğrafını atayım da bu kadar tantana bu küçük şey yüzunden mi diye görün :):) tabi inşallah çatlak kısa zamanda büyümez herkeze kazasız belasız sürüşler dilerim20190729_101420.jpeg

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Teşekkür ederim bende bu sabah gittim görüştüm servisle yazayım basina gelen bilgi sahibi olurlar zaten cok ufak bir çatlak büyüme yapmayabilir dediler ancak isin şöyle bir yönü var kasko ( sompo japon ) herhangi bir ücret talep etmeden serviste orjinali ile değişim sağlıyormuş kasım ayında kaskom bitiyor ve kasko senede 1 defa cam değiştiriyor o yüzden kasım ayında değiştireceğim dedim şimdilik beklettim ( ben değiştiririm tekrar çatlar bizde böyle sans varken diye düşündüm:):))

Aklımı asıl kurcalayan soru şu oldu cam değiştirdikten sonra bazı ses artma sensör problemi gibi olaylar yasarmiyim diye düşündüm servisede böyle bir sorun yaşamak istemiyorum dedim serviste cok ilgili sağolsunlar orjinal cam ile değişimden sonra hiçbir sıkıntı yaşamazsınız dediler ayrıca servis şunu soyledi bu sene cok ön cam değiştirdik 20-30 tane falan hic bir problem çıkmadı dediler bu durumun araçla ilgili değil marmara bölgesindeki yollarla ilgili olduğunu düşünüyorum ( hele gebze yolunda allah korusun tırdan düşen paletlerden eski hurda demir parçaların kamyon arkalarından uçmasına kadar bir cok olaya tanıklıkta ettim ) taş oyle bi şiddetle geldiki on cam nasil dökülmedi hayret ediyorum

Ama kasko bitmeden değiştirmeyi düşünüyorum çünkü kaskom bittiğinde tekrar kasko yapılırken aracın fotoğrafları alınıyormuş sirket istiyor ve cam çatlağı mevcut olduğundan tekrar değiştirme şansım olmayacak biraz daha takılayım dedim

Camında fotoğrafını atayım da bu kadar tantana bu küçük şey yüzunden mi diye görün :):) tabi inşallah çatlak kısa zamanda büyümez herkeze kazasız belasız sürüşler dilerimEkli dosyayı görüntüle 253662

Bilgilendirme için teşekkürler.
Kaskonun içeriğinde serviste ücretsiz değişim varsa para talep etmezler. Benim cam klozunda servis dahil değil.
Normal camcıya gidin isterseniz bir de. Yakıyolar falan bir şekilde büyümesine engel oluyolar.

Benim şuan ki çatlağın dışında sizin ki gibi ufak bi taş izide var ama o büyümedi.

diğer çatlağa sebep olan taş izi en alt ortada. sağa sola yukarı 3 koldan yürüdü :)

Ben de sizin gibi düşünüyorum kaskonun bitmesine 1 ay kala falan değiştireceğim.

Aracınız
Civic FC5 2018
Ah o dilovasina inen virajli yol yok mu. Tirlardan düşen koca koca tahta takozlar seridi kapılıyor. Bir gece göremeyip üstünden yaklasik 110km/s hızla gecmistim. Allah tan savrulmadik.

Camında fotoğrafını atayım da bu kadar tantana bu küçük şey yüzunden mi diye görün :):) tabi inşallah çatlak kısa zamanda büyümez herkeze kazasız belasız sürüşler dilerimEkli dosyayı görüntüle 253662

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri