FC5 ön göğüs trim (zırıltı) sesi

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracımın ön göğsünden trim değil de bir zırıltı sesi geliyor. Sanki saç titriyor gibi. Ön göğsün içinden geldiğini tahmin ediyorum. Her zaman gelmiyor. Bazen rölantide bile gaz verirken zırıltı geliyor. Yetkili servis birşey bulamadı. Geniş zamanda yine getir dedi. Bu şekilde şikayeti olan var mı.

SM-G975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
amaç hava akımını ayağa ulaştıran hava kanallı o parçayi aracın önüne doğru kastirmak.

Ben sabah oraya bir bez parçası sıkıştırdım.Kalın çorap yumağı gibi bir şey.Parçanın üzerine yerleştirdim.Siyah kapakçığın Altınada bir kısmı denk geldiği için sıkıştı orada.İnşallah halledebilmişimdir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Youtube yüklediğim videonun altına birisi yorum yapmış,

"Merhaba,aynı ses vardı benim araçtada, navigasyonu söküp arkasında ki kabloları sağa sola bantladım kurtuldum sesten, kabus gibi yav. Fc5 idtec elegance2018"

Yarın yine servis yolunu tutuyorum dostlar, bakalım bu seferde navigasyonu söktürelim. Yoksa bu gidişle arabayı Efe'nin önünde parçalıyacam.

Aracınız
Civic FC5 2019
Youtube yüklediğim videonun altına birisi yorum yapmış,

"Merhaba,aynı ses vardı benim araçtada, navigasyonu söküp arkasında ki kabloları sağa sola bantladım kurtuldum sesten, kabus gibi yav. Fc5 idtec elegance2018"

Yarın yine servis yolunu tutuyorum dostlar, bakalım bu seferde navigasyonu söktürelim. Yoksa bu gidişle arabayı Efe'nin önünde parçalıyacam.

Valla öyle.sizden yine haber bekliyoruz inşallah çözülür bu sefer

Yok bir süre ses kesiliyor sonra yine başlıyor. Sanki biz ses kaynağını oynayınca ses gidiyor sonra titreşimle ses kaynağı yerine oturuyor ve ses yine başlıyor. Uğur adasımin dediği gibi ses kaynağını bulmadan bize rahat yok.

Aracınız
Civic FC5 2019
Yok bir süre ses kesiliyor sonra yine başlıyor. Sanki biz ses kaynağını oynayınca ses gidiyor sonra titreşimle ses kaynağı yerine oturuyor ve ses yine başlıyor. Uğur adasımin dediği gibi ses kaynağını bulmadan bize rahat yok.

vay arkadaş.bu nasıl bir ses hayret bir şey.ben sabah 400 km yol yapıcam inanın her an ses başlayacak psikolojisi ile arabayı kullanırken tedirgin oluyorum.nerden bulaştık şu Honda’ya.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Ankara Honda Efedeyim yine. Buranın bir çalışanı oldum artık yada şöyle söyleyeyim artık bir aile olduk. Git gel herkesi tanır oldum saolsunlar hiç yabancı hissettirmiyorlar.

Neyse konumuza gelelim bu ses için yaklaşık 7-8'inci kez gelişim ve her seferinde bana teste çıkıldı sese rastlanmadı diye kağıt imzalayıp aracımı teslim ediyorlar. En son buraya da yazmıştım orta kolçak söküldüğünde yapıldı vs. dendi geldim teste çıkalım beraber dedim kabul etmediler pandemiyi felan bahane ederek neyse arabayı aldım efenin yokuşu bilenler bilir orayı çıkarken ses hemen gelmeye başladı. Neyse memlekete gidicektim randevu aldım gidip gelince tekrar gelirim dedim.

Memleket Yozgat Yerköy 180 km memlekete giderken 50 km kala bozuk yola girdim bu bu sefer de aracın altından ses gelmeye başladı. Arabayı sağa çektim eğilip baktım birde ne göreyim kartel koruma sacı aşağı doğru sarkıyor, böyle 1 parmak kalmış yere tabi inanamadım iyice baktım ve ordaki plastikle sacın arasındaki vidaların olmadığını farkettim. Yaklaşık 1 ay önce Honda Efeye 30.000 bakımına gitmiştim direk orası geldi aklıma. Memlekete az kaldığı için elimle geçici olarak düzeltip devam ettim. 1 gün kaldım zehir oldu tatil yavaş yavaş bastım geri geldim. Pazartesi sabahı Honda Efe'ye girdim servis müdürüyle konuyu görüştüm aracı hemen kaldırdılar vidalarını attılar. Neyse kusura bakmayın aracı hemen yıkatalım sonra bi klima ozon temizliğine felan sokalım dedi saolsun müdür bey :) Dedim Honda Efe kalitesi arkadaş yaa. Neyse dostlar böyle bir olay da yaşamak nasip oldu. Sizlerle paylaşmak istedim. :giggle:

Bu sesi halledemezler ise bu konu ile birlikte Honda Türkiye'ye yazıcam artık. Bakalım neler olucak..

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Arkadaşlar hayırlı günler. 1 ay önce honda civic eco ex aldım . 500 km olduğunda ön konsolundan trim sesi gelmeye basladı. ve servise götürdüm. ön konsolu söktüler izole ettiler ancak geçmedi. düz yolda hiçbir sorun yok ancak cok ufak tırtırlı bir yola girdiğim zaman hemen ses gelmeye başlıyor. kafabu işlemi 4 defa serviste tekrarladık ve ne yazıkki yapamadılar. lütfen yardımcı olun.
Hocam siz hallettiniz mi naptınız ? Yoksa bu sesi kabullendiniz mi artık.

Aracınız
Civic FC5 2018
Sesi azaltabiliyorsunuz fakat kaynağını bulmadığımız sürece bir şekilde tekrarlıyacak veya zaman zaman ben burdayım her an ses yapabilirim diyecek :) Bir şekilde kaynak önemli. Ama bu kadar servise şikayet var. Bu kadar bireysel ilgilenen var ama çözüm yok. Malesef yapısal bir hata olduğunu düşünüyorum ve çok çözüleceğine inanmıyorum artık. Sesin geldiği yere müdahale edilemez çünkü.

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaslar servis göğüsü sökmek için izin istedi ne dersiniz söktüreyim mi ?

Gogusu ezberemi sokecek yoksa belli bir sey tespit ettigi icin mi sokecek. Sirf bi sokelim takalim sabitleyelim diyorlarsa bence sokturme. Ses burdan geliyor nedeni yuksek ihtimal bu vs diyebiliyorlar mi?

Geri