FC5 ön göğüs trim (zırıltı) sesi

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracımın ön göğsünden trim değil de bir zırıltı sesi geliyor. Sanki saç titriyor gibi. Ön göğsün içinden geldiğini tahmin ediyorum. Her zaman gelmiyor. Bazen rölantide bile gaz verirken zırıltı geliyor. Yetkili servis birşey bulamadı. Geniş zamanda yine getir dedi. Bu şekilde şikayeti olan var mı.

SM-G975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Gogusu ezberemi sokecek yoksa belli bir sey tespit ettigi icin mi sokecek. Sirf bi sokelim takalim sabitleyelim diyorlarsa bence sokturme. Ses burdan geliyor nedeni yuksek ihtimal bu vs diyebiliyorlar mi?
Valla şimdi aradılar bende sizin dediğinizi sordum yani göğüs sökülsün hallederiz diyorlar. Biraz da ben bu Efeye çok baskı kuruyorum bu ses konusunda ondan dolayı komple göğsü sökelim felan diyorlar.

Aracınız
Civic FC5 2019
Sesi azaltabiliyorsunuz fakat kaynağını bulmadığımız sürece bir şekilde tekrarlıyacak veya zaman zaman ben burdayım her an ses yapabilirim diyecek :) Bir şekilde kaynak önemli. Ama bu kadar servise şikayet var. Bu kadar bireysel ilgilenen var ama çözüm yok. Malesef yapısal bir hata olduğunu düşünüyorum ve çok çözüleceğine inanmıyorum artık. Sesin geldiği yere müdahale edilemez çünkü.

Valla sabah 400 km yol yaptım.en son bi ara otobanda servis alanına çektim aracı.yattım yine direksiyonun altına o sıkıştırdığımız bezi iyice kontrol ettim tekrar sabitledim falan filan işte ama yok.Hele stabilize yolda var ya göğüs dağılacak direksiyon elimde kalacak zannediyorum o derece.ve her seferinde ses gelecek psikolojisi ile arabayı nasıl kullandığımı bilmiyorum inanın.Nasıl çözülecek hiç bilmiyorum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Pazartesi günü göğüsü söktürüyorum. Gelişmeleri paylaşırım.

Hocam bana servis dedi ki göğsü söksekte çözülmeyebilir. aynı ses devam edebilir dediler :) ben bu konuda çok kararsız kaldım.hala karar veremedim o yüzden beklemedeyim.çünkü ne yapacaklarını onlarda bilmiyor.aralara sünger sıkıştırıyoruz felan dediler.bir de kimisi arabaya çok zarar veriyorlar dediler.Siz sonuç alırsanız mutlaka haber verin size zahmet ve yaptıkları işlemi mutlaka detaylı öğrenin.bende gerekirse Ankara’ya Efe’ye giderim.

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracınız
Civic FC5 2019
Ankara Honda Efedeyim yine. Buranın bir çalışanı oldum artık yada şöyle söyleyeyim artık bir aile olduk. Git gel herkesi tanır oldum saolsunlar hiç yabancı hissettirmiyorlar.

Neyse konumuza gelelim bu ses için yaklaşık 7-8'inci kez gelişim ve her seferinde bana teste çıkıldı sese rastlanmadı diye kağıt imzalayıp aracımı teslim ediyorlar. En son buraya da yazmıştım orta kolçak söküldüğünde yapıldı vs. dendi geldim teste çıkalım beraber dedim kabul etmediler pandemiyi felan bahane ederek neyse arabayı aldım efenin yokuşu bilenler bilir orayı çıkarken ses hemen gelmeye başladı. Neyse memlekete gidicektim randevu aldım gidip gelince tekrar gelirim dedim.

