FC5 ön göğüs trim (zırıltı) sesi

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracımın ön göğsünden trim değil de bir zırıltı sesi geliyor. Sanki saç titriyor gibi. Ön göğsün içinden geldiğini tahmin ediyorum. Her zaman gelmiyor. Bazen rölantide bile gaz verirken zırıltı geliyor. Yetkili servis birşey bulamadı. Geniş zamanda yine getir dedi. Bu şekilde şikayeti olan var mı.

SM-G975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Pazartesi aracımı Honda Efe’ye bırakıp göğüsü söktürecektim ancak işlerimden dolayı götüremedim. İyi ki götürmemişim. Navigasyonu sökü, burdaki arkadaşların söylediği havalandırma parçasının üstüne bende şu şekilde bir şey koyarak çözüm ürettim. Söylediğiniz parçanın üstüne boruyu kesip içine sünger doldurarak parçayı ittirecek şekilde yerleştirdim. Ayrıca şoför tarafındaki havalandırmanın oraya da sünger sıkıştırdım. Sabahtan beridir test ediyorum ses felan yok araçta. Yılldır ne çekmişiz be. Arabaya yeniden ısındım. İçime sine sine biniyorum şuan. Umarım ilerde sıkıntı çıkmaz.Ekli dosyayı görüntüle 261685Ekli dosyayı görüntüle 261686

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
sistem aynı o parçayı ileriye katırmışsınız ve bu şekilde çözüm olmuş. Demekki artık çözüm bu diyebiliriz. +1 oldu :) sadece method farklı

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Tebrik ederim. Çalışmalarınızın semeresini aldınız. Fotoğrafları biraz daha uzak markajlı ve koyduğunuz aparatları özel işaretlerseniz sonradan takip edenler için kolay olur. Ek olarak bir video çekilse hepsinden daha güzel ve anlaşılır olur.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Navigasyonu sökün, arkadaki soketleri çıkarmanıza gerek yok vitesi aşağı alın biraz navigasyonu aşağı tarafa koyun. Sonra işaretlediğim yere benzeri bir parça sıkıştırarak alttaki parçayı aşağı doğru ittirin bu kadar.Image1600850961.166490.jpg

Aracınız
Civic FC5 2019
Navigasyonu sökün, arkadaki soketleri çıkarmanıza gerek yok vitesi aşağı alın biraz navigasyonu aşağı tarafa koyun. Sonra işaretlediğim yere benzeri bir parça sıkıştırarak alttaki parçayı aşağı doğru ittirin bu kadar.Ekli dosyayı görüntüle 261691

BU YAPILANLARDAN SONRA SES TAMAMEN KESİLDİMİ YANİ İLKBAŞTA SES KESİLİPTE DAHA SONRA YİNE SES YAPMAYA BAŞLADIMI ?

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FC5 2019

Ekli dosyalar

• IMG_5312.JPG
    IMG_5312.JPG
    195.2 KB · Görüntüleme: 97
Hocam siz o üç kanallı parçayı tam olarak dayadınız mı arka tarafa?

Arka tarafta bir yere dayandı mi bilmiyorum ama bayağı sıkıştırdım hocam benim koyduğum parça biraz daha sağda kalıyor yani o barcanin bağlandığı yere biraz daha yakın. Ama yaptığınız hamle doğru. Doğru parçaya doğru yönde basınç uygulamissiniz. Ses kesildi mi?

Aracınız
Civic FC5 2019
Arka tarafta bir yere dayandı mi bilmiyorum ama bayağı sıkıştırdım hocam benim koyduğum parça biraz daha sağda kalıyor yani o barcanin bağlandığı yere biraz daha yakın. Ama yaptığınız hamle doğru. Doğru parçaya doğru yönde basınç uygulamissiniz. Ses kesildi mi?

Hocam aslında ben oraya bez parçası sıkıştırmıştım.1 haftadır hiç ses yoktu.Hatta geçen pazar günü 400 km yol yaptım hiç ses olmadı çok şaşırdım.Ama bugün sağlam olsun diye resimdeki gibi yaptım ama ses oldu.sonra tekrar sizin ki gibi biraz daha sağ tarafa biraz daha ince takoz koydum.Hatta hemen aşağıda bir vida var.Vidanın solunda kalıyor yatıp baktığımızda.İyice köşeye sıkıştırdım yani ama deneme imkanım olmadı.Bugün artık deneyemem ama yarın denerim inşallah sonucu yazarım yine

Hocam aslında ben oraya bez parçası sıkıştırmıştım.1 haftadır hiç ses yoktu.Hatta geçen pazar günü 400 km yol yaptım hiç ses olmadı çok şaşırdım.Ama bugün sağlam olsun diye resimdeki gibi yaptım ama ses oldu.sonra tekrar sizin ki gibi biraz daha sağ tarafa biraz daha ince takoz koydum.Hatta hemen aşağıda bir vida var.Vidanın solunda kalıyor yatıp baktığımızda.İyice köşeye sıkıştırdım yani ama deneme imkanım olmadı.Bugün artık deneyemem ama yarın denerim inşallah sonucu yazarım yine

Muhakkak ise yarayacaktır bez ile kesildiyse demekki aynı ses.bende de ilk koyduğumda tekrar gelmişti baktım kaymış gevşemiş iyice sıkıştırdım bi daha gelmedi. Halen ses yok. Titresimden tahta parçası kaymayacak gibi sıkı olmalı yine kayarsa aklımda tahta parçasını samrel gibi kauçuk bir şeyle kaplamak var.

Geri