FC5 ön göğüs trim (zırıltı) sesi

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracımın ön göğsünden trim değil de bir zırıltı sesi geliyor. Sanki saç titriyor gibi. Ön göğsün içinden geldiğini tahmin ediyorum. Her zaman gelmiyor. Bazen rölantide bile gaz verirken zırıltı geliyor. Yetkili servis birşey bulamadı. Geniş zamanda yine getir dedi. Bu şekilde şikayeti olan var mı.

SM-G975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bu bahsettiğiniz kablo sanziman teline benziyor ve yurt dışında birçok videoda bu telden geldiğini söyleyenler var aynı ziriltinin uğur hocam bu teli yerinden oynatıp kastirmayi denemeye değer bence.
Ama resimdeki kablo gösterge paneline gidiyor. Gösterge panelinin hemen üstünde gps bulunuyor ve kabloda zatan teyb e bağlı. Bir de arkadaş tıkırtı demiş o yüzden ben oraya odaklanmadım çok. Şimdlik ilk tercihim hafta sonu torpidoyu sökerek aynı işlemleri yapmak ve dediğim gibi bendeki ses şuan zaten çok az diyebilirim. Azalmasıda ayaklara gelen havalandırmayı kastırınca oldu. Seninde elinden geliyordu. zırıldama geldiği zaman dizinin üstündeki ayak havalandırmasını kendine doğru kastırıp denemeni bi isterim adaş :)

Şu tatil bir bitsin kafamda birsuru plan var hepsini tek tek deneyeceğim adaşım. Ben ikinci işlemden sonra ses kesilince demir ile keihin yazan plastik kutuların arasında sıkıştırdıgim dolguyu kaldırmıştım belkide o dolgunun kasmasida sesin kesilmesine katkı ediyordu. Kesinlikle bu kadar rahatsız edici değildi o bölgeye daha sert bir dolgu koymayı düşünüyorum ilk etapta. Dediğin gibi hava yönlendirme aparatıni kasincada kesilirse onun bağlantılı olduğu parçanın doğru noktasına koyulacak bir dolgu ile kastirip muhakkak çözerim diye düşünüyorum. Bakalım birseyler bulursam muhakkak paylaşacağım.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200910_103325.jpg
    Screenshot_20200910_103325.jpg
    60.7 KB · Görüntüleme: 91
Aracınız
Civic FC5 2018
Direksiyon ses tuşlarının kablosu olablir.
Bu bahsettiğiniz kablo sanziman teline benziyor ve yurt dışında birçok videoda bu telden geldiğini söyleyenler var aynı ziriltinin uğur hocam bu teli yerinden oynatıp kastirmayi denemeye değer bence.

HRY-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Ekli dosyayı görüntüle 261442

Arkadaşlar merhaba
resim de gözüken kaput içindeki plastik (sileceğin altındaki ) orası gevşemiş olabilir ve o plastiği sökünce direksiyon dengine gelen bir elektrik kablosu var onu sabitleyin ve her ihtimale karşı o plastiği sökünce tam orta kısma gelen bir demir parçasın var o da plastiğe vurup ses yapabilir (Onun için o demir parçasına yalıtım yaparsanız )
O plastik komple sökülmüyor sağında ve solunda plastik vidalar var onları çıkartabilirsiniz o zaman plastik parça biraz olsun çıkıyor ve komple çift taraflı bant yaparsanız belki çözüm olabilir.
sunroof u da temizleyin orası da ses yapıyor.

Hocam sağında ve solundaki vidalar uçlarda pul gibi olanlar mı yoksa biraz içeride kalan elle çevrilebilen plastik vidalar mı acaba?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Adaşım dediğin parçayı bugün antalyadan gelirken yola çıkar çıkmaz denedim evet çekince kesildi hatta itirmeyi denedim çok daha az güç harcayınca dahi kesildi hemen yolda ilk benzinlikde elimde içtiğim su şişesini katlandım bana yakın yerle o parça arasına sıkıştırdım İstanbula gelene kadar ses duymadım :) şişe yerine çok daha güzel birsey bulunabilir...

