FC5 ön göğüs trim (zırıltı) sesi

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracımın ön göğsünden trim değil de bir zırıltı sesi geliyor. Sanki saç titriyor gibi. Ön göğsün içinden geldiğini tahmin ediyorum. Her zaman gelmiyor. Bazen rölantide bile gaz verirken zırıltı geliyor. Yetkili servis birşey bulamadı. Geniş zamanda yine getir dedi. Bu şekilde şikayeti olan var mı.

SM-G975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200702-011436.jpg
    Screenshot_20200702-011436.jpg
    184.6 KB · Görüntüleme: 57
Aracınız
Civic FC5 2017
-1+1

Paylaşım için teşekkürler

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
redbull-1's Avatar
redbull-1 , 10-01-2014 09:57 AM
Super Moderator
7th generation Accords (2003-2007) does not use the sunlight sensor as part of the DRL circuit. With the ignition switch in on or start, battery voltage is supplied to the DRL Control Unit through fuse 21 (in the under-dash fuse/relay box). When the headlight switch is OFF, the control block in the relay control module senses that there is no voltage supplied to the control block from the low and high beam headlight relays. Voltage is supplied through the DRL control unit to the high beam headlights.

For 2003-2007 Accords, if equipped with climate control, the sunlight sensor is used in conjunction with a temperature sensor for climate control. The sunlight sensor is not used for the headlights for the 7th generation Accord.

For 8th generation Accords (2008-2012), if equipped with automatic lighting; when the Headlight Switch is in the AUTO position, the Driver’s Multiplex Integrated Control Unit (MICU) and Passenger’s MICU receive an automatic lighting signal.When the Automatic Lighting Sensor detects low ambient light, a lights-on signal is transmitted to the Driver’s MICU and the Passenger’s MICU.The Driver’s MICU and the Passenger’s MICU activate their Low Beam Control Circuits, supplying battery voltage to the Low Beam Headlights, causing them to come on. The automatic lighting sensor is not used to turn on DRL.

bazen klima kontrolü icin bazen far gösterge navi ekrani ışıklandırma ayari icin ortam ışığının şiddetini ölçmek icin kullanılıyor sonuçta güneş ışınlarının şiddetini ölçüyor. sen istedigin kadar aydinlatilmis bir tunele girersen gir farlarin aciliyor.

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracımın ön göğsünden trim değil de bir zırıltı sesi geliyor. Sanki saç titriyor gibi. Ön göğsün içinden geldiğini tahmin ediyorum. Her zaman gelmiyor. Bazen rölantide bile gaz verirken zırıltı geliyor. Yetkili servis birşey bulamadı. Geniş zamanda yine getir dedi. Bu şekilde şikayeti olan var mı.

SM-G975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Evet hocam yeni farkettim bende de mevcut diğer gruplarda da yazan video çeken mevcut..şimdilik birşey yapmadım ama her zaman yapmıyor.

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar merhaba Normalde pek yorum yazmam ama bu trim seslerinden çok çeken biri olarak sizi anlıyorum.
bu trim sesinden dolayı bir adet fc 5 mi sattım. dayanamadım tekrar aldım belli bir süre sonra tekrar bu araçtanda trim sesleri gelmeye başladı ve uzun bir uğraşıdan sonra trim sesinin MOTOR KAPUTUNDA KLİMA BORUSU VAR METAL bu metalı sabitleyen şeyde metal ve belli bir süre sonra boşluk oluyor.ve birbirine vurarak trim sesi yapıyor.özelikle klimayı kapatınca stabilize yolda gelmektedir. o iki metalin sürtmemesi için bir yalıtım yaparsanız. kurtulursunuz. ben kurtuldum şükürler olsun inşallah sizlerde kurtulursunuz. ve bana göre bunu servisler bilmiyor diye düşünüyorum. çünkü ilk sattığım aracın bu kısmı hariç hemen hemen her tarafına yalıtım yapılmıştı.

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar merhaba Normalde pek yorum yazmam ama bu trim seslerinden çok çeken biri olarak sizi anlıyorum.
bu trim sesinden dolayı bir adet fc 5 mi sattım. dayanamadım tekrar aldım belli bir süre sonra tekrar bu araçtanda trim sesleri gelmeye başladı ve uzun bir uğraşıdan sonra trim sesinin MOTOR KAPUTUNDA KLİMA BORUSU VAR METAL bu metalı sabitleyen şeyde metal ve belli bir süre sonra boşluk oluyor.ve birbirine vurarak trim sesi yapıyor.özelikle klimayı kapatınca stabilize yolda gelmektedir. o iki metalin sürtmemesi için bir yalıtım yaparsanız. kurtulursunuz. ben kurtuldum şükürler olsun inşallah sizlerde kurtulursunuz. ve bana göre bunu servisler bilmiyor diye düşünüyorum. çünkü ilk sattığım aracın bu kısmı hariç hemen hemen her tarafına yalıtım yapılmıştı.
Merhaba
Yaptiginiz islem ile alakali varsa gorsel paylasabilir misiniz? Gorsel olunca anlamak kolay oluyor. Ileride dediginiz ses olusursa mudahale edecegimiz yeri bilelim :)

Aracınız
Honda CRV
Hocam ayniisi basima geldi Mazda 3 aracimda trim sesi yoktu lpg taktim ayni ses tak tak tak 6 ay kafayi yedim. Yetkili servise gittim buldular. Dediginiz gibi lpg borusu klima demir borusuna yaslanmis klima demir boru da sasiye vuruyo . Klipsle sabitledik araya kaucuk lastik koyduk kurtulduk 3 senedir ?

Geri