Memleket Yozgat Yerköy 180 km memlekete giderken 50 km kala bozuk yola girdim bu bu sefer de aracın altından ses gelmeye başladı. Arabayı sağa çektim eğilip baktım birde ne göreyim kartel koruma sacı aşağı doğru sarkıyor, böyle 1 parmak kalmış yere tabi inanamadım iyice baktım ve ordaki plastikle sacın arasındaki vidaların olmadığını farkettim. Yaklaşık 1 ay önce Honda Efeye 30.000 bakımına gitmiştim direk orası geldi aklıma. Memlekete az kaldığı için elimle geçici olarak düzeltip devam ettim. 1 gün kaldım zehir oldu tatil yavaş yavaş bastım geri geldim. Pazartesi sabahı Honda Efe'ye girdim servis müdürüyle konuyu görüştüm aracı hemen kaldırdılar vidalarını attılar. Neyse kusura bakmayın aracı hemen yıkatalım sonra bi klima ozon temizliğine felan sokalım dedi saolsun müdür bey :) Dedim Honda Efe kalitesi arkadaş yaa. Neyse dostlar böyle bir olay da yaşamak nasip oldu. Sizlerle paylaşmak istedim. :giggle:

Bu sesi halledemezler ise bu konu ile birlikte Honda Türkiye'ye yazıcam artık. Bakalım neler olucak..

Bu arada çok geçmiş olsun.İnanın tazminat konusu bu durum.Allah korusun farklı bir şeyde olabilirdi.Onunla geçmiş olsun.

Aracınız
Civic FC5 2018
Arabamı cok sevıyorum ama malesef bu kasada cok kronık sorun var. Gocuk sorunu yasandı. Gogusten zırıldı sesı var. Klıma ugultu sesı var. Gecen bıraz arastırdım malesef oda kronık sorun. En sorunlu serılerden bırı malesef. Cok daha dusuk segment araclarda bıle bu zırıltı yok. Gocuk sorunu gıbı bu ıs ıcınde Honda Turkıye yetkılılerıne mesaj atsak vs bu ısın ustesınden nasıl gelebılırız. Bu kadar sıkayet hıc normal degıl cunku. Farklı bır yol ızlemek lazım burada kendı kendımıze veya servıse bıreysel basvuralarla bu cozulmeyecek sankı

Aracınız
Civic FC5 2019
Arabamı cok sevıyorum ama malesef bu kasada cok kronık sorun var. Gocuk sorunu yasandı. Gogusten zırıldı sesı var. Klıma ugultu sesı var. Gecen bıraz arastırdım malesef oda kronık sorun. En sorunlu serılerden bırı malesef. Cok daha dusuk segment araclarda bıle bu zırıltı yok. Gocuk sorunu gıbı bu ıs ıcınde Honda Turkıye yetkılılerıne mesaj atsak vs bu ısın ustesınden nasıl gelebılırız. Bu kadar sıkayet hıc normal degıl cunku. Farklı bır yol ızlemek lazım burada kendı kendımıze veya servıse bıreysel basvuralarla bu cozulmeyecek sankı

Valla keşke bir olup dava açsak.Dediğiniz gibi 2016 sonrası rezalet hem de parça kalitesi düşük.maliyeti düşürmek için ellerinden geleni yapmışlar saçma sapan.Honda Türkiye yetkililerine ben bir türlü ulaşamadım.Honda Türkiye’den şikayet yazsan illa ki servis seçmen gerekiyor ve malum direk seni servise yönlendirmiş oluyor

Aracınız
Civic FC5 2019

IMG_5193.JPGHocam siz hiç burayla ilgili bir işlem yaptınız mı ? Yapan arkadaş en son bunu yazdı.Sitede sesle ilgili videoda var

Konuyla ilgili merakı ve sorunu olan varsa yukarıda bahsettiğim yerden sesi tamemen kestim. Orada bulunan klipsleri kestim araya ince ve boydan boya bir şarmyel parçası koydum ses sıkıca klipsleri sıktım hiç bir ses kalmadı.

Aracınız
Civic FC5 2019
Valla keşke bir olup dava açsak.Dediğiniz gibi 2016 sonrası rezalet hem de parça kalitesi düşük.maliyeti düşürmek için ellerinden geleni yapmışlar saçma sapan.Honda Türkiye yetkililerine ben bir türlü ulaşamadım.Honda Türkiye’den şikayet yazsan illa ki servis seçmen gerekiyor ve malum direk seni servise yönlendirmiş oluyor

Ama kasa farklı.Bu bir önceki kasa

Geri