Ekli dosyalar

• IMG_20200913_015340.jpg
    IMG_20200913_015340.jpg
    86.7 KB · Görüntüleme: 104
  • IMG_20200913_015246.jpg
    IMG_20200913_015246.jpg
    144.1 KB · Görüntüleme: 112
Aracınız
Civic FC5 2017
Adaşım dediğin parçayı bugün antalyadan gelirken yola çıkar çıkmaz denedim evet çekince kesildi hatta itirmeyi denedim çok daha az güç harcayınca dahi kesildi hemen yolda ilk benzinlikde elimde içtiğim su şişesini katlandım bana yakın yerle o parça arasına sıkıştırdım İstanbula gelene kadar ses duymadım :) şişe yerine çok daha güzel birsey bulunabilir...
hocam o bolgeyı sök yada zırıltının nereye vurdugunu tespıt edıp yalıtım malzemesi ile kapla

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

hocam o bolgeyı sök yada zırıltının nereye vurdugunu tespıt edıp yalıtım malzemesi ile kapla

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Önceki mesajları okumamissiniz birçok yeri soktuk taktik kaynağı bulamıyoruz artık sadece sesi kesmeye odaklandık. Ses şişeyi sıkıştırdıgim yerden gelmiyor. İçeriden biryerden geliyor ayağa hava yönlendirme parçasını öne dogru kastirinca ses kesildi ve böyle bir çözüm buldum. Tabiki şişeyi oradan alıp daha mantıklı bir malzeme ile tampon yapmak daha mantıklı.

Aracınız
Civic FC5 2018
Önceki mesajları okumamissiniz birçok yeri soktuk taktik kaynağı bulamıyoruz artık sadece sesi kesmeye odaklandık. Ses şişeyi sıkıştırdıgim yerden gelmiyor. İçeriden biryerden geliyor ayağa hava yönlendirme parçasını öne dogru kastirinca ses kesildi ve böyle bir çözüm buldum. Tabiki şişeyi oradan alıp daha mantıklı bir malzeme ile tampon yapmak daha mantıklı.
Sevindim adas. Iste en bastan beri bu noktada israr etmemim nedeni buydu. Benim arabada suan ses cok az var yok gibi birsey. Ben sesin kaynagini bulabilirmiyim diye ugrasiyordum ama o olmadi malesef. Ama bu cozumle ziriltidan kurtuldum. Brn o parcayi hemen arkasindaki bir demire telle bogarak gerdirdim iyicene ve cok ise yaradi. Daha once dedigim gibi orayi kastirinca veya araya yatilim yapinca ses cok azaliyor. En azindan eskisi kadar rahatsiz etmeyecektir. Bende telle bogmanin yani sira daha da randumanli olsun diye bugun torpidoyuda sokup o parcayi merkezdeki parcanin on tarafi sert sunger kopuk gibi malzemeler ile destekleyecegim.

Sevindim adas. Iste en bastan beri bu noktada israr etmemim nedeni buydu. Benim arabada suan ses cok az var yok gibi birsey. Ben sesin kaynagini bulabilirmiyim diye ugrasiyordum ama o olmadi malesef. Ama bu cozumle ziriltidan kurtuldum. Brn o parcayi hemen arkasindaki bir demire telle bogarak gerdirdim iyicene ve cok ise yaradi. Daha once dedigim gibi orayi kastirinca veya araya yatilim yapinca ses cok azaliyor. En azindan eskisi kadar rahatsiz etmeyecektir. Bende telle bogmanin yani sira daha da randumanli olsun diye bugun torpidoyuda sokup o parcayi merkezdeki parcanin on tarafi sert sunger kopuk gibi malzemeler ile destekleyecegim.
Halen azda olsa geliyor ise o parcayi şoför yönüne değilde benim yaptığım gibi aracın önüne doğru germeyi deneyin bakalım bendeki gibi tamamen kesilecek mi? Gerçi birkaç ay duymadan kurtuldum demeyeceğim artik şuan şişeye dokunmaya dahi korkuyorum :)

Geri